Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Více než půldruhý měsíc předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a zastupitelka Milada Sokolová rozlévala u místního nádraží polévky bezdomovcům. A to šestkrát týdně vždy hodinu před polednem. Všechno ale jednou končí, minulý čtvrtek proběhl poslední díl této charitativní akce. Projekt se zrodil v hlavě studenta Gymnázia Jiřího Wolkera Jana Šmídy a svým malým dílkem přispěl k jeho zdařilému průběhu i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

„Už předem jsme avizovali, že rozlévání polévek lidem bez domova potrvá do konce března. Udělám ale všechno pro to, abychom se k této charitativní akci v zimě opět vrátili,“ usmívala se Milada Sokolová. Ve čtvrtek 31. března v jedenáct hodin dopoledne byla prostějovská zastupitelka u místního nádraží naposledy. Pro „své“ klienty tentokrát na rozloučenou nechala v kuchyni Národního domu připravit specialitu. „Věděla jsem, že bezdomovci mají rádi guláš, velmi si ho přáli. Tak jsem jim přání splnila, na rozlučku pak zvolila segedín,“ vysvětlila Sokolová. A segedínský gulášek voněl opravdu skvěle! „Konec této akce je i pro mě hodně nostalgický. Za dobu půldruhého měsíce jsem zde poznala spoustu nových lidí, kteří se dostali do nezáviděníhodné životní situace. Drtivá většina z nich ale s tím hodlá něco dělat, snaží se najít i zaměstnání. Jeden z mužů tady dokonce od prvního dubna nastupuje jako řidič náklaďáku u soukromé firmy,“ zkonstatovala šéfka Okrašlovacího spolku města Prostějova, která vyzdvihla i pomoc společnosti Alika, jež bezdomovcům věnovala spoustu pražených oříšků a další laskominy.
V souvislosti s touto dlouhodobou charitativní akcí pro bezdomovce Večerník zaregistroval i otázky z řad veřejnosti, kdo vlastně všechno platil. Od patronky akce jsme obdrželi jasnou odpověď. „Veškeré potraviny jsem platila ze svého. Každý den to byly polévky, navíc pečivo, lžíce, talíře. Pro všechno jsem navíc samozřejmě musela jezdit svým autem,“ sdělila Milada Sokolová na vysvětlenou.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-