Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedávno Večerník informoval o stížnosti Věry Dopitové na dispečerku Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, která v nouzi volající ženě namísto zabezpečení sanitky pro jejího těžce nemocného přítele poradila, aby si zavolala taxíka. A že šlo skutečně o vážný stav, o tom svědčí současná situace okolo sedmaosmdesátiletého seniora. V nemocnici mu uřezali prst na noze!

Jiří Čumpelík z Čech pod Kosířem trpí dlouhá léta záněty cév i žil na dolních končetinách. Kvůli dalšímu záchvatu mu jeho přítelkyně volala ve středu 9. března sanitku. Dispečerka krajské záchranky však seniorce podle jejích slov doporučila zavolat taxislužbu, což nakonec také byla nucena udělat. „To taxi mě stálo tři stovky, ale o to vůbec nejde. O tom, že šlo skutečně o závažné zdravotní komplikace mého přítele, svědčí ale jeho současný stav. V prostějovské nemocnici mu museli uřezat prst na levé noze. Kdyby to prý lékaři neudělali, otrava by se mu rozlezla po celém těle! V tuto chvíli je Jiří na oddělení LDN, chodím ho denně navštěvovat. Není na tom zrovna nejlépe, a to ani po psychické stránce. Mrzí ho taky, že pro opilce či bezdomovce se sanitky běžně posílají, kdežto slušný člověk se závažnou nemocí se pomoci nedočká. Stejně jako mě...,“ řekla Večerníku v sobotu 2. dubna Věra Dopitová z Čech pod Kosířem.
Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Večerníku už před čtrnácti dny sdělil, že vedení krajské záchranky prověřilo záznam hovoru mezi paní Dopitovou a dispečerkou. „Mrzí nás celá situace, ale žádné pochybení jsme neodhalili,“ tvrdí Pavel Vysloužil. „Já jsem nelhala! Ta dispečerka mi řekla, že sanitku mi nepošle, ať si zavolám taxíka. A pak mi ještě práskla telefonem. Snad se teď na záchrance v Olomouci chytí za nos,“ vzkázala pořád naštvaná žena.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-