Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už bylo na čase! Zvedací plošina pro imobilní občany se zdravotním postižením v kině Metro je v zoufalém technickém stavu. Div světa, že zde ještě nedošlo k nějakému úrazu. Radní se nyní rozhoupali a schválili peníze na její generální opravu.

„Je to tak, rada města odsouhlasila záměr pustit se do generální opravy zvedací plošiny pro osoby s omezenou schopností pohybu v kině Metro. Prvním krokem je výběrové řízení formou výzvy jednomu zájemci,“ prozradil Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky Statutárního města Prostějov. „Stav plošiny je již značně neuspokojivý. Dalším důvodem opravy je i to, že se zařízení nachází v rámci městské památkové zóny a jeho stav spíše odrazuje,“ dodal Fišer.

Podle jeho vyjádření zakázka na zhotovení předmětné zvedací plošiny byla v roce 2005 zadána společnosti Manus Prostějov, která již pro město provádí pravidelné roční servisní prohlídky tohoto zařízení a disponuje proto všemi potřebnými znalostmi o současném technickém stavu plošiny. Rovněž má také přehled o skutečném rozsahu dodávek a prací potřebných pro provedení zamýšlené generální opravy plošiny. „Podle podkladů této společnosti bude provedení generální opravy stát 193 600 korun včetně DPH. Tato akce je zařazena do rozpočtu města Prostějov na rok 2016,“ uzavřel toto téma náměstek primátorky.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-