Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To snad není možné, říkali si členové policejní hlídky, když na Velikonoční pondělí v odpoledních hodinách, a pak ještě jednou těsně před půlnocí, zastavili mladého muže na jízdním kole. V obou případech nadýchal zhruba dvě a půl promile. K překvapení strážců zákona se sám přiznal, že během dne vypil tři desítky odlivek slivovice!

„V pondělí osmadvacátého března krátce po patnácté hodině kontrolovali policisté v Němčicích nad Hanou dvaatřicetiletého cyklistu. Muž jevil známky podnapilosti, což potvrdila i provedená dechová zkouška, kterou policisté u muže změřili hodnotu 2,44 promile alkoholu v dechu. K požití alkoholu před jízdou přiznal a uvedl, že od rána toho dne vypil asi třicet odlivek slivovice. Další jízdu mu policisté samozřejmě zakázali,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR pro Územní odbor Prostějov.

To ale na Velikonoční pondělí nebylo po této stránce v Němčicích nad Hanou vše! „Krátce před třiadvacátou hodinou téhož dne kontrolovala jiná hlídka stejného muže, který jel na jízdním kole v centru Němčic. Provedenou dechovou zkouškou u muže změřili hodnotu 2,67 promile alkoholu. K množství vypitého alkoholu se muž tentokrát nedokázal vyjádřit a pouze uvedl, že alkohol pije celý den. I v tomto případě policisté muži další jízdu zakázali,“ uvedl Kořínek.

Slivovicí „propálený“ muž je pro své jednání v obou případech podezřelý ze spáchání přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, za které mu u správního orgánu hrozí pokuta od 2 500 do 20 000 korun.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-