Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 macakDohodnuto, podepsáno. Očekávané se stalo skutkem. Jak Večerník předpovídal již v minulém vydání, tak se i stalo. Příští čtyři roky povede Olomoucký kraj koalice dvou nejúspěšnějších stran ve volbách ČSSD a KSČM. Zástupci partají podepsali v sídle krajského úřadu minulé pondělí zbrusu novou koaliční smlouvu.

„Koaliční vyjednávání jsme vedli se všemi stranami, které se dostaly do zastupitelstva. Jednání probíhala konstruktivně a na základních věcech jsme se pak sešli se všemi stranami,“ opakoval několikrát lídr ČSSD Jiří Rozbořil s tím, že s KSČM našli sociální demokraté shodu největší a nejlépe se dohodli na sestavení krajské rady.

„Oceňuji přístup ČSSD při vyjednávání a smysl pro realitu,“ uvedl při podpisu koaliční smlouvy lídr KSČM Alexander Černý a dodal: „Rozhodně se teď ale nebudeme chovat jako dobyvatelé, ale projevíme větší vstřícnost k opozici, což minulé zastupitelstvo zrovna nezdobilo. Budeme komunikovat se všemi, kdo dostali od voličů mandát. Do odborných komisí budeme prosazovat odborníky napříč politickým spektrem.“

Představitelé obou stran nové koalice potom uvedli, že prioritou volebního období 2012 až 2016 zajištění kvality a dostupnosti zdravotní péče v kraji, rozvážné a vyrovnané hospodaření v návaznosti na očekávané budoucí příjmy kraje, funkční integrovaný záchranný systém, rozvoj sociální péče s důrazem na posílení sociální soudržnosti, podporu vzdělávání a sportu, zajištění dopravní obslužnosti, rozvoj kulturních aktivit, rozvoj cestovního ruchu, regionální rozvoj podnikatelských aktivit, přípravu na plánovanou dotační politiku Evropské unie, dobudování a přípravu dalších investic v dopravě, sociální oblasti, školství, zdravotnictví, kultuře a v oblasti životního prostředí.

Koaliční strany se podle smlouvy zavázaly, že po celé volební období nebudou privatizovat a nepřevedou na obchodní společnosti zdravotnickou záchrannou službu a odborné léčebné ústavy. Stejně tak se upsaly, že nebudou privatizovat žádné krajské zařízení v oblasti sociální péče a v oblasti vzdělávání.

Krajská rada bude mít stejně jako doposud jedenáct členů, z toho: 7 uvolněných a 4 neuvolnění. Kromě hejtmana bude mít šest uvolněných a čtyři neuvolněné členy. Hejtmanem bude lídr ČSSD Jiří Rozbořil, jeho prvním náměstkem se stal stranický kolega Alois Mačák a nejvýše postavený prostějovan. Z našeho okresu se do užšího vedení dostala ještě starostka Němčic nad Hanou Ivana Dvořáková, která bude působit jako neuvolněná členka rady.

Soud minulý týden zamítl návrh Jany Zwyrtek Hamplové na vyslovení neplatnosti hlasování ve volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Dosavadní hejtman tak mohl svolat ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva. To se bude konat příští pondělí tedy 19. listopadu.

Novou krajskou radu budeme pečlivě kontrolovat, slibuje ODS (odkaz na článek)
Koaliční smlouva 2012

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments