Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 macakDohodnuto, podepsáno. Očekávané se stalo skutkem. Jak Večerník předpovídal již v minulém vydání, tak se i stalo. Příští čtyři roky povede Olomoucký kraj koalice dvou nejúspěšnějších stran ve volbách ČSSD a KSČM. Zástupci partají podepsali v sídle krajského úřadu minulé pondělí zbrusu novou koaliční smlouvu.

„Koaliční vyjednávání jsme vedli se všemi stranami, které se dostaly do zastupitelstva. Jednání probíhala konstruktivně a na základních věcech jsme se pak sešli se všemi stranami,“ opakoval několikrát lídr ČSSD Jiří Rozbořil s tím, že s KSČM našli sociální demokraté shodu největší a nejlépe se dohodli na sestavení krajské rady.

„Oceňuji přístup ČSSD při vyjednávání a smysl pro realitu,“ uvedl při podpisu koaliční smlouvy lídr KSČM Alexander Černý a dodal: „Rozhodně se teď ale nebudeme chovat jako dobyvatelé, ale projevíme větší vstřícnost k opozici, což minulé zastupitelstvo zrovna nezdobilo. Budeme komunikovat se všemi, kdo dostali od voličů mandát. Do odborných komisí budeme prosazovat odborníky napříč politickým spektrem.“

Představitelé obou stran nové koalice potom uvedli, že prioritou volebního období 2012 až 2016 zajištění kvality a dostupnosti zdravotní péče v kraji, rozvážné a vyrovnané hospodaření v návaznosti na očekávané budoucí příjmy kraje, funkční integrovaný záchranný systém, rozvoj sociální péče s důrazem na posílení sociální soudržnosti, podporu vzdělávání a sportu, zajištění dopravní obslužnosti, rozvoj kulturních aktivit, rozvoj cestovního ruchu, regionální rozvoj podnikatelských aktivit, přípravu na plánovanou dotační politiku Evropské unie, dobudování a přípravu dalších investic v dopravě, sociální oblasti, školství, zdravotnictví, kultuře a v oblasti životního prostředí.

Koaliční strany se podle smlouvy zavázaly, že po celé volební období nebudou privatizovat a nepřevedou na obchodní společnosti zdravotnickou záchrannou službu a odborné léčebné ústavy. Stejně tak se upsaly, že nebudou privatizovat žádné krajské zařízení v oblasti sociální péče a v oblasti vzdělávání.

Krajská rada bude mít stejně jako doposud jedenáct členů, z toho: 7 uvolněných a 4 neuvolnění. Kromě hejtmana bude mít šest uvolněných a čtyři neuvolněné členy. Hejtmanem bude lídr ČSSD Jiří Rozbořil, jeho prvním náměstkem se stal stranický kolega Alois Mačák a nejvýše postavený prostějovan. Z našeho okresu se do užšího vedení dostala ještě starostka Němčic nad Hanou Ivana Dvořáková, která bude působit jako neuvolněná členka rady.

Soud minulý týden zamítl návrh Jany Zwyrtek Hamplové na vyslovení neplatnosti hlasování ve volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Dosavadní hejtman tak mohl svolat ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva. To se bude konat příští pondělí tedy 19. listopadu.

Novou krajskou radu budeme pečlivě kontrolovat, slibuje ODS (odkaz na článek)
Koaliční smlouva 2012

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments