Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 smlouvaKrajští představitelé ČSSD a KSČM zpečetili svými podpisy koaliční dohodu o vládě nad krajem. Sice s novou tváří v čele, ale prakticky v nezměněném složení, slibují další čtyři roky, tentokrát v rudooranžovém zbarvení.

Socialisté poprvé ukázali svoji pravou tvář a spojili se se stranou programově takřka neodlišitelnou, komunistickou, jejíž zástupci byli pro podíl na moci ochotni i zahodit svůj volební výsledek a přistoupit na ponižující podmínky 9 - 2. Je otázkou, co se jim v takovém postavení podaří prosadit z programu, který byl pro ně před i po volbách tak zásadní...

Ostatně, levicová vláda v Olomouckém kraji již částečně poodkryla svoje programové priority a nečeká nás nic dobrého. Jen pár dní po uzavření volebních místností je totiž zřejmé, že z volebních programů obou stran zbude jen cár papíru a hrozí nám např. další rušení regionálních tratí či uzavřené školy, přestože obě strany slibovaly před volbami opak. To bude mít nezanedbatelný negativní dopad do života v odlehlých částech kraje i malých obcích, kterých se obě strany před volbami tak dovolávaly.

Nechme ale nové radní ukázat, co dovedou. Dění na kraji nám, ani přesto, že jsme skončili v opozici, není lhostejný, a proto budeme pečlivě jejich práci sledovat. Budeme zjišťovat, zda plní svoje sliby a prospívají rozvoji kraje a jeho občanům. Jako krajští zastupitelé máme mnoho možností, jak se k práci Rady vyjadřovat, a budeme jich také plně využívat. Budeme diskutovat s běžnými občany i komunálními politiky a zjišťovat, s čím jsou nespokojeni. S tím pak hejtmana, náměstky i radní budeme konfrontovat a důsledně požadovat jejich odpovědi. Výsledky své kontroly a kritickou analýzu práce levicové koalice budeme pravidelně zveřejňovat. Občané Olomouckého kraje si totiž zaslouží nejen vládu, ale také poctivou opozici, která pro ně bude čtyři roky pracovat. To je naším cílem a ambicí.

Členové zastupitelského klubu ODS v Olomouckém kraji

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments