Dobrý večer, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 hrbitovKaždoročně bývají Dušičky středem zájmu kapsářů či vykradačů aut. V minulých letech docházelo za jediný dušičkový víkend na městském hřbitově nebo v jeho okolí vždy ke dvěma až třem desítkám trestných činů. A letos? Zásluhou rozsáhlé hlídkové činnosti Policie ČR a městské policie bylo registrováno pouze jedno jediné vykradené auto!

„Jediné vozidlo, které mělo nezvaného hosta, byl Volkswagen Touran. Majitel ho zaparkoval na parkovišti před hřbitovem v Brněnské ulici v Prostějově. Neznámý lapka toho o dušičkovém víkendu využil, poškodil sklo na zadních dveřích a do vozidla vnikl. Z vnitřních prostor ukradl dětský batoh s věcmi a čtyři knihy. Celková škoda byla vyčíslena na téměř patnáct tisíc korun,“ uvedla Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. „Provedli jsme taková opatření, abychom eliminovali trestnou činnost uvnitř i vně hřbitova během Dušiček. Až na jeden případ, který intenzivně vyšetřujeme, nedošlo od pátku druhého do neděle čtvrtého listopadu v uvedené lokalitě k žádné jiné krádeži. Stále ovšem naši policisté narážejí na někdy až nepochopitelnou neopatrnost majitelů aut, kteří po opuštění vozidla v něm nechávají viditelně umístěné cenné věci a dávají tak příležitost zlodějům,“ sdělil Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments