Ve druhém kole I.B třídy skupiny „B“ Olomouckého KFS nastoupili prostějovští Hanáci na trávě proti mužstvu Zvole. A byla to vskutku líbivá podívaná pro domácí příznivce. Haná totiž načepovala svému soupeři legendární „desítku“!

V prvních pěti minutách zápasu měli šance Gábor a Cibulec, ale neproměnili je. Hosté statečně bojovali, i když nastoupili pouze s devíti hráči v poli. Přesto se jim podařilo v 10. minutě z ojedinělého útoku Havlíčkem skórovat. Hanáci zahrozili o dvě minuty později, ale umístěnou střelu Typnera vyrazil gólman Mráček na roh. V 15. minutě zahrával Typner rohový kop a jeho centr srazil Cibulec s pomocí hostujících obránců za brankovou čáru – 1:1. Ve 22. minutě poslal Kaprál pas Cibulcovi a ten podél gólmana otočil skóre zápasu na 2:1. O tři minuty později unikl po křídle Hladký, nahrál pod sebe do vápna a rozběhnutý Jakub Novák tvrdou ránou napálil míč do branky – 3:1 Ještě ve 41. minutě dostal Gábor přihrávku za obránce a když obešel i brankáře Mráčka, volně vsítil čtvrtý gól. Je chvályhodné, že hosté, i když dostávali čím dále více branek, stále bojovali, podnikali brejky a zaměstnávali obranu Hané.

Ve druhém poločase pokračovala ostrostřelba Hanáků. Ve 47. minutě prošel centr z rohového kopu před střídajícího „nováčka“ Dospivu a ten nekompromisně dorazil na 5:1. Po hodině hry se s obránci Zvole „vypořádal“ Gábor a střelou k tyči upravil na 6:1. V 66. minutě se postaral o příjemný zážitek pro fanoušky domácí Kaprál, když jeho tečovaná přízemní střela z dálky zaskočila překvapeného gólmana hostí – 7:1. Podobnou podívanou předvedl v 74. minutě Gábor, když jeho „hattricková“ střela z dálky skončila u tyče hostujícího brankáře – 8:1. Hráči Zvole, navíc oslabeni o zraněného gólmana, zahrozili z následujícího útoku a osamocený gólový střelec Havlíček vyzkoušel pozornost brankáře Maráka. V 80. minutě se dostal k míči novic Dospiva a svojí druhou brankou navýšil stav zápasu na 9:1. Desátý jubilejní gól vsítil z trestného kopu krásnou střelou v 82.minutě Typner – 10:1.

V neděli 14. srpna odehráli Hanáci v 16.30 hodin zápas na „horké“ půdě Kožušan.

Hodnocení zápasu trenéra Hané Daniela Koláře:

Při vší úctě k soupeři bylo o vítězi utkání rozhodnuto už před jeho začátkem. Hosté přijeli pouze s devíti hráči a bylo jen otázkou, kolik branek se nám podaří vstřelit. Nakonec jsme jich v pohodovém tempu nastříleli deset. Hosté ale srdnatě bojovali celý zápas a za to jim patří můj velký obdiv.“

Haná Prostějov

SK Zvole 10:1 (4:1)

Branky: 41., 59. a 74. Gábor, 15. a 22. Cibulec, 47. a 80. Dospiva, 25. Jakub Novák, 66. Kaprál, 82. Typner – 10. Havlíček. Žluté karty: 56. Typner. Rozhodčí: Vejtasa – Navrátil, Hubáček. Diváků: 25.

Sestava Hané Prostějov: Marák – Jančiar (46. Dospiva), Trnavský, Čermák (60. Skokan), Světlík (76. Vatter) – Hladký, Kaprál, Typner, Jakub Novák – Gábor, Cibulec. Trenér: Daniel Kolář.

Lion sport 1.B.třída skupina B

2. kolo: Smržice – Velký Týnec 1:2 (0:0). Branky: 63. Verner – 52. Glier, 74. Hrudník. Žluté karty: 65. Pleva – 45. Doležal, 56. Glier, 69. Grofek. * Hněvotín – Haňovice 5:0 (2:0). Branky: 11. Vyroubal, 21. Holub, 52. Marek, 85. Cohl, 86. Šulc. Žluté karty: 88. Marek – 77. Jarmar. * Haná PV – Zvole 10:1 (4:1). Branky: 41., 59. a 74. Gábor, 15. a 22. Cibulec, 47. a 80. Dospiva, 25. Novák, 66. Kaprál, 82. Typner – 10. Havlíček. Žlutá karta: 56. Typner (PV). * Černovír – Kožušany 0:3 (0:0). Branky: 50. Zlámal, 75. Thomas, 82. Fiala. * Doloplazy – Moravský Beroun 5:0 (3:0). Branky: 6. a 84. Götzel, 17. Tomíček, 40. Stach, 68. Zábranský. Žluté karty: 42. Sladký – 44. Hlaváč, 53. Malinovský, 66. Zálešák. * Šternberk „B“ – Mostkovice 8:1 (7:0). Branky: 3., 6. a 21. Sedláček, 8. a 34. Gábor, 15. Mikula, 28. Vašička, 74. Sekele – 69. Drábek. * Slatinice – Hodolany 1:0 (0:0). Branka: 86. Doležel.

1.         Šternberk "B"  2          2          0          0          13:2     6

2.         Doloplazy        2          2          0          0          9:0       6

3.         Kožušany        2          2          0          0          5:0       6

4.         Slatinice          2          2          0          0          5:1       6

5.         Hněvotín         2          1          1          0          8:3       4

6.         Haná PV         2          1          0          1          13:6     3

7.         Haňovice         2          1          0          1          5:5       3

8.         Moravský Beroun       2          1          0          1          5:8       3

9.         Velký Týnec    2          1          0          1          2:5       3

10.       Hodolany        2          0          1          1          3:4       1

11.       Smržice           2          0          0          2          1:7       0

12.       Černovír          2          0          0          2          1:8       0

13.       Mostkovice      2          0          0          2          2:12     0

14.       Zvole   2          0          0          2          1:12     0