Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Zaměstnán nikde nebyl, nahlášen na úřadu práce rovněž ne. Přesto získal hypotéku na rekonstrukci domu poblíž rondelu na Petrském náměstí. Jak mohl třicetiletý muž půjčku ve výši tří a půl milionu splácet? Rozhodl se pro výnosný kšeft, ve čtyřech bytech svého domu pěstoval ve velkém marihuanu! Prostějovská kriminálka ho však odhalila. Až úsměvný je fakt, že muž se přibližně dva roky věnoval této protizákonné činnosti jen pár desítek metrů od sídla prostějovské policie!

„Ve středu 14. listopadu byly po rozsáhlém operativním šetření prostějovských policistů  odhaleny čtyři pěstírny konopí. Kromě samotných rostlin v různém stádiu růstu byly dále zajištěny pomůcky sloužící k samotnému pěstování, jako například lampy, květináče, takzvané stany a podobně. V budově bylo nalezeno i větší množství oblečení v krabicích. Zda se jedná o padělky známých značek, nebo jde zboží pocházející z trestné činnosti, je předmětem šetření,“ zopakoval dnes na tiskové konferenci plukovník Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Jelikož byly v domě nalezeny i podezřelé oděvy, byly na místo přizváni celníci. Podle policie je pěstitelem konopí i držitelem podezřelého zboží občan České republiky. Není bez zajímavosti, že budova, ve které byly pěstírny odhaleny, se nachází jen několik málo desítek metrů od sídla prostějovské policie! „Je to tak, on pod lampou nebývá vždy stín,“ podotkl Pavel Novák a novinářům prozradil další podrobnosti ze včerejšího zásahu.

„K osobě pachatele mohu říct, že se jedná o muže, který za pár dní oslaví třicáté narozeniny, čili lapidárně řečeno jsme mu „poblahopřáli“ k narozeninám. Dosud nebyl trestán, při domovní prohlídce se plně doznal a poskytl policistům potřebnou součinnost. Uvedl, že je bez trvalého zaměstnání, ale v registru Úřadu práce v Prostějově není hlášen. Přesto před lety získal hypotéku na rekonstrukci domu, ve kterém si postupně zařídil velkopěstírnu marihuany. Jakým způsobem tedy chtěl splácet hypotéku se můžeme jen domnívat,“ uvedl Pavel Novák.

Jak se www.vecernikpv.cz dále dozvěděl, policie celkem ve čtyřech samostatných bytech v domě zabavila celkem 188 kusů rostlin konopí různého vzrůstu od 25 do 165 centimetrů. „Pěstírna byla na velmi dobré profesionální úrovni. Sám pachatel při výslechu uvedl, že do ní investoval zhruba osmdesát tisíc korun. Semínka konopí setého získal částečně údajně ve Vídni, část na Ostravsku. Toto všechno je předmětem dalšího šetření policie,“ dodal Pavel Novák, šéf prostějovských strážců zákona. V bytě kromě uvedeného počtu rostlin byla zabavena i sušená hmota připravena k distribuci. Jednalo se o několik stovek gramů řádově v hodnotě 30 tisíc korun.

Třicetiletý muž dosud není obviněn, protože stále probíhají výslechy a prověřují se další okolnosti. Vyšetřován je na svobodě.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments