Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Zaměstnán nikde nebyl, nahlášen na úřadu práce rovněž ne. Přesto získal hypotéku na rekonstrukci domu poblíž rondelu na Petrském náměstí. Jak mohl třicetiletý muž půjčku ve výši tří a půl milionu splácet? Rozhodl se pro výnosný kšeft, ve čtyřech bytech svého domu pěstoval ve velkém marihuanu! Prostějovská kriminálka ho však odhalila. Až úsměvný je fakt, že muž se přibližně dva roky věnoval této protizákonné činnosti jen pár desítek metrů od sídla prostějovské policie!

„Ve středu 14. listopadu byly po rozsáhlém operativním šetření prostějovských policistů  odhaleny čtyři pěstírny konopí. Kromě samotných rostlin v různém stádiu růstu byly dále zajištěny pomůcky sloužící k samotnému pěstování, jako například lampy, květináče, takzvané stany a podobně. V budově bylo nalezeno i větší množství oblečení v krabicích. Zda se jedná o padělky známých značek, nebo jde zboží pocházející z trestné činnosti, je předmětem šetření,“ zopakoval dnes na tiskové konferenci plukovník Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Jelikož byly v domě nalezeny i podezřelé oděvy, byly na místo přizváni celníci. Podle policie je pěstitelem konopí i držitelem podezřelého zboží občan České republiky. Není bez zajímavosti, že budova, ve které byly pěstírny odhaleny, se nachází jen několik málo desítek metrů od sídla prostějovské policie! „Je to tak, on pod lampou nebývá vždy stín,“ podotkl Pavel Novák a novinářům prozradil další podrobnosti ze včerejšího zásahu.

„K osobě pachatele mohu říct, že se jedná o muže, který za pár dní oslaví třicáté narozeniny, čili lapidárně řečeno jsme mu „poblahopřáli“ k narozeninám. Dosud nebyl trestán, při domovní prohlídce se plně doznal a poskytl policistům potřebnou součinnost. Uvedl, že je bez trvalého zaměstnání, ale v registru Úřadu práce v Prostějově není hlášen. Přesto před lety získal hypotéku na rekonstrukci domu, ve kterém si postupně zařídil velkopěstírnu marihuany. Jakým způsobem tedy chtěl splácet hypotéku se můžeme jen domnívat,“ uvedl Pavel Novák.

Jak se www.vecernikpv.cz dále dozvěděl, policie celkem ve čtyřech samostatných bytech v domě zabavila celkem 188 kusů rostlin konopí různého vzrůstu od 25 do 165 centimetrů. „Pěstírna byla na velmi dobré profesionální úrovni. Sám pachatel při výslechu uvedl, že do ní investoval zhruba osmdesát tisíc korun. Semínka konopí setého získal částečně údajně ve Vídni, část na Ostravsku. Toto všechno je předmětem dalšího šetření policie,“ dodal Pavel Novák, šéf prostějovských strážců zákona. V bytě kromě uvedeného počtu rostlin byla zabavena i sušená hmota připravena k distribuci. Jednalo se o několik stovek gramů řádově v hodnotě 30 tisíc korun.

Třicetiletý muž dosud není obviněn, protože stále probíhají výslechy a prověřují se další okolnosti. Vyšetřován je na svobodě.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments