Dobré poledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 janalovaPředminulý pátek oslavila na chirurgickém oddělení prostějovské nemocnice své 102. narozeniny Marie Janálová z Čelechovic na Hané. O den dříve, protože jí chtěla poblahopřát celá generalita špitálu. U oslav byl i Prostějovský Večerník. V ten den jsme vůbec netušili, že čiperná bábinka má před sebou už jen pár desítek hodin života…

Marie Janálová byla ve chvíli, kdy kromě nás jí blahopřálo i vedení prostějovské nemocnice, pár dní po náročné operaci kýly. Cítila se však velmi dobře. „Už se těším zpátky za kamarádkami do domova důchodců. Musí se mi ale ještě zahojit břicho,“ svěřila se nám v pátek 9. listopadu na lůžku chirurgického oddělení Marie Janálová. V sobotu pak slavila narozeniny, přesně před 102 lety, v roce 1910, se narodila. Po třetí hodině odpolední však nečekaně skonala ve chvíli, kdy ji její syn držel za ruku a povídal si s ní. Co se vlastně stalo? Naše bábinka si nestěžovala na žádné potíže, po operaci se cítila dobře, jizva se jí dobře hojila. Ve chvíli, kdy u ní byl táta, prostě najednou zavřela oči a naposledy vydechla,“ svěřila se Večerníku vnučka Marie Janálové Vladimíra Křížková.

Jedna z nejstarších obyvatelek Prostějovska zemřela tedy přesně v den svých narozenin... Naše bábinka se narodila pro rodinný život a proto, aby nás všechny měla upřímně ráda. A tak se i chovala. Všechny odměňovala svým úsměvem, laskavostí i vtipem, ten jí zůstal do posledních dnů života. I když nám nebylo nejlépe, naše bábinka dokázala vyslechnout, poradit a potom rozesmát. S ní bylo člověku vždy dobře. Nikdy si na nic nestěžovala, i když jsme věděli, že ji asi něco bolí. Bábinko, protože nás tam nahoře určitě slyšíš, tak ti chceme říct, že tě máme stále moc rádi a chybíš nám, vzkazuje prostřednictvím Večerníku své babičce za celou rodinu vnučka Vladimíra Křížková.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments