Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 janalovaPředminulý pátek oslavila na chirurgickém oddělení prostějovské nemocnice své 102. narozeniny Marie Janálová z Čelechovic na Hané. O den dříve, protože jí chtěla poblahopřát celá generalita špitálu. U oslav byl i Prostějovský Večerník. V ten den jsme vůbec netušili, že čiperná bábinka má před sebou už jen pár desítek hodin života…

Marie Janálová byla ve chvíli, kdy kromě nás jí blahopřálo i vedení prostějovské nemocnice, pár dní po náročné operaci kýly. Cítila se však velmi dobře. „Už se těším zpátky za kamarádkami do domova důchodců. Musí se mi ale ještě zahojit břicho,“ svěřila se nám v pátek 9. listopadu na lůžku chirurgického oddělení Marie Janálová. V sobotu pak slavila narozeniny, přesně před 102 lety, v roce 1910, se narodila. Po třetí hodině odpolední však nečekaně skonala ve chvíli, kdy ji její syn držel za ruku a povídal si s ní. Co se vlastně stalo? Naše bábinka si nestěžovala na žádné potíže, po operaci se cítila dobře, jizva se jí dobře hojila. Ve chvíli, kdy u ní byl táta, prostě najednou zavřela oči a naposledy vydechla,“ svěřila se Večerníku vnučka Marie Janálové Vladimíra Křížková.

Jedna z nejstarších obyvatelek Prostějovska zemřela tedy přesně v den svých narozenin... Naše bábinka se narodila pro rodinný život a proto, aby nás všechny měla upřímně ráda. A tak se i chovala. Všechny odměňovala svým úsměvem, laskavostí i vtipem, ten jí zůstal do posledních dnů života. I když nám nebylo nejlépe, naše bábinka dokázala vyslechnout, poradit a potom rozesmát. S ní bylo člověku vždy dobře. Nikdy si na nic nestěžovala, i když jsme věděli, že ji asi něco bolí. Bábinko, protože nás tam nahoře určitě slyšíš, tak ti chceme říct, že tě máme stále moc rádi a chybíš nám, vzkazuje prostřednictvím Večerníku své babičce za celou rodinu vnučka Vladimíra Křížková.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments