Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 janalovaPředminulý pátek oslavila na chirurgickém oddělení prostějovské nemocnice své 102. narozeniny Marie Janálová z Čelechovic na Hané. O den dříve, protože jí chtěla poblahopřát celá generalita špitálu. U oslav byl i Prostějovský Večerník. V ten den jsme vůbec netušili, že čiperná bábinka má před sebou už jen pár desítek hodin života…

Marie Janálová byla ve chvíli, kdy kromě nás jí blahopřálo i vedení prostějovské nemocnice, pár dní po náročné operaci kýly. Cítila se však velmi dobře. „Už se těším zpátky za kamarádkami do domova důchodců. Musí se mi ale ještě zahojit břicho,“ svěřila se nám v pátek 9. listopadu na lůžku chirurgického oddělení Marie Janálová. V sobotu pak slavila narozeniny, přesně před 102 lety, v roce 1910, se narodila. Po třetí hodině odpolední však nečekaně skonala ve chvíli, kdy ji její syn držel za ruku a povídal si s ní. Co se vlastně stalo? Naše bábinka si nestěžovala na žádné potíže, po operaci se cítila dobře, jizva se jí dobře hojila. Ve chvíli, kdy u ní byl táta, prostě najednou zavřela oči a naposledy vydechla,“ svěřila se Večerníku vnučka Marie Janálové Vladimíra Křížková.

Jedna z nejstarších obyvatelek Prostějovska zemřela tedy přesně v den svých narozenin... Naše bábinka se narodila pro rodinný život a proto, aby nás všechny měla upřímně ráda. A tak se i chovala. Všechny odměňovala svým úsměvem, laskavostí i vtipem, ten jí zůstal do posledních dnů života. I když nám nebylo nejlépe, naše bábinka dokázala vyslechnout, poradit a potom rozesmát. S ní bylo člověku vždy dobře. Nikdy si na nic nestěžovala, i když jsme věděli, že ji asi něco bolí. Bábinko, protože nás tam nahoře určitě slyšíš, tak ti chceme říct, že tě máme stále moc rádi a chybíš nám, vzkazuje prostřednictvím Večerníku své babičce za celou rodinu vnučka Vladimíra Křížková.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments