Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již dlouhá léta prostějovští radní tlačí před sebou jeden velký balvan. Nechtěný, ale trpěný. Ptenský zámek, který je v majetku magistrátu, je v dezolátním stavu. Nebýt nedávno milionové investice do oprav střechy, možná by už bývalé sídlo Lichtenštejnů padlo k zemi. To se ale konečně může změnit!

Podle exkluzivních informací Večerníku momentálně buší na vrata radnice hned dva seriózní zájemci o jeho koupi! „Osobně jsem ale ještě zdrženlivý. V minulosti jsme podobných potenciálních kupců měli několik, ale vždy na poslední chvíli z nákupu historického objektu vycouvali,“ brzdí optimismus Jiří Pospíšil, náměstek primátorky Statutárního města Prostějova, který je zodpovědný za majetek města.

Večerník pochopitelně zajímalo, zda dotyční uchazeči o starodávné sídlo Lichtenštejnů mají nějaké zkušenosti s podobnými nemovitostmi a co chtějí ze staré rozbořeniny udělat... „Oba se vyjádřili, že již zkušenosti s rekonstrukcemi podobných objektů mají. Oba podle předložených plánů mají podobné návrhy na využití ptenského zámku. Je to například ubytovací zařízení, školicí středisko, kinosál, využití pro různé výstavy a v neposlední řadě uvažují třeba i o obnovení starého pivovaru ve Ptení,“ překvapil Pospíšil.

Hodně teď bude záležet na tom, jak se k nabídkám kupců postaví rada a posléze i prostějovské zastupitelstvo. „Vše je teprve v prvopočátku, zatím se jedná pouze o informaci. Rada musí především vědět, že se jedná o vážné a důvěryhodné zájemce, kteří budou schopni své projekty realizovat. V minulosti bylo už několik nabídek, ale nikdy k žádné dohodě nedošlo, vždy si všichni koupi rozmysleli,“ zopakoval náměstek primátorky.

Uvidíme, třeba alespoň jeden z aktuálních zájemců o zámek ve Ptení bude skutečně ten pravý...

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments