Dobrý večer, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již dlouhá léta prostějovští radní tlačí před sebou jeden velký balvan. Nechtěný, ale trpěný. Ptenský zámek, který je v majetku magistrátu, je v dezolátním stavu. Nebýt nedávno milionové investice do oprav střechy, možná by už bývalé sídlo Lichtenštejnů padlo k zemi. To se ale konečně může změnit!

Podle exkluzivních informací Večerníku momentálně buší na vrata radnice hned dva seriózní zájemci o jeho koupi! „Osobně jsem ale ještě zdrženlivý. V minulosti jsme podobných potenciálních kupců měli několik, ale vždy na poslední chvíli z nákupu historického objektu vycouvali,“ brzdí optimismus Jiří Pospíšil, náměstek primátorky Statutárního města Prostějova, který je zodpovědný za majetek města.

Večerník pochopitelně zajímalo, zda dotyční uchazeči o starodávné sídlo Lichtenštejnů mají nějaké zkušenosti s podobnými nemovitostmi a co chtějí ze staré rozbořeniny udělat... „Oba se vyjádřili, že již zkušenosti s rekonstrukcemi podobných objektů mají. Oba podle předložených plánů mají podobné návrhy na využití ptenského zámku. Je to například ubytovací zařízení, školicí středisko, kinosál, využití pro různé výstavy a v neposlední řadě uvažují třeba i o obnovení starého pivovaru ve Ptení,“ překvapil Pospíšil.

Hodně teď bude záležet na tom, jak se k nabídkám kupců postaví rada a posléze i prostějovské zastupitelstvo. „Vše je teprve v prvopočátku, zatím se jedná pouze o informaci. Rada musí především vědět, že se jedná o vážné a důvěryhodné zájemce, kteří budou schopni své projekty realizovat. V minulosti bylo už několik nabídek, ale nikdy k žádné dohodě nedošlo, vždy si všichni koupi rozmysleli,“ zopakoval náměstek primátorky.

Uvidíme, třeba alespoň jeden z aktuálních zájemců o zámek ve Ptení bude skutečně ten pravý...

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments