Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již dlouhá léta prostějovští radní tlačí před sebou jeden velký balvan. Nechtěný, ale trpěný. Ptenský zámek, který je v majetku magistrátu, je v dezolátním stavu. Nebýt nedávno milionové investice do oprav střechy, možná by už bývalé sídlo Lichtenštejnů padlo k zemi. To se ale konečně může změnit!

Podle exkluzivních informací Večerníku momentálně buší na vrata radnice hned dva seriózní zájemci o jeho koupi! „Osobně jsem ale ještě zdrženlivý. V minulosti jsme podobných potenciálních kupců měli několik, ale vždy na poslední chvíli z nákupu historického objektu vycouvali,“ brzdí optimismus Jiří Pospíšil, náměstek primátorky Statutárního města Prostějova, který je zodpovědný za majetek města.

Večerník pochopitelně zajímalo, zda dotyční uchazeči o starodávné sídlo Lichtenštejnů mají nějaké zkušenosti s podobnými nemovitostmi a co chtějí ze staré rozbořeniny udělat... „Oba se vyjádřili, že již zkušenosti s rekonstrukcemi podobných objektů mají. Oba podle předložených plánů mají podobné návrhy na využití ptenského zámku. Je to například ubytovací zařízení, školicí středisko, kinosál, využití pro různé výstavy a v neposlední řadě uvažují třeba i o obnovení starého pivovaru ve Ptení,“ překvapil Pospíšil.

Hodně teď bude záležet na tom, jak se k nabídkám kupců postaví rada a posléze i prostějovské zastupitelstvo. „Vše je teprve v prvopočátku, zatím se jedná pouze o informaci. Rada musí především vědět, že se jedná o vážné a důvěryhodné zájemce, kteří budou schopni své projekty realizovat. V minulosti bylo už několik nabídek, ale nikdy k žádné dohodě nedošlo, vždy si všichni koupi rozmysleli,“ zopakoval náměstek primátorky.

Uvidíme, třeba alespoň jeden z aktuálních zájemců o zámek ve Ptení bude skutečně ten pravý...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments