Dobré poledne, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již dlouhá léta prostějovští radní tlačí před sebou jeden velký balvan. Nechtěný, ale trpěný. Ptenský zámek, který je v majetku magistrátu, je v dezolátním stavu. Nebýt nedávno milionové investice do oprav střechy, možná by už bývalé sídlo Lichtenštejnů padlo k zemi. To se ale konečně může změnit!

Podle exkluzivních informací Večerníku momentálně buší na vrata radnice hned dva seriózní zájemci o jeho koupi! „Osobně jsem ale ještě zdrženlivý. V minulosti jsme podobných potenciálních kupců měli několik, ale vždy na poslední chvíli z nákupu historického objektu vycouvali,“ brzdí optimismus Jiří Pospíšil, náměstek primátorky Statutárního města Prostějova, který je zodpovědný za majetek města.

Večerník pochopitelně zajímalo, zda dotyční uchazeči o starodávné sídlo Lichtenštejnů mají nějaké zkušenosti s podobnými nemovitostmi a co chtějí ze staré rozbořeniny udělat... „Oba se vyjádřili, že již zkušenosti s rekonstrukcemi podobných objektů mají. Oba podle předložených plánů mají podobné návrhy na využití ptenského zámku. Je to například ubytovací zařízení, školicí středisko, kinosál, využití pro různé výstavy a v neposlední řadě uvažují třeba i o obnovení starého pivovaru ve Ptení,“ překvapil Pospíšil.

Hodně teď bude záležet na tom, jak se k nabídkám kupců postaví rada a posléze i prostějovské zastupitelstvo. „Vše je teprve v prvopočátku, zatím se jedná pouze o informaci. Rada musí především vědět, že se jedná o vážné a důvěryhodné zájemce, kteří budou schopni své projekty realizovat. V minulosti bylo už několik nabídek, ale nikdy k žádné dohodě nedošlo, vždy si všichni koupi rozmysleli,“ zopakoval náměstek primátorky.

Uvidíme, třeba alespoň jeden z aktuálních zájemců o zámek ve Ptení bude skutečně ten pravý...

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments