Tak toto asi opravdu nikdo nečekal… Utkání 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti poslednímu týmu tabulky, který notabene ještě v sezóně nebodoval, bývají jistě obtížná a velmi ošemetná. Jenže ve Vlašimi se hrálo hned od začátku na jednu branku a počínaje šestnáctou minutou začal nevídaný gólostroj domácích. Eskáčko nepočítalo jen přibývající góly ve své síti, ale také ztráty v mužstvu – kvůli zranění vypadl Kulig, před přestávkou se nechal během závaru před gólmanem vykartovat Bialek. Skóre nakonec narostlo až do hrozivého půltuctu, jedinou branku Hanáků vstřelil Píchal.

Pod Blaníkem se začalo opatrně, domácí ale dávali od počátku najevo, že aktivita bude na jejich straně. Hosté se snažili aktivně napadat rozehrávku, brankáře Krynského po deseti minutách vyzkoušel kapitán Suchan. Z tlaku rezultovaly standardní situace a po jednom rohovém kopu šli domácí do vedení. Odhlavičkovaný míč si za hranicí vápna zpracoval jeden z domácích a jeho střelu tečoval ve vápně do protipohybu gólmana Svoboda – 1:0.

Vzápětí prošel po levé straně Kušej, jeho střelu ale Vágner zlikvidoval. Následovalo několikaminutové ošetření Kuliga, který byl nakonec odnesen na nosítkách a musel střídat. Svobodova hlavička mířila přesně na Krynského, zato Zinhasovič vydařenou pumelicí orazítkoval břevno! Po půlhodině hry přešel po rohu domácích do rychlého brejku Kušej, branku ale ve finále netrefil. A tak přišel další úder. Po kombinaci před šestnáctkou míč našel za obranou opět Svobodu, který se tváří v tvář Krynskému nemýlil – 2:0.

Krynskij pak vyrazil pod břevno směřující střelu Riga. V poslední minutě první půle přišla nejhezčí akce zápasu. Hošek dostal přesný centr na pravou stranu, okamžitě poslal míč do šestnáctky, kde si jej našel Horský a halfvolejem upravil na 3:0. V nastavení ještě rozehráli hosté volný přímý kop, balón zachytil Vágner, s nímž se dostal do kontaktu Bialek a obdržel žlutou kartu. V následné strkanici pak jeho jednání ocenil sudí druhou žlutou a poslal jej definitivně do sprch.

Hned po změně stran Rigo opět potěšil domácí fanoušky výživnou střelou a Krynskij neméně povedeným zákrokem. Po osmi minutách přišel další krásný moment. V ponechané výhodě se domácí kapitán Suchan s míčem otočil a zleva vystřelil přesně k tyči Krynského branky – 4:0!

Gólman hostů zažil horkou chvilku po rozehrávce trestného kopu přímo na branku, míč jen vyrazil před sebe a obránce zametl balón za čáru. Čtvrt hodiny před koncem si ve vápně zpracoval přihrávku Toula a splnil přízemní střelou požadavky domácích fandů, kteří chtěli „bůra“ – 5:0.

Domácí brankář Vágner nakonec čisté konto neudržel, radost mu zkazil dorážkou z bezprostřední blízkosti po Kušejově akci Píchal – 5:1. Deset minut před koncem pak rychlý kontr zakončil prudkou ranou Rigo, Krynskij ji sice ztlumil, míč si od tyče přesto našel cestu do brány – 6:1.

Martin HYSKÝ - FC Sellier & Bellot Vlašim:

„Zachytili jsme začátek zápasu, trefili jsme se i do správné sestavy. Kluci šli od počátku vítězství naproti, lze říci, že se k nám konečně přiklonila i trocha štěstí, které jsme v uplynulých zápasech neměli. I předtím jsme se dostávali do šancí, jenže nám nevycházela finální fáze. Říkal jsem klukům, že se musí tlačit do zakončení, aby to konečně začalo vycházet. Fotbal je v tomto spravedlivý. Vyzdvihnout musím dva momenty utkání. Jednak je na této úrovni naprosto nevídané gesto v duchu fair-play, které předvedl za stavu 1:0 Šumbera. Po odpískané penaltě proti nám přiznal, že nešlo o faul, a rozhodčí pokutový kop odvolal. Druhým momentem bylo vyloučení v závěru první půle, díky čemuž se nám ve druhé půli hrálo přece jen lehčeji.“

Pavel ŠUSTR - 1.SK Prostějov:

„Dostali jsme v zápase velkou facku, musím říct, že jsem ani ne tak zklamaný, jako vyloženě naštvaný. A to na hráče, jaký výkon a přístup předvedli. Jasně se ukázalo, že budeme muset do našeho kádru ještě sáhnout. Někteří hráči, kteří nejsou schopni akceptovat nároky druholigového fotbalu, prostě odejdou a budou hrát pouze ti, kteří se chtějí rvát za Prostějov a uhrávat výsledky! Jiná cesta není.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

ostatní výsledky 6. kola: Třinec – Vlašim 4:0 (1:0). Branky: 27. Foltyn, 55. Holík, 69. Kateřiňák, 78. Juřena. Žluté karty: 11. Foltyn, 38. Habusta – 22. Toula, 44. Lehoczki, 61. Hejný (kustod), 72. Hyský (trenér), 73. Smejkal * Sparta Praha „B“ – Jihlava 1:3 (1:1). Branky: 28. Pudhorocký – 22. vlastní Suchomel, 52. Tureček, 63. Peřina. Žluté karty: 67. Suchomel – 83. Fila, 90. Piško * Opava – Slavia Praha „B“ 1:1 (1:0). Branky: 24. Rychlý – 68. Šmiga. Žluté karty: 14. Rychlý, 64. Kopečný, 82. Bílek – 10. Labík, 29. Nikl, 72. A. Bárta, 90. Kričfaluši, 90+1. Jarolím (trenér) * Varnsdorf – Příbram 1:2 (0:1). Branky: 54. Radosta – 13. Čejka, 68. Osmančík. Žluté karty: 30. Michal, 45+2. Rudnytskyy, 70. Kříž, 89. Zbrožek – 40. Petrák, 45+2. Melichar, 79. Stropek, 86. Dudl * Líšeň – Olomouc „B“ 4:0 (1:0). Branky: 20. Vandas, 67. Čermák, 77. Černín, 88. Zikl. Žluté karty: 47. Vandas, 90+2. Otrísal – 21. Galus, 24. Sedlák, 82. David * Dukla Praha – Vyškov 2:0 (2:0). Branky: 13. Matějka, 25. Buchvaldek. Žluté karty: 23. Peterka – 20. Álegué, 72. Kubala, 79. Štěpánek * Karviná – Táborsko 0:1 (0:0). Branky: 63. Babacar. Žluté karty: 23. Cienciala, 49. Boháč, 58. Řezníček, 86. Papadopulos – 21. Bezpalec, 36. Provazník, 86. Navrátil.

ostatní výsledky 7. kola: Vyškov – Karviná 2:1 (2:0). Branky: 3. Krška, 8. Lahodný – 65. vlastní Štěpánek. Žluté karty: 58. Kubala, 78. Williams, 86. Jambor – 36. Durosinmi, 72. Žídek * Chrudim – Líšeň 0:0 (0:0). Branky: -. Žluté karty: 38. Záviška, 75. Vrána, 85. Jedlička – 61. Pašek * Příbram – Dukla Praha 1:0 (1:0). Branky: 13. Fišl. Žluté karty: 83. Surmaj, 90+4. Melichar – 35. Holiš, 67. Adediran, 78. Rada (trenér), 90+2. Svoboda * Olomouc „B“ – Třinec 0:0 (0:0). Branky: -. Žluté karty: 21. Hadaš, 68. Grygar, 83. Grečmal – 37. Hýbl, 56. Kateřiňák, 80. Kania, 83. Jursa * Slavia Praha „B“ – Varnsdorf 3:2 (2:1). Branky: 13. a 64. z penalty Šmiga, 2. Šubert – 19. z penalty a 58. z penalty Dordič. Žluté karty: 47. Icha, 59. Kopáček – 40. Žák, 60. Zbrožek, 63. Šerák, 90+4. Samko * Táborsko – Sparta Praha „B“ 1:0 (1:0). Branky: 35. Ledecký. Žluté karty: 15. Ledecký – 12. Suchomel, 71. Vydra, 90+3. Sáček * Jihlava – Opava 0:1 (0:0). Branky: 60. Kramář. Žluté karty: 29. Peřina, 45. Křišťál, 75. Tall, 78. Kameník, 79. Shudeiwa – 42. Šcudla, 68. Kadlec. Červená karta: 78. Kameník

dohrávka 5. kola, středa 7. září, 17.00 hodin: Příbram – 1.SK Prostějov

8. kolo, neděle 11. září, 17.00 hodin: Karviná – Sparta Praha „B“ (pátek 9. září, 17.00), Opava – Chrudim (pátek 9. září, 18.00), Třinec – Vyškov (sobota 10. září, 10.15), Líšeň – Jihlava (sobota 10. září, 17.00), Prostějov – Táborsko (sobota 10. září, 17.00), Slavia Praha „B“ – Příbram (10.15), Dukla Praha – Vlašim, Varnsdorf – Olomouc „B“.