Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 vzpominameNeštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Do osudu rodiny Novotných z Němčic nad Hanou po čtyřiatřiceti šťastných letech náhle zasáhly hned dvě tragické události, které její fungování obrátily naruby. Koncem srpna se proti autu, které řídila jednatřicetiletá Lenka Novotná, nedaleko u Kojetína vyřítil vůz s řidičem, kterému se udělalo špatně.

Po střetu mladá maminka následkům zranění podlehla. Před pár dny pak bylo na břehu rybníka Včelínek u Břeclavi nalezeno tělo jejího tatínka Petra Novotného, vášnivého rybáře, automobilového závodníka a volejbalistu...
O obou událostech informovala v minulých dnech celostátní média. Co se však za nimi skrývá? Navštívili jsme rodinu, do jejíhož osudu bezprostředně za sebou zasáhly dvě tragické události. 

Jak jsme zmínili, jednatřicetiletá Lenka Novotná zemřela 26. srpna u Kojetína, když se proti ní vyřítilo auto s bezvládným řidičem za volantem. Zůstalo po ní šestileté děvčátko. „Lenička byla hrozně ráda mezi lidmi, dokázala na ně být vždy milá, ráda se smála. Její nečekaná ztráta nás bolestně zasáhla. S manželem jsme se však vzájemně podporovali. Abychom se zbavili tíživých myšlenek, chodili jsme spolu na houby. Vždy, když jsme našli hříbek, tak jsme si říkali: to nám pomohla najít Lenička,“ vzpomíná s dojetím třiapadesátiletá Zdeňka Novotná.

 To však ještě nemělo být vše. Ve středu 9. listopadu bylo u rybníka Včelínek u Břeclavi nalezeno odstavené vozidlo. V něm nehybně leželo bezvládné tělo jejího manžela. „Následným šetřením se ukázalo, že čtyřiapadesátiletý muž se vydal na Břeclavsko za rybolovem a ve svém vozidle si přitápěl plynovým ohřívačem s propanbutanovou lahví. V době, kdy spal, došlo při hoření ohřívače ke spotřebování veškerého kyslíku a muž se udusil,“ informovala policejní tisková mluvčí Kamila Haraštová. Paní Zdeňka však této verzi příliš nevěří...

„Nemyslím si, že manžel usnul, ale že ho předtím musela stihnout srdeční příhoda. Napovídá tomu také to, že si vůbec nevybalil věci, stejně jako to, že zdravotní problémy měl už na jaře,“ míní šarmantní dáma, jejíž manžel měl ve středu v Nezamyslicích na Hané pohřeb. O jeho oblibě svědčilo velké množství lidí, kteří na obřad dorazili.

„Úspěšně závodil v autě a hlavně třicet let hrál amatérsky volejbal. Měl velkou sílu a když smečoval, všichni soupeři se měli pořádně na pozoru,“ vzpomíná s úsměvem  na svého manžela paní Zdeňka, která se během několika týdnů musí vypořádat už s druhou nečekanou ztrátou v rodině. „Občas to na mě padne, ale jinak neklesám na mysli. Nad vodou mě drží zase jen rodina. Ať už je to můj syn Pavel a jeho přítelkyně nebo šestiletá vnučka Adélka. Starám se o ni, protože její tatínek pracuje na Slovensku. Když myslím na to, jak ji udělat šťastnou, zapomínám na vlastní trápení,” nabízí na závěr recept, jak zvládnout těžké životní situace paní Zdeňka.

Nezbývá než věřit, že si její rodina v uplynulých měsících vybrala smůlu hned na několik desítek let dopředu... 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments