Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 vzpominameNeštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Do osudu rodiny Novotných z Němčic nad Hanou po čtyřiatřiceti šťastných letech náhle zasáhly hned dvě tragické události, které její fungování obrátily naruby. Koncem srpna se proti autu, které řídila jednatřicetiletá Lenka Novotná, nedaleko u Kojetína vyřítil vůz s řidičem, kterému se udělalo špatně.

Po střetu mladá maminka následkům zranění podlehla. Před pár dny pak bylo na břehu rybníka Včelínek u Břeclavi nalezeno tělo jejího tatínka Petra Novotného, vášnivého rybáře, automobilového závodníka a volejbalistu...
O obou událostech informovala v minulých dnech celostátní média. Co se však za nimi skrývá? Navštívili jsme rodinu, do jejíhož osudu bezprostředně za sebou zasáhly dvě tragické události. 

Jak jsme zmínili, jednatřicetiletá Lenka Novotná zemřela 26. srpna u Kojetína, když se proti ní vyřítilo auto s bezvládným řidičem za volantem. Zůstalo po ní šestileté děvčátko. „Lenička byla hrozně ráda mezi lidmi, dokázala na ně být vždy milá, ráda se smála. Její nečekaná ztráta nás bolestně zasáhla. S manželem jsme se však vzájemně podporovali. Abychom se zbavili tíživých myšlenek, chodili jsme spolu na houby. Vždy, když jsme našli hříbek, tak jsme si říkali: to nám pomohla najít Lenička,“ vzpomíná s dojetím třiapadesátiletá Zdeňka Novotná.

 To však ještě nemělo být vše. Ve středu 9. listopadu bylo u rybníka Včelínek u Břeclavi nalezeno odstavené vozidlo. V něm nehybně leželo bezvládné tělo jejího manžela. „Následným šetřením se ukázalo, že čtyřiapadesátiletý muž se vydal na Břeclavsko za rybolovem a ve svém vozidle si přitápěl plynovým ohřívačem s propanbutanovou lahví. V době, kdy spal, došlo při hoření ohřívače ke spotřebování veškerého kyslíku a muž se udusil,“ informovala policejní tisková mluvčí Kamila Haraštová. Paní Zdeňka však této verzi příliš nevěří...

„Nemyslím si, že manžel usnul, ale že ho předtím musela stihnout srdeční příhoda. Napovídá tomu také to, že si vůbec nevybalil věci, stejně jako to, že zdravotní problémy měl už na jaře,“ míní šarmantní dáma, jejíž manžel měl ve středu v Nezamyslicích na Hané pohřeb. O jeho oblibě svědčilo velké množství lidí, kteří na obřad dorazili.

„Úspěšně závodil v autě a hlavně třicet let hrál amatérsky volejbal. Měl velkou sílu a když smečoval, všichni soupeři se měli pořádně na pozoru,“ vzpomíná s úsměvem  na svého manžela paní Zdeňka, která se během několika týdnů musí vypořádat už s druhou nečekanou ztrátou v rodině. „Občas to na mě padne, ale jinak neklesám na mysli. Nad vodou mě drží zase jen rodina. Ať už je to můj syn Pavel a jeho přítelkyně nebo šestiletá vnučka Adélka. Starám se o ni, protože její tatínek pracuje na Slovensku. Když myslím na to, jak ji udělat šťastnou, zapomínám na vlastní trápení,” nabízí na závěr recept, jak zvládnout těžké životní situace paní Zdeňka.

Nezbývá než věřit, že si její rodina v uplynulých měsících vybrala smůlu hned na několik desítek let dopředu... 

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments