Dnes je sobota 23. srpen 2014, svátek slaví Sandra zítra Bartoloměj

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Jestřábi na 1.ligu výrazně zdražili vstupné...

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
Basketbal
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv _pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Více jak milión!

Internetové stránky PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku slaví. A mají k tomu pořádný důvod, neboť překročily hranici jednoho milionu čtenářů, což je za dvouletou historii vskutku úctyhodný počet. Za úspěch www.vecernikpv.cz vám děkujeme!

Náběh na světovou ostudu.

Místo radosti z blížícího se koncertu hvězdného tenora Josepha Calleji se v  těchto dnech řeší nesmyslná kritika ohledně distribuce vstupenek. Bohužel, nelze se zbavit pocitu, že jde jen o předvolební plácnutí do vody od malomyslných lidí...

Osobnost týdne

PETR JANDA


Je až neuvěřitelné, co tento dvaasedmdesátiletý rocker dokáže na pódiu předvést. Fanoušci Olympicu si uplynulou  sobotu na pláži plumlovské přehrady U Vrbiček užili nejenom velké show v podobě osvědčených pecek, ale i spousty novinek. Nebylo divu, že legendární kapelu nechtěli pustit domů!

Číslo týdne

1 340

Nejvyšší návštěva od roku 2012, kdy do Prostějova zavítali v rámci Poháru České pošty fotbalisté Sigmy Olomouc, se sešla na stadionu SCM. Na pohárový duel proti 1.FC Slovácko dorazilo takřka patnáct stovek příznivců. Škoda, že domácí 1.SK nedotlačili k  překvapení...

Výrok týdne

„PŘI TOM ÚPLŇKU SE NEDALO ANI POMILOVAT MANŽELKU!““
Jeden z  našich kolegů se svěřil se svým malým problémem při nedělním superúplňku. A co vy?

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.