Příjemnou noc, dnes je sobota 30.4.2016
svátek slaví Blahoslav,
zítra Svátek práce
Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
14 teenegeri lista

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Měli by tři zastupitelé, kteří vystoupili z hnutí ANO 2011, rezignovat na své mandáty?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
Ceník inzerce
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
Stíny minulosti

2016 tv pohoda banner

Barometr

Záchytka už netáhne...

Prostějovští strážníci Večerníku prozradili, že na rozdíl od loňského roku nemají letos skoro vůbec koho vozit na záchytnou stanici. Jakoby opilci neschopní vlastního pohybu vymřeli. Letos strážníci odvezli na záchytku pouze šest lidí, což je zhruba pětkrát méně než vloni.

Tomu se říká podraz!
S velkou slávou vloni na podzim prostějovští radní ohlásili, že prostory Bašty ve Školní ulici pronajali Dámskému klubu. Ten zde plánoval zřídit kavárnu. Místo toho však historické prostory stále zejí prázdnotou. „Dámy“ totiž bez jakéhokoliv důvodu nájemní smlouvu nepodepsaly... 

Osobnost týdne

SLZA
Oblíbená popová kapela se k radosti stovek fanoušků a především fanynek představila včera večer při koncertu ve Společenském domě. A jelikož při vystoupení nechyběl ani největší hit skupiny Lhůta záruční, zcela zaplněný sál bouřil nadšením.

17 osobnost tydne slza

Číslo týdne

47

Primiční mše byla uplynulou sobotu pro Konici i okolí skutečně výjimečnou událostí. Jak večerníku prozradil konický místostarosta Jaroslav Procházka, takto prestižní záležitost poctila místní region po takřka necelém půlstoletí, konkrétně po sedmačtyřiceti letech!

Výrok týdne

„VYUŽILA JSEM PARALYZÉR, PO VÝPRASKU ZDRHNUL!“

Jedna z žen se svěřila na Facebooku, jak si poradila s úchylem, který ji v pravé poledne obtěžoval v centru města