Příjemnou noc, dnes je úterý 24.11.2015
svátek slaví Emílie,
zítra Kateřina
Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Těšíte se na otevření kluziště? A budete chodit bruslit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
Stíny minulosti

2015 tv pohoda banner

Barometr

Konečně někdo přišel.

Večerník byl zvědavý na to, kolik občanů sídliště Hloučela a okolí přijde na čtvrteční setkání s prostějovskými radními i pracovníky magistrátu. Vloni se dostavila pouze jedna seniorka, a to ještě k tomu byla maminka náměstka primátorky Jiřího Pospíšila. Letos přišlo osm lidí!

Zklamání z policistů.
Je velmi těžké popsat pocity nad výrokem vyšetřovatelů Policie ČR v Prostějově, kteří brutální přepadení pětasedmdesátileté seniorky ze strany dvou cikánů v Olomoucké ulici vyhodnotili pouze jako přestupek proti občanskému soužití. Nu což, budeme si pomáhat a chránit sami...

Osobnost týdne

MICHAL NESVADBA


47 nesvatba copyVčera, tj. v neděli 22. listopadu, dorazil do Prostějova snad nejznámější český bavič dětských srdcí. V Městském divadle proběhlo hravé a veselé setkání s Michalem Nesvadbou z populární televizní Kouzelné školky.

Číslo týdne

250 000 000

Vedení města plánuje v rozpočtu na rok 2016 rekordní stavební investice v celé historii Prostějova. Základem pro ně bude suma sto osmdesáti milionů korun. A když se k tomu ještě přidají očekávané dotace, může jít celkově až o čtvrt miliardy!

Výrok týdne

 „JÁ NEKRADU, JÁ PRACUJU!“

Nejspíš zfetovaný Rom takto křičel na strážníky, kteří jej zatkli po přepadení stařenky na chodníku v Olomoucké ulici

Twitter