Dnes je čtvrtek 05. březen 2015, svátek slaví Kazimir zítra Miroslav

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1

Blíží se jarní prázdniny. Kam pojedete?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

RSS kanál Prostějovského Večerníku

Barometr

A jsme v Evropě!

Prostějovským „Vítězným únorem“ lze nazvat výstavu ke 100. výročí prostějovské radnice v belgickém Bruselu. Možná to někteří nedocení, ale Evropa se tak blíže seznámila nejenom s naší stoletou dominantou, nýbrž i s celým regionem a jeho zvyky. A to není k zahození!

Řešil to pistolí.

Kolizi dvou osobních vozidel na parkovišti před obchodem ve Vrahovicích řešil ve středu jeden z řidičů opravdu svérázně. Na toho druhého totiž vytáhl pistoli, byť jen plynovou! V každém případě agresivita mezi lidmi roste, ale kdyby se takovým způsobem řešily všechny nehody, tak budiž nám nebe milostivo...

Osobnost týdne

ZDENĚK BALCAŘÍK

09 balcarik

Skromný patriot a organizátor oblíbených turistických akcí promítl minulý pátek ve smržické sokolovně videokroniku obce za rok 2014. Po dvaceti letech to byl ovšem dle jeho slov minimálně na nějaký čas poslední počin tohoto druhu v celém regionu.

Číslo týdne

500

Velké mety dosáhl minulou středu tenista TK Agrofert Prostějov Tomáš Berdych, který oslavil jubilejní 500. vítězství na okruhu ATP. Do výjimečného klubu vstoupil jako pětačtyřicátý hráč historie a teprve třetí Čech. Více triumfů mají na svém kontě jen Lendl (1071) a Šmíd (517).

Výrok týdne

JÁ CHTĚL JENOM TROCHU POLECHTAT NAŠE PÁNY RADNÍ!“ 


Bývalý ředitel Sportcentra Zdeněk Rajtr požaduje po radních satisfakci – chce být ředitelem ZŠ Palackého…!

Copyright © 2004 - 2015 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.