Dnes je pátek 19. září 2014, svátek slaví Zita zítra Oleg

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Vnímáte vzrůstající agresivitu čtyřnohých miláčků?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
Basketbal
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv  pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Olomoucká je volná!

Dopravě v Prostějově se výrazně ulehčilo. Přestože uzavírka Olomoucké ulice nepřinesla takové problémy, které se původně očekávaly, znovuotevření tolik frekventované komunikace je bezesporu událostí týdne. A co víc, součástí železničního přejezdu jsou tolik žádané závory!

Na lavici obžalovaných nikdo!

Minulé úterý poslala soudkyně Ivona Otrubová na patnáct měsíců do kriminálu mladého zloděje Lukáše Říhu. Problém je v tom, že v tuto chvíli již recidivista není k sehnání, policie po něm pátrá už více než půl roku. Mladík se přitom nezdráhal okrást ani vlastní kamarády!

Osobnost týdne

HANA a PETR ULRYCHOVI

37 osobnost tydne

Vyvrcholením Hanáckých slavností v Prostějově byl jednoznačně včerejší koncert sourozenců Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory. Nádherným písničkám inspirovanými moravským folklórem tleskalo v neděli odpoledne zaplněné náměstí.

Číslo týdne

5 333

Přesně tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Potěšitelné alespoň je, že oproti stejné době předcházejícího měsíce se podařilo nezaměstnanost snížit o 122 klientů úřadu práce. Bohužel, volných míst je ale v prostějovském regionu jen něco přes pět stovek.

Výrok týdne

„NEMŮŽEME DO PRÁCE, VŽDYŤ NÁM ŠLOHLI KLIKU!“

Na první pohled zoufalí pracovníci katastrálníhoúřadu nevěřili v pondělí ráno při pohledu na vstupní dveře vlastním očím...

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.