Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.2.2016
svátek slaví Věnceslav,
zítra Valentýn
Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Čtete knihy? Kdo je váš současný favorit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
Ceník inzerce
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
Stíny minulosti

2015 tv pohoda banner

Barometr

Záchrana na poslední chvíli.

Horké chvíle prožili rodiče mladého muže a posléze i lékaři záchranky. Ti spěchali na pomoc mladíkovi, který nejprve napsal dopis na rozloučenou a poté značné množství léků zapil alkoholem. Rychlý zásah lékařů mu zachránil život, sebevrah byl převezen do nemocnice.

Strážníci vymírají?
Horečně nyní vedení městské policie pokračuje ve výběrovém řízení na posty nových strážníků. Problém je ale v tom, že o tuto práci není mezi mladými muži a ženami zájem. Podle některých jsou přijímací testy velmi náročné, zejména ty fyzické. Síla a pohyb zřejmě dnes mladým chybí… 

Osobnost týdne

MATOUŠ VENKRBEC
06 osobnost tydne venkrbecDíky velké aktivitě prostějovských hokejových fanoušků se právě současný útočník Jestřábů stal historicky prvním Sympaťákem WSM Ligy. Šestadvacetiletý prvoligový hokejista získal téměř devatenáct set hlasů a předčil všechny protikandidáty.

Číslo týdne

120

Fanoušci hokeje prskají hněvem, ale zlost je brzy přejde. Magistrát nedávno zakázal parkování před zimním stadionem v době hokejových utkání. Svízelnou situaci se radní rozhodli rychle řešit a brzy hodlají vybudovat v ulici Josefa Lady nové parkoviště pro 120 osobních vozidel.

Výrok týdne

 „Maminko, a bubáky tady fakt nemají?“

Šestileté dítko se po zápisech do školy ve Vrahovicích chtělo ujistit, zda tady opravdu nestraší.

Twitter