Dnes je sobota 01. listopad 2014, svátek slaví Felix zítra Dušičky

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Vnímáte vzrůstající agresivitu čtyřnohých miláčků?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv  pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Jediná v ČR.

Přesnější vyšetření i nižší dávku radiační zátěže nabídne pacientům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, nový počítačový tomograf. „CéTéčkem“ modelu Toshiba Aquilion Prime disponuje v současné chvíli jako jediný špitál v tuzemsku.

Londýn musí ještě počkat!

Po opojném triumfu ve Stockholmu přišla na prostějovského tenistu Tomáše Berdycha kocovina, když na turnaji ve Valencii vypadl hned v prvním kole. O definitivu startu na Turnaji mistrů v Londýně musí hráč TK Agrofert ještě bojovat v tomto týdnu.

Osobnost týdne

LADISLAV ŽUPANIČ

43 zupanic

Prostějovský rodák se představil v závěrečném třetím dílu festivalu Aplaus 2014, který obstarala adaptace veleúspěšné britské hry „Jistě pane premiére!“, s níž z Prahy přijelo Divadlo bez zábradlí. A byl to nejen oblíbený herec z Hané, kdo ve čtvrtek roztleskal zcela zaplněné Městské divadlo.

Číslo týdne

25

Po čtvrtstoletí se do vedení prostějovského úřadu vrací komunisté. Poprvé od pádu totality v roce 1989 budou hned tři členové této partaje součástí Rady Statutárního města Prostějov. Prostějovská KSČM totiž přijala nabídku na vytvoření trojkoalice s ČSSD a hnutím PéVéčko.

 

Výrok týdne

„NA DOVOLENOU K MOŘI BYCH V ŽIVOTĚ NEJEL. ČUNÍN MI STAČÍ!“

Námořní kapitán Pavel Kocian, který na lodích pracoval dlouhých šestatřicet let

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.