Dnes je středa 26. listopad 2014, svátek slaví Artur zítra Xenie

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Co říkáte výměně trenéra u prostějovských Jestřábů?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv  pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Afričan je už doma.

Občan Nigérie, kterého hospitalizovali v prostějovské nemocnici s podezřením na zákeřnou ebolu, byl propuštěn do domácího léčení. Ze zákeřné nemoci se nakonec vyklubala běžná střevní chřipka, panika tak byla zbytečná. Zbytečný ale rozhodně nebyl zásah hasičů a policistů.


Předčasné oslavy. 

Předčasné oslavy. Terčem kritiky ze všech stran se stal páteční termín oficiálních oslav 25. výročí listopadových událostí na prostějovském náměstí. Popravdě řečeno, připomínat si něco tři dny předem, není příliš obvyklé. Nebo že by se radním nechtělo o svátečním pondělí do „práce“?

Osobnost týdne

RADŮZA

46 osobnost tydne

Velká dáma českého písničkářství a trojnásobná držitelka prestižní hudební ceny Anděl uplynulou středu zcela zaplnila sál Městského divadla v Prostějově. Kromě songů z jejího nového alba divákům předvedla i svoji „klasiku“, za což si vysloužila mohutný potlesk.

Číslo týdne

5 226

Přesně tolik je nyní na Prostějovsku lidí bez zaměstnání. Je to stále dost, i když  statistika Úřadu práce říká, že je to zase o osmašedesát osob méně, než tomu bylo před měsícem. Očekává se však, že již v prosinci dojde k mírnému nárůstu nezaměstnanosti s ohledem na ukončení sezónních prací. 

Výrok týdne

„CO TEN MŮŽE VĚDĚT, V ROCE 1989 TAHAL KAČERA!“

Čtenářka Večerníku nelibě nese kritiku T. Blumensteina na účast KSČM v radě města

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.