Dnes je pátek 30. leden 2015, svátek slaví Robin zítra Marika

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Jaký bude podle Vás rok 2015?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Koutný
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Volno až do Žešova.

Církevní hodnostáři se po roce vyjednávání umoudřili a rozhodli se prodat městu pozemky nutné pro výstavbu cyklostezky do Žešova za navrženou cenu tří set korun za metr čtvereční. Původně chtěli pětistovku. Magistrát tak může začít stavět už letos.

Žaloba na úřad!

Toto snad už není možné, že ani státní úředníci nedodržují nařízení soudu. Společnost Sport Trend uplatnila na katastrálním úřadu zástavní právo na pozemky, které má vracet společně s pokutou městu, a to i přes soudní zákaz. Magistrát teď chystá žalobu i na samotný úřad....

Osobnost týdne

RUDOLF HRUŠÍNSKÝ

04 osobnost tydne

Beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově aplaudoval ve čtvrtek hercům pražského Divadla Bez zábradlí na čele s legendárním „Peškem“ ze seriálu Ulice. Hra plná žárlivých scén s názvem Kdes to byl(a) v noci měla obrovský úspěch.

Číslo týdne

180

To je pálka! Přesně tolik milionů korun je nyní v městské pokladně navíc. Jak se Večerník právě minulý týden exkluzivně dozvěděl, tímto přebytkem skončil rozpočet města za loňský rok. Jak je to možné v dnešní celosvětové finanční mizérii?

Výrok týdne

„JE MI LÍTO, ŽE SE MĚ LIDI TOLIK ŠTÍTÍ!“ 


Nejsledovanější prostějovský bezdomovec Zdeněk Herák ví, že trpí svrabem, léčit se ale nechce, raději zmrzne…

Copyright © 2004 - 2015 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.