Dnes je pátek 19. prosinec 2014, svátek slaví Ester zítra Dagmar

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Co říkáte výměně trenéra u prostějovských Jestřábů?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Zbraně a střelivo Plumlov
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Konec smogu.

Vlivem zlepšení rozptylových podmínek došlo už v pondělí 8. prosince k poklesu koncentrací znečišťujících látek v ovzduší. Odbor životního prostředí magistrátu tak rozhodl o ukončení smogové situace. Jak ale zároveň upozorňuje, vyhráno zdaleka není!


Nevděk vládne radnicí? 

Za posledních osm let ušetřila komise informatiky rady města miliony korun díky tomu, že díky bdělosti členů přišla na nevýhodné zakázky, které byly následně zrušeny. Jenomže nyní se páni konšelé rozhodli, že stejná komise už nebude zapotřebí...

Osobnost týdne

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ

50 osobnost tydne

K příjemné předvánoční atmosféře v Prostějově výrazně přispěla známá herečka a zpěvačka, která byla uplynulou sobotu hlavní tváří odpoledne plného her, soutěží a zpívání pro děti. Celebritě pomáhal i pohádkový skřítek Buměj. Nebylo tak divu, že smíchu bylo víc než dost.

Číslo týdne

5 218

S přesně tolika lidmi, kteří zatím marně hledají zaměstnání, vstupuje prostějovský Úřad práce ve své databázi do posledního měsíce roku. Volných míst je přitom pouze 522, takže o každé z nich se „pere“ deset nezaměstnaných...

 

Výrok týdne

„PUNČ NA NÁMĚSTÍ? RADŠI ŠKOPEK PIVA PĚKNĚ V TEPLOUČKU!“

Štamgast hospůdky u centra města má o úrovni vánočního jarmarku úplně jasno…

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.