Dnes je úterý 29. červenec 2014, svátek slaví Marta zítra Bořivoj

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam jedete o prázdninách?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
Basketbal
Hokejový servis 2. ligy - LHK Jestřábi Prostějov

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv _pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Můžete projet!

Palec nahoru patří opatření, které velmi zjednodušuje situaci řidičům aut a hlavně cyklistům. Ti už nově mohou z obchodní zóny okolo prodejny OBI vyjet do Říční ulice. Jednosměrka byla zrušena, při výjezdu na Olomouckou ale můžete odbočit jen doprava.

Havaroval pod drogami.

O tom, že drogy za volant nepatří, se v úterý přesvědčil na vlastní kůži čtyřiadvacetiletý řidič škodovky. Ten nezvládl řízení a na silnici mezi Ohrozimí a Vícovem těžce havaroval. Před policisty mu nepomohl ani útěk a skrýš v kukuřičném poli.

Osobnost týdne

TOMÁŠ SOMR


Duchovní otec tradičního festivalu Keltská noc opět dokázal, že akce si rok od roku získává stále víc příznivců. Keltský víkend v kempu Žralok u Plumlovské přehrady si užily stovky naprosto spokojených návštěvníků.

Číslo týdne

231

Uplynulé pololetí mají sečteno i dopravní policisté. Jak je z jejich statistik patrné, na Prostějovsku došlo za prvních šest měsíců tohoto roku k 231 dopravním nehodám. Je to o 63 případů méně než vloni.

Výrok týdne

„Peníze si vezmu, ale ten dopis s pruhem ze soudu nechcu!
Mladou dámu Večerník přistihl na poště ve chvíli, kdy si přebírala sociální dávky. Víc nechtěla…

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.