Dnes je čtvrtek 02. říjen 2014, svátek slaví Olivie a Oliver zítra Bohumil

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1

Vnímáte vzrůstající agresivitu čtyřnohých miláčků?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv  pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Koupaliště bude!

Prostějovští radní na úterním jednání zastupitelů jednoznačně odmítli spekulace, že nové olympijské centrum za velodromem je náhradou za již dříve naplánovanou rekonstrukci koupaliště. „Kdo tvrdí, že na koupaliště už tady není místo, ten lže,“ řekl doslova primátor Pišťák.


Za dobrotu na žebrotu. 

Negativem uplynulého týdne je loupežné přepadení, ke kterému došlo přímo v centru města. Neznámá žena požádala seniora, aby jí ukázal cestu k Národnímu domu. Když ji ale starší muž odmítl doprovodit, násilím mu vytrhla tašku s dvaceti tisíci korunami.

Osobnost týdne

JIŘÍ ŠTĚPNIČKA

39 stepnicka

Člen Národního divadla v Praze herec Jiří Štěpnička ve středu společně se Zuzanou Slavíkovou a Vladislavem Benešem zahráli v Městském divadle v Prostějově hru Manželský trojúhelník. 
A obecenstvo se skvěle bavilo!

Číslo týdne

60 000

Maléry se Základní škole Dr. Horáka ne a ne vyhýbat. Šedesát tisíc korun museli za souhlasu zastupitelstva vyčlenit prostějovští radní na okamžitou opravu vodovodního potrubí na této škole. Hygienici totiž tady při kontrole zjistili, že voda dodávaná zdejším dětem obsahuje fekálie!

Výrok týdne

„NEJSU TAK BLBEJ, JAK ASI NA PRVNÍ  POHLED VYPADÁM!“

Zastupitel Josef Augustin se docela rozohnil při diskuzi o tom, zda notebook dostat darem nebo si ho koupit

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.