Dnes je pondělí 01. září 2014, svátek slaví Linda a Samuel zítra Adéla

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Jestřábi na 1.ligu výrazně zdražili vstupné...

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
Basketbal
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv _pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

V Olomoucké je klid.

Velmi příznivou zprávou je, že uzavírka Olomoucké ulice v Prostějově nepřinesla během uplynulého týdne takřka žádné komplikace v dopravě. Ve zmíněném úseku je klid, jako kdyby jej řidiči úplně ignorovali. A tak mají dělníci klid na práci.

Zase ti ciklisté!

S nehodami jezdců se v poslední době roztrhl doslova pytel. Hned během počátku uplynulého týdne došlo k další havárii přímo v samotném centru města. Sedmapadesátiletý muž na kole při srážce s jiným cyklistou přepadl přes řídítka a zranil se. Druhý rychle ujel...

Osobnost týdne

PETR ZAPLETAL
34 zapletal
Finalista prestižní soutěže MUŽ ROKU 2014 se při slavnostním galavečeru, který se uskutečnil minulý pátek v Náchodu zdaleka neztratil. Přestože nakonec prostějovský rodák na medailové pozice nedosáhl, odjížděl z východních Čech spokojen. Vždyť být mezi desítkou nejkrásnějších chlapů České republiky není k zahození.

Číslo týdne

20 000 000

Okolnosti zmizení majitelky prostějovské realitní kanceláře nabírají na intenzitě. Pohřešovaná Petra Sedlářová se ozvala dopisem médiím, ve kterém přiznává dluhy v astronomické výši dvaceti milionů korun. Navíc podnikatelka světu oznamuje, že odchází z tohoto života…

Výrok týdne

„JE MI TO LÍTO, ALE NEMŮŽU VÁS VZÍT. TU KORUNU SI PROSTĚ PŮJČTE!“

Řidič autobusu MHD byl naprosto neoblomný, žena měla ve šrajtofli jen osm korun na jízdenku...

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.