Dobrý podvečer,
dnes je pondělí 25.5.2015
svátek slaví Viola, zítra Filip
Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlas lidu...

Kterou ze stran či hnutí byste teď dosadili na prostějovskou radnici?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
Stíny minulosti

2015 tv pohoda banner

Barometr

Dojemná solidarita.

Večerník v minulém čísle vyhlásil sbírku víček od PET lahví, jejichž prodej přinese potřebné peníze pro léčbu třináctiměsíčního Davídka Vítka ze Ptení. Prostějované nosili do naší redakce víčka jako o závod a dnes máme již tři velké pytle. Děkujeme za rodiče malého Davídka, a jen tak dál!

Miliarda je fuč?
Soud minulou středu rozhodl o neplatnosti smlouvy mezi městem a společností Manthellan o výstavbě Galerie Prostějov. V pořádku, že smlouvy nejsou úplně košer, to věděl každý. Výstavba obchodního centra za miliardu korun se ale tímto protáhne o další roky, nebo záměr vyšumí úplně...

Osobnost týdne

VLČÁK SALT

21 osobnost tydne salt
Do boje se zločinem se pustil i neodmyslitelný pomocník prostějovské policie. Vlčák Salt minulou středu v noci vyčenichal zloděje, který v okolí Stražiska vykradl hned tři chaty najednou. Bravo, chlupáči, zasloužíš si věnec buřtů!

Číslo týdne

167 711 398

Tohle „hausnumero“ neznamená počet obyvatel nějakého velkého státu, ale sumu v korunách, která se z loňského přebytkového rozpočtu města Prostějova převádí do fondu rezerv. Člověk si ani nedokáže domyslet, co za tyto peníze bude všechno možné pořídit...

Výrok týdne

„BYL TO INŽENÝR. NO CO, KAŽDÝ SE RÁD NAPIJE!“


Jeden ze záchranářů poté, co z rybníka v Drozdovicích byl vytažen totálně opilý muž