Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2015
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlas lidu...

Berete problematiku uprchlíků v Prostějově vážně?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
Stíny minulosti

2015 tv pohoda banner

Barometr

Zatím bez kolapsu.

V pondělí 20. července byla zahájena výstavba rondelu na Přikrylově náměstí. Uzavírka této důležité dopravní tepny na vnitřním okruhu města naštěstí zatím nepřinesla žádné komplikace. Olomoucká ulice je sice zahlcena auty, ale provoz je plynulý. Štěstí, že jsou prázdniny…

Co se děje s rybníkem?
Nekončících veder a hlavně sucha má už každý z nás plné zuby. Trpí ale také ryby v drozdovickém rybníku. Vyschlý mlýnský náhon a tmavě zelená voda v nádrži nevěstí nic dobrého. Rybáři sice ještě nevyhlásili poplach, ale jestli vydatně nezaprší, můžeme se dočkat přírodní katastrofy…

Osobnost týdne

MICHAL MRÁZEK

30 mrazekVečerníku se podařilo minulý týden pořídit exkluzivní rozhovor s mladým prostějovským policistou, který společně s kolegou Daliborem Peterkou zachránil život muži ze Smržic. V poslední chvíli ho vytáhli z hořícího domu. Oběma patří nejen pochvala.

Číslo týdne

400

To je hodně smutné číslo! Minulý týden přistihli prostějovští policisté „jubilejního“ čtyřstého řidiče pod vlivem alkoholu v tomto roce. Je až neuvěřitelné, že motoristé podstupují tato rizika a usedají za volant i poté, co si dají v hospodě pivo a tři panáky…

Výrok týdne

„Kupuj si PV Večerník, tam máš úplně všechno!“

Tuto radu udílel muž kamarádovi na olomouckém Horním náměstí. Až takové oblibě se těší naše zpravodajské a společenské noviny!

Facebook

Twitter