Dobré odpoledne, dnes je středa 1.7.2015
svátek slaví Jaroslava,
zítra Patricie
Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlas lidu...

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
Stíny minulosti

2015 tv pohoda banner

Barometr

Opravdu pomáhají a chrání!

Uznání si zaslouží dva prostějovští policisté, kteří se jako první dostali minulé úterý v noci k hořícímu domu ve Smržicích. Doslova na poslední chvíli z něj vynesli popáleného muže, čímž mu zachránili život. Sami lékaři později přiznali, že stačilo pět minut a muž by nepřežil!

Zemětřesení v ANO 2011.
Z klubu „babišovců“ v prostějovském zastupitelstvu vystoupili František Jura a Marcela Župková. Měli k tomu stejné důvody, a to neslušné až destruktivní jednání svých kolegů, kteří podle nich ještě na zastupitelstvu nenavrhli nic užitečného a jenom se snaží vše bořit. Máte recht!

Osobnost týdne

ELIŠKA BALZEROVÁ

26 osobnost tydne balzerovaNejenomže se vrátila na televizní obrazovky v roli doktorky Čeňkové v legendární Nemocnici na kraji města, ale ve středu navštívila s Divadlem Na Fidlovačce i Prostějov! S hereckým kolegou a prostějovským rodákem Ladislavem Županičem excelovala v komedii Až naprší a uschne.

Číslo týdne

500 000

Půl milionu korun je tučná kořist i pro zkušeného lupiče. Ze zlatých šperků a hodinek se nyní raduje, a doufejme, že pouze jen dočasně, zatím neznámý pachatel, který se v noci z úterý na středu minulého týdne vloupal do klenotnictví na prostějovském náměstí. Taková krádež tu už dlouho nebyla!

Výrok týdne

„VYPADNĚTE, TADY JSTE NA SOUKROMÉM POZEMKU!“

Tak to se povedlo! Tímto argumentem vyhnal redaktora Večerníku bezdomovec z baráku za místním nádražím, který tito lidé obývají bez povolení…

Facebook

Twitter