Dnes je středa 01. duben 2015, svátek slaví Hugo zítra Erika

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Jak jste spokojeni se skončenou sezónou hokejových Jestřábů

Nechte si zasílat novinky na Váš e-mail

Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

RSS kanál Prostějovského Večerníku

Barometr

Pozdě, ale přece.

Stejně jako před týdnem v případě náměstí, tak i nyní těsně před zahájením revitalizace Tylovy ulice, zveřejnil magistrát vizualizaci této lokality, jak bude vypadat po celkové úpravě. Snad se radní poučili a vizualizace budou občanům předkládat i před jinými investicemi.

To nemyslí vážně!
Originálním nápadům se nemá bránit, ovšem co navrhla studentka reálného gymnázia v případě využití areálu po zbouraných Jezdeckých kasárnách, z toho by jednoho trefil šlak! Dívka by si přála na pozemcích v hodnotě padesáti milionů korun zřídit psí loučku a nový rybník!

Osobnost týdne

LAĎA KERNDL

13 osobnost tydne kerndl

Prostějovské příznivce světových evergreenů, swingu, jazzu a filmových melodií přijela potěšit hvězda první velikosti. Laďa Kerndl ve středu na pódiu městského divadla se svým typicky chraplavým hlasem dokázal, že i ve svých sedmdesáti letech dokáže publikum rozpumpovat. 

Číslo týdne

23

Třiadvacet pedagogů z prostějovských mateřských, základních i středních škol bylo v pátek večer v divadelním sále Národního domu oceněno představiteli města u příležitosti Dne učitelů. Dostalo se jim nejenom díků za odbornou a zodpovědnou práci, ale také za trpělivost, kterou se současnými dětmi mají.

Výrok týdne

„JÁ MĚL V ŠESTÉ TŘÍDĚ DVOJKU Z CHOVÁNÍ, ALE GRÁZL JSEM FAKT NEBYL!“ 


Primátor Miroslav Pišťák se při učitelské slavnosti vrátil do svých školních let

Copyright © 2004 - 2015 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.