Dobrý večer, dnes je úterý 1.9.2015
svátek slaví Linda a Samuel,
zítra Adéla
Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlas lidu...

Co vás o letošních prázdninách nejvíce potěšilo?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
Stíny minulosti

2015 tv pohoda banner

Barometr

Amerika je naše!

Prostějovské tenistky Lucie Šafářová a Petra Kvitová vytvořily finálovou dvojici turnaje v New Hawenu, který byl generálkou před posledním grandslamovým podnikem roku US Open. Především výkony české jedničky slibují, že by se Petra mohla pomalu vracet do své pohody. A letošní výkony Lucky? Jednička s hvězdičkou!

Výdělek na cizím.
Není nic divného, že dnes si každý z nás hledá příležitost, jak si přivydělat nějakou tu korunu navíc. Ale za špatný konec to vzala manželská dvojice, která v Bulharské ulici začala rvát ze stromů patřících městu jeřabiny. Než stačili přijet strážníci, měli v krabicích už patnáct kilo těchto plodů, které jim nepatřily..

Osobnost týdne

MICHAL HRŮZA

34 hruzaProstějovské léto přijel ve čtvrtek uzavřít zpěvák Michal Hrůza. Zaplněné náměstí T. G. Masaryka tleskalo jeho nejznámějším hitům, včetně v rádiích neustále hraného Zakázaného uvolnění. Pořadatelé uvědoměle kvůli očekávanému náporu fanoušků přemístili pódium od Zlaté brány k radnici.

Číslo týdne

60

Houbaři, pomalu si jděte do sklepa pro košíky, které jste tam během letních prázdnin ve vzteku odhodili! Že konečně začínají po době sucha znovu růst houby, přesvědčili Večerník Prostějované Marian Lenďák a Marie Bíbová. Ta dokonce v lese našla ve středu šedesát křemenáčů!    

Výrok týdne

„JÁ SI TEDY SNAD SEBERU KUFŘÍK A VYPLÍŽÍM SE Z RADNICE!“

Primátor Miroslav Pišťák takto reagoval na facebookovou poznámku občana, že současné hospodaření města ničí Prostějov…

Facebook

Twitter