Dnes je sobota 25. říjen 2014, svátek slaví Beáta zítra Erik

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • 1
  • 2

Vnímáte vzrůstající agresivitu čtyřnohých miláčků?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
2014 basket banner
2014 hokej_banner

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv  pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Spadla klec! 

Prostějovská kriminálka učinila přítrž řádění šestadvacetiletého mladíka, který vykrádal kolárny a chodby domů na nejrůznějších místech Prostějova. Šestadvacetiletému muži teď za krádeže v ulicích Jana Zrzavého, Esperantské, B. Pecky aj. teď hrozí tříletý kriminál.

Jenom „kecy“!

Během uplynulého týdne přišla na adresu Večerníku spousta rozvášněných reakcí na výsledky komunálních voleb. Mnozí si stěžovali na to, že politická reprezentace se příliš nezměnila. Na zpětný dotaz, zda stěžovatelé u voleb byli, jsme obdrželi zápornou odpověď...

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK

42 osobnost tydne

Ač tomu někteří Prostějované nevěřili, nestor komunální politiky to i ve svých pětasedmdesáti letech ustál. A tak mohl začít skládat koalici a je zřejmé, že primátorské křeslo nejspíše uhájí i pro příští čtyři roky. Exkluzivně Večerníku pak již prozradil další plány.

Číslo týdne

2

Konečně se po delším čase v prostějovské porodnici narodila dvojčátka! Ve středu měl Večerník možnost pořídit snímek Tobiáše a Zity Formánkových. Není třeba zdůrazňovat., že maminka Lucie Krchňáková má z dvojnásobného rodinného přírůstku dvojnásobnou radost. Blahopřejeme!

Výrok týdne

„STADION MÁ BÝT PRO EXTRALIGU,  ALE CHODIT BUDEME ZAS TAK NA JIČÍN!“

Fanoušek prostějovského hokeje si povzdechl nad současnou mizérií prvoligových Jestřábů
Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.