Dnes je úterý 22. červenec 2014, svátek slaví Magdaléna zítra Libor

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam jedete o prázdninách?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
Basketbal
Hokejový servis 2. ligy - LHK Jestřábi Prostějov

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv _pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

Opravují se výmoly.

Město se pustilo do rozsáhlé plošné opravy výmolů na silnicích i chodnících, které jsou způsobeny dřívějšími výkopy při opravách plynového či elektrického vedení nebo kanalizace. Opravy propadlých částí komunikací zatím bude platit město.

Napadl policajty.

Palec dolů za uplynulý týden patří jednoznačně pětatřicetiletému muži, který na silnici mezi Nezamyslicemi a Těšicemi brutálně napadl policejní hlídku. Opilý rabiát jednoho ze strážců zákona kopl a vyhrožoval mu zabitím. Hrozí mu tříletý kriminál.

Osobnost týdne

PETRA KVITOVÁ a LUCIE ŠAFÁŘOVÁ

29-kvitova safarova


Úspěšné tenistky se po neskutečném wimbledonském tažení konečně objevily v Prostějově. Šampionka z londýnské trávy i překvapivá semifinalistka se nestačily podepisovat svým fanouškům.

Číslo týdne

150

Přesně tolik kilogramů vážil lup, který si ze smržické zemědělské firmy odnesl v noci z pondělí na úterý zatím nedopadený pachatel. O co šlo? Zloděj má teď zřejmě doživotně postaráno o hlavní ingredienci do bramboráků, protože čmajznul česnek!

Výrok týdne

„KDYBY BYL STŘÍZLIVÝ, TAK BY TÉ ŽENSKÉ JENOM NAFACKOVAL!“
Drsné vyjádření muže, který s vrahem z Žižkova náměstí popíjel v hospodách

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.