Dnes je sobota 19. duben 2014, svátek slaví Rostislav zítra Marcela

Radní jedou „okouknout“ kulturák do polského Lešna

47 polsko_radniTento týden odjíždí představitelé prostějovské radnice na návštěvu polského družebního města Šroda. To však nebude jediný cíl zájmu našich radních. Jak se totiž Večerník dozvěděl, náměstci primátora Zdeněk Fišer s Jiřím Pospíšilem si tak trochu zahrají na špiony. Oba totiž enormně zajímá multifunkční zařízení v Lešně. Proč? To je nasnadě, podobný „kulturák“ by mohl vyrůst brzy místo starých Jezdeckých kasáren v Prostějově!

„Právě v Lešně stojí multifunkční hala přesně podle našich představ. Její provoz zahrnuje jak kulturní, tak i sportovní aktivity zdejších obyvatel. A to je přesně to, co potřebujeme v Prostějově,“ prozradil Večerníku na úvod Zdeněk Fišer, náměstek primátora Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Chceme se podívat a poptat se provozovatelů, zda se zařízení osvědčilo a samozřejmě také na to, jaké jsou provozní náklady. Netvrdím, že multifunkční zařízení v polském Lešně chceme přesně okopírovat, to bychom ani nemohli, ale posbírané zkušenosti se nám budou určitě hodit při přípravě podobného zařízení v Prostějově,“ vysvětlil dále Fišer.

Radní Večerníku znovu potvrdili, že nový kulturák jako náhrada za současný Společenský dům v Komenského ulici bude stát namísto Jezdeckých kasáren. „Čeká nás dvouletá perná práce. Připravují se výběrová řízení na architektonické zhotovení, na projektanta i zhotovitele stavby. A samozřejmě i konkurz na firmu, která nám zbourá kasárna v Jezdecké ulici. Pokud vše půjde podle plánu, během roku 2014 nebo v úvodu roku 2015 by se nové multifunkční zařízení v Prostějově mohlo začít stavět,“ dodal Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Chcete v Prostějově Amazon?

Předpověď počasí

Předpověď počasí
Fotbalový sumář
Basketbal
Hokejový servis 2. ligy - LHK Jestřábi Prostějov

Narozená miminka

Narozená miminka

Speciály

Speciály Večerníku
Jak šel čas

TV POHODA

tv _pohoda

ARCHÍV VEČERNÍKU

Barometr

V centru olympismu.

Páteční otevření sportovní haly „Letní tělocvičny“ stvrdilo zařazení Prostějova mezi šest národních olympijských center. U velké slávy byly přítomny i takové osobnosti, jako ministr Marcel Chládek, olympijský vítěz Martin Doktor a řada jiných.

Proboha, co dělal?

Hrůzostrašně vypadala pondělní havárie osobního vozidla na silnici mezi Soběsuky a Krumsínem. Pětašedesátiletý řidič ze zatím neznámých příčin vjel do protisměru a „rozplácnul se“ o strom. Jen zázrakem vyvázl s lehkým zraněním.

Osobnost týdne

JIŘÍ MACHÁČEK

Známý herec a komik to uplynulý pátek společně se skupinou MIG 21 pořádně rozbalil v prostějovském klubu Apollo 13. O tom, že bylo „narváno“, se nemusíme ani bavit. Oblíbená skupina doprovodila své vystoupení zdařilou videoprojekcí a scénografií. Byl to opravdu zážitek!

15 osobnost_tydne

Číslo týdne

6 549

Přesně tolik lidí bylo poslední březnový den na Prostějovsku bez práce. Číslo je to pořád hodně velké, na druhé straně oproti předchozímu měsíci je v databázi Úřadu práce v Prostějově o 346 žadatelů o zaměstnání méně. Naštěstí začínají sezónní práce...

Výrok týdne

„ZLATÉHO ÁMOSE BY SI ZASLOUŽIL NÁŠ UČITEL. TEN NÁS MLÁTIL JEŠTĚ RÁKOSKOU A KUDLIL ZA VLASY. A JAK TO PROSPĚLO!“

Osmdesátiletá seniorka přišla se zajímavým návrhem na nejvyšší ocenění učitele

Copyright © 2004 - 2014 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Realizace a technická podpora Petr Coufal.