V 5. kole I.B třídy skupiny „B“ Olomouckého KFS nastoupili Hanáci proti mužstvu Sokola Doloplazy, které momentálně drželo překvapivě 2. místo v tabulce.

Obě mužstva začala nátlakovou hrou, a tak útoky šly nahoru – dolů. Skóre zápasu otevřeli ve 13. minutě domácí. Krupička našel přesnou nahrávkou Hladkého, který přehodil vyběhnuvšího gólmana Šišku a Jakub Novák poslal míč hlavou do prázdné branky – 1:0. Hosté zahrozili z protiútoku, když Jaroslav Dočkal střílel do odkryté branky, ale Čermák skluzem vykopl míč na roh. Bohužel z rohu po skrumáži ve vápně Hané dotlačil míč za záda Maráka Jaroslav Dočkal – 1:1. Na obou stranách bylo několik šancí, ale bez zakončení. Až v 38. minutě zahrával rohový kop domácí Kaprál, míč propadnutý do vápna si našel Gábor a prudkou střelou zvýšil na 2:1. Stejný hráč zahrával ve 41. minutě trestný kop a „vymetl šibenici“ Šiškovy branky – 3:1. Do třetice Gábor v závěru poločasu orazítkoval z „trestňáku“ břevno branky gólmana z Doloplaz.

I ve druhém poločase produkovala obě mužstva útočný fotbal. V 79. minutě podnikli hosté rychlý protiútok a Tomíček zblízka střelou k tyči snížil na 3:2. V 85. minutě přihrál Jakub Novák Gáborovi a ten svou třetí brankou, když obešel i brankáře, uzavřel na konečných – 4:2!

V příštím kole nastoupí Hanáci v neděli 11. září v 16.00 hodin v regkionálním derby ve Smržicích.

Hodnocení zápasu trenérem Hané Prostějov Danielem Kolářem:

„Těžký zápas proti neoblíbenému soupeři, jehož urputná, tvrdá hra nám dlouhodobě nesedí. Zasloužené tvrdě vybojované vítězství“.

Haná Prostějov

Sokol Doloplazy

4:2 (3:1)

Branky: 13. Jakub Novák, 38., 41. a 85. Gábor – 16. Jaroslav Dočkal, 79. Tomíček. Žluté karty: 20. Čermák – 40. Kropáček, 51. Zelinka. Rozhodčí: Bartl – Panák, Vybíral. Diváků: 45

sestava Hané Prostějov: Marák – Hladký, Čermák, Cibulec, Světlík – Jančiar (57. Ondráček), Krupička, Kaprál (70. Strouhal), Jakub Novák – Gábor, Dospiva (89. Skokan). Trenér: Daniel Kolář