Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 obalkaUplynulý týden obdržela podobný dopis i kancelář prostějovské Občanské demokratické strany. Členové KSČM v Prostějově, které jsme v závislosti na pokračující události požádali o vyjádření k celé kauze, však celou věc považují za uměle vyvolanou aféru s cílem poškodit tuto levicovou stranu.

„Za to, co jste způsobili a jakého nového superzloděje jste tam pustili, si už my komunisté chystáme lana na vaše krky tlusté jak ruka! Až vyhrajeme volby, tak vás s chutí budeme věšet a znárodníme vám majetky, co jste si nakradli. Takže, jak řekla špína Němcová, jak Gottwald se učil v Rusku - zakroutit vám krkama! Tak se učíme znovu a lépe v Číně...TAKŽE SMRT PRAVICOVEJM ŠPÍNÁM! UŽ SE BLÍŽÍ, TĚŠTE SE,“ citujeme doslova text dopisu, který vedení ODS v Prostějově Večerníku poskytlo. Snad jen dodáme, že jsme pracně v textu museli opravit hrubé chyby, hodné pětkrát propadlého školáka...

„Musím říci, že mail, který nám přišel, mě překvapil. Nejen forma dopisu, ale především obsah. Jestli někdo napíše takový dopis, tak v něm musí být určitě zloba a nenávist. Snažím se uvažovat pozitivně, takže si nechci připustit, že bychom se dnes mohli setkat s takovým extrémem, ale jak vidíte, opak je pravdou. Snad to nebylo ve svém konečném důsledku myšleno vážně, zřejmě se jedná o momentální selhání mysli jedince,“ komentoval dopis Jiří Pospíšil, předseda oblastního sdružení ODS v Prostějově. Jak dodal, o podání trestního oznámení v tuto chvíli neuvažuje. 

„Jsou to nesmysly s cílem

poškodit naši stranu,“

tvrdí prostějovští komunisté

K situaci, která mezi levicí a pravicí začíná na Prostějovsku houstnout, se na konci minulého týdne vyjádřili pro Večerník i představitelé KSČM v Prostějově. „Po krajských volbách se začíná česká společnost polarizovat. Kdo však posílá výhružné dopisy ODS, to nemohu posoudit. Ostatně že někdo něco takového napsal, o tom já osobně pochybuji. A i kdyby, tak s jednoznačným cílem poškodit KSČM. Jsem právník, takže jako první bych se pídil po důkazech, tedy kdo to napsal a proč,“ řekl Večerníku Josef Augustin, jeden z prostějovských zastupitelů za KSČM.

Podobně hovořili i jeho kolegové. „Já to považuji všechno za nesmysly. Vydáváte články jako v roce 1990, kdy komunisty každý málem kriminalizoval. Uběhlo ale přes dvacet let a hodně věcí se změnilo. Nechápu, proč nyní někdo útočí na demokratickou stranu, jakou současná KSČM bezesporu je?! A že jsme ve volbách slavili úspěch? Občané jasně dali najevo své současné postoje. Už je nebaví poslouchat věčné sliby střídajících se vlád. Ti, kdo této zemi nyní vládnou, mají teď akorát strach o své posty a vliv. Pokud ale skutečně došlo k nějakým sprostým výhrůžkám, tak ty zcela určitě nepochází od KSČM. Někdo nás chce prostě zdiskreditovat. Ostatně ani nevíme, zda třeba nejde jen o populistickou kampaň pravicové strany... A řešit něco takového, to je pod naši úroveň,“ nechal se slyšet Jaroslav Čížek, další ze současných zastupitelů KSČM.

Další z jeho kolegů a zároveň i krajský zastupitel Václav Šmíd přistoupil k ještě razantnějšímu vyjádření. „Všechno je to uměle vytvořená aféra, aby vy, novináři, jste měli co psát. A cíl? Poškodit a pošpinit naši stranu, která u voličů této republiky získává stále větší oblibu,“ dotvrzuje Václav Šmíd slova svých kolegů z prostějovské KSČM.

Své vyjádření sepsal pro Večerník i Jaroslav Šlambor, který se překvapivě dostal až do druhého kola nedávných voleb do Senátu ČR. „Všichni, kdo se v článcích, které jsou vedeny proti KSČM, vyjadřovali, mají jedno společné, jsou to antikomunisté. Jen obtížně bychom tedy mohli očekávat postoje jiné, než které prezentovali... Mrzí mě, že jinak dlouhodobý nezájem o KSČM přeruší pouze tyto výkřiky. Čert to vem, nakonec lidé dsponují vlastním rozumem, což ukázali ve volbách..,“ uvádí Šlambor. „Na závěr si ještě dovolím jeden z mých oblíbených citátů: ´Ukaž se, že se bojíš a již tě nepřestanou strašit“ Možná stojí za to, se nad touto věky prověřenou moudrostí zamyslet....“

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments