Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 obalkaUplynulý týden obdržela podobný dopis i kancelář prostějovské Občanské demokratické strany. Členové KSČM v Prostějově, které jsme v závislosti na pokračující události požádali o vyjádření k celé kauze, však celou věc považují za uměle vyvolanou aféru s cílem poškodit tuto levicovou stranu.

„Za to, co jste způsobili a jakého nového superzloděje jste tam pustili, si už my komunisté chystáme lana na vaše krky tlusté jak ruka! Až vyhrajeme volby, tak vás s chutí budeme věšet a znárodníme vám majetky, co jste si nakradli. Takže, jak řekla špína Němcová, jak Gottwald se učil v Rusku - zakroutit vám krkama! Tak se učíme znovu a lépe v Číně...TAKŽE SMRT PRAVICOVEJM ŠPÍNÁM! UŽ SE BLÍŽÍ, TĚŠTE SE,“ citujeme doslova text dopisu, který vedení ODS v Prostějově Večerníku poskytlo. Snad jen dodáme, že jsme pracně v textu museli opravit hrubé chyby, hodné pětkrát propadlého školáka...

„Musím říci, že mail, který nám přišel, mě překvapil. Nejen forma dopisu, ale především obsah. Jestli někdo napíše takový dopis, tak v něm musí být určitě zloba a nenávist. Snažím se uvažovat pozitivně, takže si nechci připustit, že bychom se dnes mohli setkat s takovým extrémem, ale jak vidíte, opak je pravdou. Snad to nebylo ve svém konečném důsledku myšleno vážně, zřejmě se jedná o momentální selhání mysli jedince,“ komentoval dopis Jiří Pospíšil, předseda oblastního sdružení ODS v Prostějově. Jak dodal, o podání trestního oznámení v tuto chvíli neuvažuje. 

„Jsou to nesmysly s cílem

poškodit naši stranu,“

tvrdí prostějovští komunisté

K situaci, která mezi levicí a pravicí začíná na Prostějovsku houstnout, se na konci minulého týdne vyjádřili pro Večerník i představitelé KSČM v Prostějově. „Po krajských volbách se začíná česká společnost polarizovat. Kdo však posílá výhružné dopisy ODS, to nemohu posoudit. Ostatně že někdo něco takového napsal, o tom já osobně pochybuji. A i kdyby, tak s jednoznačným cílem poškodit KSČM. Jsem právník, takže jako první bych se pídil po důkazech, tedy kdo to napsal a proč,“ řekl Večerníku Josef Augustin, jeden z prostějovských zastupitelů za KSČM.

Podobně hovořili i jeho kolegové. „Já to považuji všechno za nesmysly. Vydáváte články jako v roce 1990, kdy komunisty každý málem kriminalizoval. Uběhlo ale přes dvacet let a hodně věcí se změnilo. Nechápu, proč nyní někdo útočí na demokratickou stranu, jakou současná KSČM bezesporu je?! A že jsme ve volbách slavili úspěch? Občané jasně dali najevo své současné postoje. Už je nebaví poslouchat věčné sliby střídajících se vlád. Ti, kdo této zemi nyní vládnou, mají teď akorát strach o své posty a vliv. Pokud ale skutečně došlo k nějakým sprostým výhrůžkám, tak ty zcela určitě nepochází od KSČM. Někdo nás chce prostě zdiskreditovat. Ostatně ani nevíme, zda třeba nejde jen o populistickou kampaň pravicové strany... A řešit něco takového, to je pod naši úroveň,“ nechal se slyšet Jaroslav Čížek, další ze současných zastupitelů KSČM.

Další z jeho kolegů a zároveň i krajský zastupitel Václav Šmíd přistoupil k ještě razantnějšímu vyjádření. „Všechno je to uměle vytvořená aféra, aby vy, novináři, jste měli co psát. A cíl? Poškodit a pošpinit naši stranu, která u voličů této republiky získává stále větší oblibu,“ dotvrzuje Václav Šmíd slova svých kolegů z prostějovské KSČM.

Své vyjádření sepsal pro Večerník i Jaroslav Šlambor, který se překvapivě dostal až do druhého kola nedávných voleb do Senátu ČR. „Všichni, kdo se v článcích, které jsou vedeny proti KSČM, vyjadřovali, mají jedno společné, jsou to antikomunisté. Jen obtížně bychom tedy mohli očekávat postoje jiné, než které prezentovali... Mrzí mě, že jinak dlouhodobý nezájem o KSČM přeruší pouze tyto výkřiky. Čert to vem, nakonec lidé dsponují vlastním rozumem, což ukázali ve volbách..,“ uvádí Šlambor. „Na závěr si ještě dovolím jeden z mých oblíbených citátů: ´Ukaž se, že se bojíš a již tě nepřestanou strašit“ Možná stojí za to, se nad touto věky prověřenou moudrostí zamyslet....“

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments