Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 radarJak se Prostějovský Večerník exkluzivně dozvěděl, minulý týden mělo konečně vyvrcholit hledání nového majitele stacionárních radarů, od kterého by si město speciální přístroje následně pronajalo a měřilo by rychlost vozidel projíždějících po Prostějově. K ukončení výběrového řízení skutečně došlo, v pondělí se otevřely obálky a ve středu se sešla komise, aby vybrala vítěze. Nevybrala…

Mohu potvrdit, že jsme v pondělí otevírali obálky s nabídkami celkem tří zájemců o provoz stacionárních radarů v Prostějově. Nyní, tedy ve středu odpoledne, proběhlo první kolo výběru vítěze. Ale komise o něm nerozhodla, protože bohužel všechny tři společnosti měly v nabídkách nějaké nedostatky. Většinou šlo o technické záležitosti, kdy některé věci nebyly správně doložené, někdo správně nepopsal, zda už s měřením rychlosti má nějaké zkušenosti a ve kterých městech, neuvedli počet měřičů, které už provozují a podobně. Výběr vítězné firmy jsme tedy museli na dva týdny pozastavit,“ informovala Večerník Alena Rašková, náměstkyně primátora města, která je v Prostějově zodpovědná za dopravu. Jak dodala, nyní se během následujících dní budou muset všechny tyto nedostatky odstranit, aby soutěž mohla probíhat dál.  „Teď se všech tří společností ucházejících se o tuto zakázku budeme znovu dotazovat na vyjasnění sporných věcí a další kolo výběrového řízení proběhne šestadvacátého listopadu,“ upřesnila náměstkyně Rašková.

Vedení města zatím ale nechce prozradit, kteří tři zájemci se do soutěže o radary přihlásili. „To bych v tuto chvíli opravdu nerada říkala. Jakmile vybereme vítěznou firmu, nejdříve musí tento výběr schválit rada města a potom teprve je možné vítězného uchazeče zveřejnit. Stejně tak jako zbývající dva poražené,“ řekla Alena Rašková.

V jiných prostějovských médiích se v posledních týdnech spekulovalo o tom, že výběrové řízení je šité na míru společnosti Czech radar, která doposud měřící přístroje provozovala.

„To chci velmi důrazně popřít a už vůbec nechápu, jak se v novinách takový nesmysl mohl objevit! Kdybychom mermomocí chtěli pokračovat ve spolupráci s Czech radarem, nerozvazovali bychom s touto společností smlouvu,“ uvedl rozhořčeným hlasem primátor města Miroslav Pišťák.

Jak jsme zjistili, ve vedení města už jednoznačně převládá názor, že by se na komunikacích v Prostějově měla rychlost začít měřit co nejrychleji. Podle slov náměstkyně Raškové ani čtrnáctidenní odklad výběru vítěze výběrového řízení nebude mít na termín znovuspuštění radarů vliv. „Chceme, aby radary začaly ve městě měřit co nejdřív, termín zahájení provozu všech jedenácti radarových zařízení je stanoven na leden roku 2013. Mimochodem, všichni tři účastníci výběrového řízení tento termín akceptují a jsou schopni ho technicky splnit. Měření rychlosti je už skutečně potřebné, mnozí řidiči za dobu přerušení provozu radarů poněkud zvlčili a na mnoha místech výrazně překračují povolenou padesátikilometrovou rychlost. Nedovolíme, aby v noci se na Plumlovské a Kojetínské ulici pořádaly závody,“ uzavřela toto téma Alena Rašková.

Průběh výběrového řízení na nového provozovatele radarů na měření rychlosti bude Večerník pečlivě sledovat.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments