Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 radarJak se Prostějovský Večerník exkluzivně dozvěděl, minulý týden mělo konečně vyvrcholit hledání nového majitele stacionárních radarů, od kterého by si město speciální přístroje následně pronajalo a měřilo by rychlost vozidel projíždějících po Prostějově. K ukončení výběrového řízení skutečně došlo, v pondělí se otevřely obálky a ve středu se sešla komise, aby vybrala vítěze. Nevybrala…

Mohu potvrdit, že jsme v pondělí otevírali obálky s nabídkami celkem tří zájemců o provoz stacionárních radarů v Prostějově. Nyní, tedy ve středu odpoledne, proběhlo první kolo výběru vítěze. Ale komise o něm nerozhodla, protože bohužel všechny tři společnosti měly v nabídkách nějaké nedostatky. Většinou šlo o technické záležitosti, kdy některé věci nebyly správně doložené, někdo správně nepopsal, zda už s měřením rychlosti má nějaké zkušenosti a ve kterých městech, neuvedli počet měřičů, které už provozují a podobně. Výběr vítězné firmy jsme tedy museli na dva týdny pozastavit,“ informovala Večerník Alena Rašková, náměstkyně primátora města, která je v Prostějově zodpovědná za dopravu. Jak dodala, nyní se během následujících dní budou muset všechny tyto nedostatky odstranit, aby soutěž mohla probíhat dál.  „Teď se všech tří společností ucházejících se o tuto zakázku budeme znovu dotazovat na vyjasnění sporných věcí a další kolo výběrového řízení proběhne šestadvacátého listopadu,“ upřesnila náměstkyně Rašková.

Vedení města zatím ale nechce prozradit, kteří tři zájemci se do soutěže o radary přihlásili. „To bych v tuto chvíli opravdu nerada říkala. Jakmile vybereme vítěznou firmu, nejdříve musí tento výběr schválit rada města a potom teprve je možné vítězného uchazeče zveřejnit. Stejně tak jako zbývající dva poražené,“ řekla Alena Rašková.

V jiných prostějovských médiích se v posledních týdnech spekulovalo o tom, že výběrové řízení je šité na míru společnosti Czech radar, která doposud měřící přístroje provozovala.

„To chci velmi důrazně popřít a už vůbec nechápu, jak se v novinách takový nesmysl mohl objevit! Kdybychom mermomocí chtěli pokračovat ve spolupráci s Czech radarem, nerozvazovali bychom s touto společností smlouvu,“ uvedl rozhořčeným hlasem primátor města Miroslav Pišťák.

Jak jsme zjistili, ve vedení města už jednoznačně převládá názor, že by se na komunikacích v Prostějově měla rychlost začít měřit co nejrychleji. Podle slov náměstkyně Raškové ani čtrnáctidenní odklad výběru vítěze výběrového řízení nebude mít na termín znovuspuštění radarů vliv. „Chceme, aby radary začaly ve městě měřit co nejdřív, termín zahájení provozu všech jedenácti radarových zařízení je stanoven na leden roku 2013. Mimochodem, všichni tři účastníci výběrového řízení tento termín akceptují a jsou schopni ho technicky splnit. Měření rychlosti je už skutečně potřebné, mnozí řidiči za dobu přerušení provozu radarů poněkud zvlčili a na mnoha místech výrazně překračují povolenou padesátikilometrovou rychlost. Nedovolíme, aby v noci se na Plumlovské a Kojetínské ulici pořádaly závody,“ uzavřela toto téma Alena Rašková.

Průběh výběrového řízení na nového provozovatele radarů na měření rychlosti bude Večerník pečlivě sledovat.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments