Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 radarJak se Prostějovský Večerník exkluzivně dozvěděl, minulý týden mělo konečně vyvrcholit hledání nového majitele stacionárních radarů, od kterého by si město speciální přístroje následně pronajalo a měřilo by rychlost vozidel projíždějících po Prostějově. K ukončení výběrového řízení skutečně došlo, v pondělí se otevřely obálky a ve středu se sešla komise, aby vybrala vítěze. Nevybrala…

Mohu potvrdit, že jsme v pondělí otevírali obálky s nabídkami celkem tří zájemců o provoz stacionárních radarů v Prostějově. Nyní, tedy ve středu odpoledne, proběhlo první kolo výběru vítěze. Ale komise o něm nerozhodla, protože bohužel všechny tři společnosti měly v nabídkách nějaké nedostatky. Většinou šlo o technické záležitosti, kdy některé věci nebyly správně doložené, někdo správně nepopsal, zda už s měřením rychlosti má nějaké zkušenosti a ve kterých městech, neuvedli počet měřičů, které už provozují a podobně. Výběr vítězné firmy jsme tedy museli na dva týdny pozastavit,“ informovala Večerník Alena Rašková, náměstkyně primátora města, která je v Prostějově zodpovědná za dopravu. Jak dodala, nyní se během následujících dní budou muset všechny tyto nedostatky odstranit, aby soutěž mohla probíhat dál.  „Teď se všech tří společností ucházejících se o tuto zakázku budeme znovu dotazovat na vyjasnění sporných věcí a další kolo výběrového řízení proběhne šestadvacátého listopadu,“ upřesnila náměstkyně Rašková.

Vedení města zatím ale nechce prozradit, kteří tři zájemci se do soutěže o radary přihlásili. „To bych v tuto chvíli opravdu nerada říkala. Jakmile vybereme vítěznou firmu, nejdříve musí tento výběr schválit rada města a potom teprve je možné vítězného uchazeče zveřejnit. Stejně tak jako zbývající dva poražené,“ řekla Alena Rašková.

V jiných prostějovských médiích se v posledních týdnech spekulovalo o tom, že výběrové řízení je šité na míru společnosti Czech radar, která doposud měřící přístroje provozovala.

„To chci velmi důrazně popřít a už vůbec nechápu, jak se v novinách takový nesmysl mohl objevit! Kdybychom mermomocí chtěli pokračovat ve spolupráci s Czech radarem, nerozvazovali bychom s touto společností smlouvu,“ uvedl rozhořčeným hlasem primátor města Miroslav Pišťák.

Jak jsme zjistili, ve vedení města už jednoznačně převládá názor, že by se na komunikacích v Prostějově měla rychlost začít měřit co nejrychleji. Podle slov náměstkyně Raškové ani čtrnáctidenní odklad výběru vítěze výběrového řízení nebude mít na termín znovuspuštění radarů vliv. „Chceme, aby radary začaly ve městě měřit co nejdřív, termín zahájení provozu všech jedenácti radarových zařízení je stanoven na leden roku 2013. Mimochodem, všichni tři účastníci výběrového řízení tento termín akceptují a jsou schopni ho technicky splnit. Měření rychlosti je už skutečně potřebné, mnozí řidiči za dobu přerušení provozu radarů poněkud zvlčili a na mnoha místech výrazně překračují povolenou padesátikilometrovou rychlost. Nedovolíme, aby v noci se na Plumlovské a Kojetínské ulici pořádaly závody,“ uzavřela toto téma Alena Rašková.

Průběh výběrového řízení na nového provozovatele radarů na měření rychlosti bude Večerník pečlivě sledovat.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments