Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vykoupit od vrahovických sokolů koupaliště za účelem jeho rekonstrukce a na oplátku jim zase prodat fotbalové hřiště. To byl návrh rady města, která jej v této podobě v pondělí 5. září předložila zastupitelům ke schválení. Vše prošlo až překvapivě hladce. Příští rok se tedy radnice pustí do rekonstrukce koupaliště za desítky milionů korun!

Prostějovský magistrát koupí od TJ Sokol Vrahovice pozemky, na kterých se v současnosti nachází již značně zdevastované koupaliště za osm a půl milionu korun, stejné organizaci pak prodá fotbalové hřiště ve Vrahovicích bratru za necelých tři a půl milionu korun. „Abychom se mohli pustit do tak nákladné rekonstrukce a měli možnost dosáhnout na dotace, musí být pozemky s koupalištěm ve vlastnictví města,“ vysvětloval již dříve Večerníku Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky statutárního města Prostějova.

Na toto téma padla na pondělním zastupitelstvu jen krátká diskuze. „Když celkovou cenu za pozemky vydělím počtem čtverečních metrů, vychází mi, že za metr zaplatíme sokolům 808 korun. Naopak hřiště jim prodáme za 350 korun za metr. Je mi tedy divné, proč ve stejné lokalitě existují tak rozdílné ceny za pozemky,“ našel jedinou vadu na kráse celého návrhu Tomáš Blumenstein, opoziční zastupitel ODS. „Takové ceny určil znalec, koupaliště totiž disponuje i několika dalšími nemovitostmi kromě samotných pozemků,“ vysvětlil Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky. Do debaty se vzápětí zapojila i samotná první žena Prostějova. „Koupaliště ve Vrahovicích existuje historicky díky sedlákům, kteří sokolům kdysi věnovali pozemky, přičemž ti sami si na nich koupaliště vybudovali. Přesně to se týká fotbalového hřiště! Za minulého režimu byly oba objekty tehdejší terminologií zabaveny ve prospěch všeho lidu a dnes si sokolové tento svůj majetek kupují zpět. Je to paradox, ale je to tak,“ zmínila Alena Rašková (ČSSD).

Pro návrh v uvedené podobě nakonec hlasovalo všech dvaatřicet zúčastněných zastupitelů. Podle zjištění Večerníku tak může rekonstrukce vrahovického koupaliště začít už příští rok! „Nadcházející sezónu necháme ještě proběhnout, zatím zpracujeme kompletní projektovou dokumentaci. Počítáme s tím, že bychom se do rekonstrukce pustili v září 2017,“ potvrdil Zdeněk Fišer.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments