Příjemnou noc, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vykoupit od vrahovických sokolů koupaliště za účelem jeho rekonstrukce a na oplátku jim zase prodat fotbalové hřiště. To byl návrh rady města, která jej v této podobě v pondělí 5. září předložila zastupitelům ke schválení. Vše prošlo až překvapivě hladce. Příští rok se tedy radnice pustí do rekonstrukce koupaliště za desítky milionů korun!

Prostějovský magistrát koupí od TJ Sokol Vrahovice pozemky, na kterých se v současnosti nachází již značně zdevastované koupaliště za osm a půl milionu korun, stejné organizaci pak prodá fotbalové hřiště ve Vrahovicích bratru za necelých tři a půl milionu korun. „Abychom se mohli pustit do tak nákladné rekonstrukce a měli možnost dosáhnout na dotace, musí být pozemky s koupalištěm ve vlastnictví města,“ vysvětloval již dříve Večerníku Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky statutárního města Prostějova.

Na toto téma padla na pondělním zastupitelstvu jen krátká diskuze. „Když celkovou cenu za pozemky vydělím počtem čtverečních metrů, vychází mi, že za metr zaplatíme sokolům 808 korun. Naopak hřiště jim prodáme za 350 korun za metr. Je mi tedy divné, proč ve stejné lokalitě existují tak rozdílné ceny za pozemky,“ našel jedinou vadu na kráse celého návrhu Tomáš Blumenstein, opoziční zastupitel ODS. „Takové ceny určil znalec, koupaliště totiž disponuje i několika dalšími nemovitostmi kromě samotných pozemků,“ vysvětlil Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky. Do debaty se vzápětí zapojila i samotná první žena Prostějova. „Koupaliště ve Vrahovicích existuje historicky díky sedlákům, kteří sokolům kdysi věnovali pozemky, přičemž ti sami si na nich koupaliště vybudovali. Přesně to se týká fotbalového hřiště! Za minulého režimu byly oba objekty tehdejší terminologií zabaveny ve prospěch všeho lidu a dnes si sokolové tento svůj majetek kupují zpět. Je to paradox, ale je to tak,“ zmínila Alena Rašková (ČSSD).

Pro návrh v uvedené podobě nakonec hlasovalo všech dvaatřicet zúčastněných zastupitelů. Podle zjištění Večerníku tak může rekonstrukce vrahovického koupaliště začít už příští rok! „Nadcházející sezónu necháme ještě proběhnout, zatím zpracujeme kompletní projektovou dokumentaci. Počítáme s tím, že bychom se do rekonstrukce pustili v září 2017,“ potvrdil Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments