Ani na dalších turnajích kategorie challenger se prostějovským tenistům v závěru sezóny nedařilo. V Helsinkách vypadl hned v úvodním kole Vít Kopřiva, do čtvrtfinále se pak nedostal ani Zdeněk Kolář v japonském Kóbe.

Kopřiva prohrál s turnajovou osmičkou Jellem Selsem. První sadu si prohrál jediným ztraceným servisem. Ve druhém setu se Čechovi povedlo ztracené podání ze sedmého gemu vybojovat okamžitě zpátky a další comeback předvedl ve zkrácené hře, v níž prohrával 0:3. V rozhodujícím dějství byl však přesto lepší soupeř.

Kolář v Kóbe přerušil šňůru čtyř porážek. Český tenista v úvodním kole přehrával domácího Tacumu Ita, který navíc ve druhém setu kvůli zdravotním problémům vzdal. V osmifinále už prostějovský tenista podlehl snadno Australanovi Marcu Polmansovi za osmdesát minut.

MUŽI

Helsinky - ITF challenger:

Dvouhra – 1. kolo: Kopřiva – Sels (8-Nizozemí)3:6, 7:6, 3:6.

Kobe – ITF challenger

Dvouhra – 1. kolo: Kolář – Ito (Japonsko) 6:3, 2:0 skreč. 2. kolo: Kolář – Polmans (Austrálie) 1:6, 4:6