Dobré odpoledne, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 pejsciHodně lítostivý případ zažil nedávno psí útulek s příznačným názvem Voříšek, který najdete už pátým rokem v Čechách pod Kosířem. Starostka Držovic tam předala bedýnku se čtyřmi štěňaty, kterou jí někdo v noci hodil přes plot. Jen tak a beze slova... „To je pak člověku opravdu do pláče,“ neskrývá emoce majitel Leopold Dostál.

Ten už se přitom za dobu fungování útulku dokázal postarat o stovky opuštěných pejsků různých ras. Každý z nich má svůj osud, většinou smutný. Kdyby však chlupáči uměli mluvit, určitě by vám řekli, jak moc si přejí být někomu nablízku. Co kdybyste vyslyšeli, třeba nyní před Vánocemi, jejich psí přáníčko?

Jak vidno, v psím útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem je možné zažít cokoliv. „Máme za sebou už více jak čtyři roky provozu a nabízíme své služby městům a obcím, které mají problémy s toulavými psy. A naším úkolem je pak hledat pro tato zvířata nové majitele, kteří by jim ulehčili ten jejich psí život,“ svěřil se Večerníku při naší předvánoční návštěvě v Čechách pod Kosířem Leopold Dostál.

V jeho útulku je aktuálně umístěno pětapadesát psů různých ras. „Jde hlavně o to mít ta zvířata rád, člověk to nesmí brát jako nějakou obyčejnou práci. Musí to být koníček. Zároveň ale člověk na tuto zálibu musí najít prostředky a všechno zvládnout manažersky,“ dodává provozovatel Voříšku.

V psím útulku v Čechách pod Kosířem našli nyní svůj druhý, a snad jen přechodný, domov pejsci s rodokmenem i kříženci různých ras. „Ti vzácnější psi, kteří se někomu zaběhnou, jsou z devětadevadesáti procent na druhý den zpět u svých majitelů. Zaprvé jsou očipováni a pak jejich páníčci je velmi intenzivně hledají, protože jsou pro ně moc vzácní. Horší je to už s obyčejnými voříšky. Jejich osudy bývají hodně smutné, mnohé z nich jejich nezodpovědní majitelé vyvezli někam za město, vyhodili z auta nebo je prostě nechali napospas ulici,“ sklopil hlavu Leopold Dostál.

Pro majitele psího útulku je každodenní starostí najít pro své „chovance“ nové páníčky. „Kdyby ti pejsci uměli mluvit, určitě by o to sami prosili. Kříženci a voříšci jsou mazliví a lehce si zvykají na nového pána. Možná mohou být ze začátku nedůvěřiví, ale to se po pár dnech srovná. Zájemců o nového čtyřnohého přítele k nám chodí hodně, mnohým ale musíme vysvětlovat, že pes není hračka, kterou můžete zahodit, když vás omrzí. Většinou ale máme dobré zkušenosti, psa si od nás vezmou lidé, kteří se o něj umí vzorně postarat,“ dodal Leopold Dostál.

Právě v tomto předvánočním čase tak mají i Prostějované jedinečnou možnost splnit i čtyřnohým roztomilým chlupáčům jejich toužebná přání. Také voříšci chtějí někomu patřit a být někomu věrní. Kdyby pejsci uměli mluvit, určitě by se zeptali po vzoru známého herce Zdeňka Srstky: CHCETE MĚ?

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-