Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 52_vrahovickaK události, která málem skončila tragicky, došlo v pátek 21. prosince ve Vrahovické ulici. Osobní automobil zde srazil čtyřiapadesátiletého muže, který právě přecházel vozovku. Ten utrpěl velmi těžká zranění. Díky péči lékařů z olomoucké fakultní nemocnice by v současné době měl být muž mimo přímé ohrožení života.

K nehodě, která na přibližně hodinu uzavřela Vrahovickou ulici, došlo tři dny před Vánocemi. „V pátek v 17:25 hodin jsme byli přivolání k nehodě ve Vrahovické ulici v Prostějově. Dvaadvacetiletý řidič vozidla Seat Cordoba zde nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a srazil čtyřiapadesátiletého muže z Prostějovska, který přecházel vozovku mimo přechod pro chodce," uvedl Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR s tím, že alkohol u řidiče nebyl na místě zjištěn. Muž byl s velmi težkými zraněními převezen zdravotnickou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Pacient měl otevřené zlomeniny pravé ruky a nohy, poraněný hrudník a také vnitřní orgány. Musel být okamžitě operován a několik dnů byl připojený i na dýchacím přístroji. V současné době už je při vědomí a dýchá bez pomocí přístroje. Zatím však zůstává v péči úrazové jednotky intenzivní péče a čeká jej další operace,” uvedl na konci týdne Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc.

2012 52_vrahovicka22012 52_vrahovicka3
Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-