Dobré odpoledne, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

bet2Dva dny před Štědrým večerem bylo v Rajské zahradě při kostele Povýšení svatého Kříže plno.  Pro návštěvníky bylo připraveno živé ztvárnění biblického příběhu o narození spasitele a kromě více než stovky diváků se akce účastnili i živý oslík a ovečky, kteří na vystoupení přicestovali až z Olomouce.Už po desáté se v Rajské zahradě při kostele Povýšení svatého Kříže v Prostějově sešli malí i velcí, kterým se čekání na Ježíška zdálo příliš dlouhé. A že takových nebylo málo, dokazovala fronta návštěvníků u vchodu do zahrady i více než stovka diváků uvnitř. Pohoštění, které bylo pro účastníky akce připraveno, přišlo v mrazivém sobotním odpoledni prokřehlému publiku nesmírně vhod. Pak už ale zejména ti nejmenší diváci napjatě sledovali, jak před jejich očima ožívá známý biblický příběh o narození Ježíška. Toho každý rok ztvárňuje jiné miminko a při tom letošním, desátém vystoupení se představení zúčastnili všichni Ježíšci z uplynulých let. Dostavil se i desetiletý Vojtík, který si na Ježíška zahrál v roce 1992. „Moc si na to nepamatuju. Ale mamka mi to někdy připomíná,“ upřesňuje vysloužilý Ježíšek Vojta. „Jsem moc rád, že si za těch deset let lidé na naše vystoupení zvykli,“ uvedl organizátor akce Jindřich Miklas a dodává: „toto představení má vést k zamyšlení, co je to vlastně advent a také aby si lidé připomněli, proč se vlastně Vánoce slaví.“ A aby se vánoční duch jen tak nevytratil, získaná částka z dobrovolného vstupného poputuje chudým až do Jeruzaléma.

bet1 bet3Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-