Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bývalá minerva už může převzít zbytky OPPo dvou letech od vyhlášení konkurzu na Oděvní podnik (OP) získaly zbytky výroby bývalého módního gigantu nového majitele. Podle informací, které se nám podařilo zjistit, by se novým majitelem měla stát společnost AMF Reece. Ta počítá se zachováním výroby obleků  na míru v Prostějově. Nyní je ovšem nutné, aby společnost sjednanou sumu také zaplatila.

Do výběrového řízení na měřenkovou výrobu OP Prostějov přišla jediná závazná přihláška. Česká spořitelna, která coby největší věřitel ovládla průběh rozprodeje zkrachovalého OP, se ji rozhodla přijmout. „Jsme připraveni zachovat výrobu obleků na míru v Prostějově. Víme, jak na to,“ vyjádřil se Igor Komloš, spolumajitel firmy AMF Reece. Ta se zabývá převážně výrobou šicích strojů. V současné době zaměstnává přibližně sto deset lidí, na měřenkách by jich podle posledních informací mělo pracovat do sto padesáti.

Definitivní prodej měřenek však stále ještě není zpečetěn. Čeká se na to, až nový majitel za měřenky i zaplatí. Kolik to bude, to zatím všechny strany pečlivě tají. Podle posledního posudku z roku 2010 byla hodnota měřenek přibližně 180 milionů korun. Dá se však odhadnout, že během uplynulých měsíců tato výroba ztratila na hodnotě. Důvodů je několik. Hodně nahlas se například mluví o tom, že způsob výroby obleků na míru, tak jak funguje v OP Prostějov, už delší dobu využívá řada dalších společností. Policie v této souvislosti vyšetřovala například  olomouckou firmu Stylers made to measure. Její jednatel Michal Šmíd to, že by jeho společnost využívala know how měřenek, kategoricky popřel.

Ještě před rokem byl o odkoupení jediné funkční části prostějovského Oděvního podniku podstatně větší zájem. O měřenky usilovaly hned tři velké textilní společnosti. Jednalo se o společnosti Scabal z Belgie, Ozeta Neo ze Slovenska a českou Pietro Fillipi. Kvůli nejasné právní situaci ohledně OP Prostějov nakonec z výběrového řízení nevzešel žádný vítěz. Navíc skrze průtahům v řízení  zkrachovaly i plány na odkup areálu v Konici. I ten by se však měl co nevidět konečně prodat...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments