Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bývalá minerva už může převzít zbytky OPPo dvou letech od vyhlášení konkurzu na Oděvní podnik (OP) získaly zbytky výroby bývalého módního gigantu nového majitele. Podle informací, které se nám podařilo zjistit, by se novým majitelem měla stát společnost AMF Reece. Ta počítá se zachováním výroby obleků  na míru v Prostějově. Nyní je ovšem nutné, aby společnost sjednanou sumu také zaplatila.

Do výběrového řízení na měřenkovou výrobu OP Prostějov přišla jediná závazná přihláška. Česká spořitelna, která coby největší věřitel ovládla průběh rozprodeje zkrachovalého OP, se ji rozhodla přijmout. „Jsme připraveni zachovat výrobu obleků na míru v Prostějově. Víme, jak na to,“ vyjádřil se Igor Komloš, spolumajitel firmy AMF Reece. Ta se zabývá převážně výrobou šicích strojů. V současné době zaměstnává přibližně sto deset lidí, na měřenkách by jich podle posledních informací mělo pracovat do sto padesáti.

Definitivní prodej měřenek však stále ještě není zpečetěn. Čeká se na to, až nový majitel za měřenky i zaplatí. Kolik to bude, to zatím všechny strany pečlivě tají. Podle posledního posudku z roku 2010 byla hodnota měřenek přibližně 180 milionů korun. Dá se však odhadnout, že během uplynulých měsíců tato výroba ztratila na hodnotě. Důvodů je několik. Hodně nahlas se například mluví o tom, že způsob výroby obleků na míru, tak jak funguje v OP Prostějov, už delší dobu využívá řada dalších společností. Policie v této souvislosti vyšetřovala například  olomouckou firmu Stylers made to measure. Její jednatel Michal Šmíd to, že by jeho společnost využívala know how měřenek, kategoricky popřel.

Ještě před rokem byl o odkoupení jediné funkční části prostějovského Oděvního podniku podstatně větší zájem. O měřenky usilovaly hned tři velké textilní společnosti. Jednalo se o společnosti Scabal z Belgie, Ozeta Neo ze Slovenska a českou Pietro Fillipi. Kvůli nejasné právní situaci ohledně OP Prostějov nakonec z výběrového řízení nevzešel žádný vítěz. Navíc skrze průtahům v řízení  zkrachovaly i plány na odkup areálu v Konici. I ten by se však měl co nevidět konečně prodat...

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments