Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 obchodakUž v průběhu nového roku 2013 by se Prostějované měli dočkat výrazného posunu v možnostech, kam vyrazit za nákupy. Dočkají se jak opravy proslulé budovy Prioru v centru města, tak i výstavby nového obchodního centra vedle OBI!

Již v polovině února se dělníci pustí do opravy prostějovského Prioru. Jeho úplné uzavření se ale plánuje až na začátek března. „Většina nájemců Prior opustí do konce ledna. Zahájení stavebních prací plánujeme na polovinu února. Od začátku března pak bude obchodní dům zcela uzavřen. Následně v něm budou fungovat pouze potraviny Billa, a to až někdy do května,” nastínil nejbližší vývoj Adolf Vlk, jednatel společnosti Prior IK. Právě potraviny Billa v objektu určitě budou i po jeho rekonstrukci a po přeměně Prioru ve Zlatou bránu. Ta by měla být slavnostně otevřena před příštími Vánocemi. Jaké tam najdeme obchůdky? „O tom bych zatím nerad hovořil, většinu nájemních smluv podepíšeme koncem ledna,” reagoval Vlk.

Prosincové otevření zrekonstruovaného Prioru v Olomouci přitáhlo davy lidí. Reakce na jeho přeměnu v moderní Galerii Moritz byly vesměs pozitivní. Dá se očekávat, že nejinak tomu bude i v Prostějově. Změní se nejen vzhled Prioru, obchodní centrum rozšíří nejen prodejní plochu, ale i otvírací dobu. Náklady na opravu investor odhaduje na zhruba sto milionů korun.   

Od nového roku se také naplno rozjede výstavba nového obchodního centra u prostějovského OBI. Přímo na místě Večerník zjistil, že demolice objektu bývalého skladu už je v podstatě hotová. Zbývá pouze odvést sutiny, stavební dělníci pak už začali pokládat základy budoucího objektu. Po sváteční pauze by se do práce měli vrátit 5. ledna. Nikoho kompetentního z investorské firmy se nám však mezi Vánocemi a Novým rokem nepodařilo zastihnout. Jak jsme však již informovali, v centru by měl fungovat supermarket, několik specializovaných prodejen a fastfood. Kdo konkrétně zde bude působit, se však v tuto chvíli stále neví. Jisté je, že obchodní zóna by měla nabídnout několik desítek nových pracovních míst. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-