Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 pistakTa zpráva nebyla silvestrovským vtipem, a ani nikoho nerozesmála. Prostějovský primátor se v posledních dnech uplynulého roku dostal do značných zdravotních patálií. Přímo na Silvestra byl z radnice převezen do nemocnice, kde ho okamžitě vzhledem k jeho zdravotnímu stavu hospitalizovali! Podle jeho kolegů mu nebylo dobře už několik dní, nedal se však přemluvit k návštěvě lékaře...

Večerník si sám všiml, že Miroslavu Pišťákovi nebylo nejlíp ani na jednání zastupitelstva města, které se uskutečnilo již 18. prosince. Velmi špatně dýchal a během čtyřhodinového jednání musel být pravidelně zásobován horkým čajem. „Chytil jsem nějakou chřipku, bohužel jsem tomu věnoval malou pozornost. Hodně jsem to podcenil. Šel jsem do práce i mezi svátky, a to se mi vymstilo. Bylo mi čím dál hůř a v pondělí jednatřicátého mi kolegyně paní Hemerková prostě vytrhla propisku z ruky a nechala převézt do nemocnice. Už mě prostě ukecala,“ prozradil Večerníku v sobotu přímo na pokoji oddělení interny prostějovské nemocnice Miroslav Pišťák, primátor statutárního města. 

Jak při naší návštěvě první muž magistrátu uznal, podle lékařů přechodil nejenom chřipku, ale následně i zápal plic. „Teď už je to mnohem lepší a myslím, že by mě příští týden mohli už pustit domů. Pozdravujte všechny kolegy ve Večerníku, samozřejmě i vaše čtenáře. A děkuji za návštěvu,“ uvedl při našem odchodu Miroslav Pišťák.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník přeje našemu primátorovi brzké uzdravení a také to, aby svůj workoholismus tolik nepřeháněl a myslel více na své zdraví.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-