Dobré ráno, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 ilie_sisovProstějovskou policii, státní zastupitelství a soud dokázal spolu se svými kumpány zaměstnat na  pořádně dlouhou dobu. Objemné spisy s jejich případy musel soudce Petr Vrtěl do soudní síně nosit hned na několikrát. Svého času kradl skoro každý den, pokoj si nedal ani na Štědrý večer. On a jeho parta způsobili škody za desítky tisíc korun. Na kolik přišlo jejich odhalení, vyšetřování, obžaloba a konečně i odsouzení, se dá jen těžko vyčíslit. Po novoroční amnestii prezidenta Václava Klause by jednadvacetiletý Ilie Sisov měl být opět beztrestný.

V případě inteligentního mladíka svého času sehrála pozitivní roli jeho matka. Právě díky ní se soudce Petr Vrtěl přiklonil k variantě domácího vězení. Jak se nyní dívá na amnestii pro svého syna? „Vím o ní, ale zatím pro nás vše zůstává při starém. Nic nám totiž oficiálně nepřišlo,” reagovala v sobotu na náš dotaz Tamara Sisov, podle níž si syn na režim domácího vězení zvykl a svým způsobem mu i vyhovuje. „Večer sedí doma a kouká se na televizi. Nikdy neví, kdy přijde kontrola. Už u nás byla i třikrát za večer, dorazila třeba ve tři hodiny v noci. Pak byl třeba čtrnáct dní klid,“ popsala své zkušenosti s domácím vězením paní Tamara. Její odsouzený syn se musel každý den po osmé hodině večer a o víkendech zdržovat v místě svého trvalého bydliště. Pracovitou paní Tamaru těší, že se syn už netoulá po nocích, na druhou stranu ji mrzí, že si zvykl lenošit... „Občas měl sice nějaké brigády, ale trvalejší práci nesehnal, i když se snažil. Domácí vězení ho omezovalo, nemohl pracovat o víkendech, i proto vždy vzali někoho jiného. Je to pro nás hodně frustrující,“ posteskla si paní Tamara. Podle ní je to však stále lepší, než kdyby syn skončil ve vězení. „Tam by se od starších kriminálníků přiučil věcem, bez kterých se v normálním životě určitě obejde,” poznamenala Sisov.

Amnestii však ona ani její syn zas až tak neřeší. „Trest by Iliemu vypršel devátého března, to je za dva měsíce. Pokud bude mít čistý trestní rejstřík, mohlo by mu to pomoci při hledání zaměstnání. To je pro nás v tuto chvíli nejdůležitější,“ uzavřela Tamara Sisov. Bohužel se nedá čekat, že díky amnestii sežene Ilie Sisov okamžitě práci. Ke svému dřívějšímu životnímu stylu se však dle své matky vrátit nechce. Stále platí, že to, zda se mu to skutečně i podaří, ukáže teprve čas...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-