Dobré odpoledne, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 ilie_sisovProstějovskou policii, státní zastupitelství a soud dokázal spolu se svými kumpány zaměstnat na  pořádně dlouhou dobu. Objemné spisy s jejich případy musel soudce Petr Vrtěl do soudní síně nosit hned na několikrát. Svého času kradl skoro každý den, pokoj si nedal ani na Štědrý večer. On a jeho parta způsobili škody za desítky tisíc korun. Na kolik přišlo jejich odhalení, vyšetřování, obžaloba a konečně i odsouzení, se dá jen těžko vyčíslit. Po novoroční amnestii prezidenta Václava Klause by jednadvacetiletý Ilie Sisov měl být opět beztrestný.

V případě inteligentního mladíka svého času sehrála pozitivní roli jeho matka. Právě díky ní se soudce Petr Vrtěl přiklonil k variantě domácího vězení. Jak se nyní dívá na amnestii pro svého syna? „Vím o ní, ale zatím pro nás vše zůstává při starém. Nic nám totiž oficiálně nepřišlo,” reagovala v sobotu na náš dotaz Tamara Sisov, podle níž si syn na režim domácího vězení zvykl a svým způsobem mu i vyhovuje. „Večer sedí doma a kouká se na televizi. Nikdy neví, kdy přijde kontrola. Už u nás byla i třikrát za večer, dorazila třeba ve tři hodiny v noci. Pak byl třeba čtrnáct dní klid,“ popsala své zkušenosti s domácím vězením paní Tamara. Její odsouzený syn se musel každý den po osmé hodině večer a o víkendech zdržovat v místě svého trvalého bydliště. Pracovitou paní Tamaru těší, že se syn už netoulá po nocích, na druhou stranu ji mrzí, že si zvykl lenošit... „Občas měl sice nějaké brigády, ale trvalejší práci nesehnal, i když se snažil. Domácí vězení ho omezovalo, nemohl pracovat o víkendech, i proto vždy vzali někoho jiného. Je to pro nás hodně frustrující,“ posteskla si paní Tamara. Podle ní je to však stále lepší, než kdyby syn skončil ve vězení. „Tam by se od starších kriminálníků přiučil věcem, bez kterých se v normálním životě určitě obejde,” poznamenala Sisov.

Amnestii však ona ani její syn zas až tak neřeší. „Trest by Iliemu vypršel devátého března, to je za dva měsíce. Pokud bude mít čistý trestní rejstřík, mohlo by mu to pomoci při hledání zaměstnání. To je pro nás v tuto chvíli nejdůležitější,“ uzavřela Tamara Sisov. Bohužel se nedá čekat, že díky amnestii sežene Ilie Sisov okamžitě práci. Ke svému dřívějšímu životnímu stylu se však dle své matky vrátit nechce. Stále platí, že to, zda se mu to skutečně i podaří, ukáže teprve čas...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar