Dobré odpoledne, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 pilirPojedete přes R46 a propadnete se. Tak to je katastrofický scénář, který člověka napadne při pohledu na stav některých pilířů pod estakádou Haná. Odborníci stav mostu v těchto dnech zkoumají.

Zloději kovů neohrožují dopravu pouze na železnici, ale i na silnici. Svědčí o tom stav estakády Haná, na který nás upozornil jeden z našich čtenářů. „Když jsem viděl, v jakém stavu se mostní pilíře nachází, tak mě to vyděsilo. Zloději totiž ukradli svody, které z  něj odváděly vodu. Ta nyní stéká po betonu piliře, který se v důsledku toho drolí a odhaluje korodující železo,” popsal nám Jaroslav Vorberger, který zároveň pořídil i snímek pilíře. Odborníci v těchto dnech stav 794 metrů dlouhého mostu zjišťují. Zda se zde objevily nějaké problémy se statikou  či zda bude estakádu třeba v budoucnu opravit, to se v tuto chvíli neví. „V současné době probíhá diagnostika těchto mostních objektů. Termín dokončení je 31. 1. 2013. Více budeme vědět začátkem letošního února,” reagoval Pavel Študent z olomoucké správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ten zároveň potvrdil, že zloději jim způsobují čím dál větší škody. „Kromě svodů nám kradou například litinové odvodňovací mříže. Samostatnou kapitolou pak tvoří také sprejeři, s nimiž se dlouhodobě potýkáme,” doplnil Študent. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar