Dobré ráno, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 pilirPojedete přes R46 a propadnete se. Tak to je katastrofický scénář, který člověka napadne při pohledu na stav některých pilířů pod estakádou Haná. Odborníci stav mostu v těchto dnech zkoumají.

Zloději kovů neohrožují dopravu pouze na železnici, ale i na silnici. Svědčí o tom stav estakády Haná, na který nás upozornil jeden z našich čtenářů. „Když jsem viděl, v jakém stavu se mostní pilíře nachází, tak mě to vyděsilo. Zloději totiž ukradli svody, které z  něj odváděly vodu. Ta nyní stéká po betonu piliře, který se v důsledku toho drolí a odhaluje korodující železo,” popsal nám Jaroslav Vorberger, který zároveň pořídil i snímek pilíře. Odborníci v těchto dnech stav 794 metrů dlouhého mostu zjišťují. Zda se zde objevily nějaké problémy se statikou  či zda bude estakádu třeba v budoucnu opravit, to se v tuto chvíli neví. „V současné době probíhá diagnostika těchto mostních objektů. Termín dokončení je 31. 1. 2013. Více budeme vědět začátkem letošního února,” reagoval Pavel Študent z olomoucké správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ten zároveň potvrdil, že zloději jim způsobují čím dál větší škody. „Kromě svodů nám kradou například litinové odvodňovací mříže. Samostatnou kapitolou pak tvoří také sprejeři, s nimiž se dlouhodobě potýkáme,” doplnil Študent. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-