Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 ministrMinistr průmyslu a obchodu Martin Kuba při své cestě po českých regionech navštívil Olomoucký kraj a po návštěvě Šumperka, Přerova a Olomouce zavítal i do Prostějova. Svou návštěvu využil k debatě se zástupci zdejších podniků a představiteli samospráv na téma podpory rozvoje Olomouckého kraje a mimo jiné využil setkání ke shromáždění podnětů pro volební program ODS pro následující volební období.

Olomoucký region je prvním, do kterého se ministr Kuba hned na počátku roku vydal a hned poté, co přítomným se zpožděním popřál příjemný vstup do nového roku, došlo na závažnější témata. Setkání si kladlo za cíl především prodiskutovat možnosti podpory rozvoje průmyslu v Olomouckém kraji s těmi nejpovolanějšími, tedy se zdejšími podnikateli, starosty a zástupci členské rady. Ministr se ale nevyhýbal ani komentářům k předvánoční vládní krizi, ani otázkám současné, ne příliš optimální pozice Občanské demokratické strany. „Jsme silnou pravicovou stranou, schopnou vyhrávat volby a to, že teď nejsme úplně v optimální kondici, což je dobré si přiznat, by nás mělo motivovat k tomu, abychom si znovu hledali cestu k pravicovým voličům. Volební program ale nemůže vznikat odtrženě někde v Praze bez konzultací s pověřenými zástupci, kteří vědí o konkrétních problémech právě té dané oblasti,“ zdůvodnil ministr účel setkání, kterého se zúčastnili mimo zástupců členské rady i první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil spolu se svým jmenovcem, místopředsedou ODS Jiřím Pospíšilem. „Podle ohlasů v debatě je pro zdejší zástupce veřejné správy nejzávažnějším problémem zákon o veřejných zakázkách, který například způsobuje, že pokud ve výběrovém řízení zůstane pouze jedna firma, musí být výběrové řízení zrušeno a vypsáno znovu. Tak se ovšem může stát a stává se to poměrně často, že můžete vypisovat nová a nová výběrová řízení a nikdy se nedoberete konce. V konečném důsledku nemůžete najít dodavatele služeb nebo firmu, která by vám uskutečnila váš investiční záměr,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil a dodal, že by spolu s ostatními zástupci veřejné správy uvítal vytvoření poradního orgánu, který by podobné situace řešil. Cílem ministrovy návštěvy byla ale nejen podpora rozvoje Olomouckého kraje na základě debaty se zástupci členské rady, podnikateli a představiteli samospráv. Druhotným tématem setkání byl i hrubý náčrt volebního programu Občanské demokratické strany pro nadcházející volební období. „Musíme znát starosti obyčejných drobných podnikatelů, protože mám pocit, že jakmile je politik dlouho ve vysoké politice, ztratí kontakt s obyčejnými lidmi, zapomene, jaké jsou jejich starosti a to je špatně,“ uvedl ministr Kuba s tím, že hodlá navštívit všechny regiony a setkat se s jejich představiteli a zástupci firem a průmyslových podniků, kde hodlá sbírat názory a podněty, kterých strana využije ve svém volebním programu.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar