Příjemnou noc, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 ministrMinistr průmyslu a obchodu Martin Kuba při své cestě po českých regionech navštívil Olomoucký kraj a po návštěvě Šumperka, Přerova a Olomouce zavítal i do Prostějova. Svou návštěvu využil k debatě se zástupci zdejších podniků a představiteli samospráv na téma podpory rozvoje Olomouckého kraje a mimo jiné využil setkání ke shromáždění podnětů pro volební program ODS pro následující volební období.

Olomoucký region je prvním, do kterého se ministr Kuba hned na počátku roku vydal a hned poté, co přítomným se zpožděním popřál příjemný vstup do nového roku, došlo na závažnější témata. Setkání si kladlo za cíl především prodiskutovat možnosti podpory rozvoje průmyslu v Olomouckém kraji s těmi nejpovolanějšími, tedy se zdejšími podnikateli, starosty a zástupci členské rady. Ministr se ale nevyhýbal ani komentářům k předvánoční vládní krizi, ani otázkám současné, ne příliš optimální pozice Občanské demokratické strany. „Jsme silnou pravicovou stranou, schopnou vyhrávat volby a to, že teď nejsme úplně v optimální kondici, což je dobré si přiznat, by nás mělo motivovat k tomu, abychom si znovu hledali cestu k pravicovým voličům. Volební program ale nemůže vznikat odtrženě někde v Praze bez konzultací s pověřenými zástupci, kteří vědí o konkrétních problémech právě té dané oblasti,“ zdůvodnil ministr účel setkání, kterého se zúčastnili mimo zástupců členské rady i první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil spolu se svým jmenovcem, místopředsedou ODS Jiřím Pospíšilem. „Podle ohlasů v debatě je pro zdejší zástupce veřejné správy nejzávažnějším problémem zákon o veřejných zakázkách, který například způsobuje, že pokud ve výběrovém řízení zůstane pouze jedna firma, musí být výběrové řízení zrušeno a vypsáno znovu. Tak se ovšem může stát a stává se to poměrně často, že můžete vypisovat nová a nová výběrová řízení a nikdy se nedoberete konce. V konečném důsledku nemůžete najít dodavatele služeb nebo firmu, která by vám uskutečnila váš investiční záměr,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil a dodal, že by spolu s ostatními zástupci veřejné správy uvítal vytvoření poradního orgánu, který by podobné situace řešil. Cílem ministrovy návštěvy byla ale nejen podpora rozvoje Olomouckého kraje na základě debaty se zástupci členské rady, podnikateli a představiteli samospráv. Druhotným tématem setkání byl i hrubý náčrt volebního programu Občanské demokratické strany pro nadcházející volební období. „Musíme znát starosti obyčejných drobných podnikatelů, protože mám pocit, že jakmile je politik dlouho ve vysoké politice, ztratí kontakt s obyčejnými lidmi, zapomene, jaké jsou jejich starosti a to je špatně,“ uvedl ministr Kuba s tím, že hodlá navštívit všechny regiony a setkat se s jejich představiteli a zástupci firem a průmyslových podniků, kde hodlá sbírat názory a podněty, kterých strana využije ve svém volebním programu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-