Dobrý večer, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 nehoda

NOVÉ FOTO Díky pondělnímu vydatnému sněžení museli policisté vyjíždět během jediného dne ke zvýšenému počtu dopravních nehod. Tři z nich dále vyšetřují, další tři  byly vyřešeny mezi účastníky nehody na euroformuláře a poslední dvě skončily dohodou bez přítomnosti policie. Kde všude se tedy bouralo?

 

K první nehodě v pondělí došlo už po páté hodině ranní mezi obcemi Chornice a Dzbel. "Došlo zde k nehodě vozidla Fiat Punto. Jeho 41letý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám , na vozovce dostal smyk. Vyjel mimo komunikaci a s vozidlem se převrátil na střechu. Během nehody došlo k lehkému zranění řidiče, který byl sanitním vozem RZP převezen do prostějovské nemocnice. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na 25 tisíc korun," informovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

O tři hodiny později došlo k havárii na rychlostní komunikaci I/46 ve směru Vyškov – Prostějov. "Jednalo se o nehodu vozidla Hyundai. Jeho 29letá řidička v daném úseku předjížděla nezjištěné nákladní vozidlo. Poté, co vozidlo předjela a hodlala se zařadit zpátky do pravého jízdního pruhu, dostala na zasněžené silnici smyk, narazila do středových svodidel a sjela mimo komunikaci. Nikdo nebyl zraněn, alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla vyčíslena na 91 tisíc korun," uvedla k havárii Urbánková.

Po jedné z nehod zůstala pouze poškozená cihlová konstrukce hlavního uzávěru plynu v ulici Plumlovská. "Škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun. Kdo a jakým vozidlem nehodu způsobil nyní policisté zjišťují," sdělila Urbánková.

03 nehoda1 03 nehoda2 03 nehoda3
03 nehoda4  03 nehoda5

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-