Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 zakazAsi se nedá spočítat, kolikrát každý z obyvatel Vrahovic mířící například na hokej či volejbal na bicyklu projel kolem budovy bývalého Agrostroje do Barákovy ulice. Přestože se stezka vedoucí mezi budovou a železniční tratí před dvěma roky dočkala nového asfaltového koberce, na konci loňského roku na ni byla umístěna značka „zákaz vjezdu všech vozidel“. Ta platí i pro jízdní kola. Opatření, které by mělo sloužit bezpečnosti cyklistů, se lidem z Vrahovic jeví jako hodně velká hovadina.

Vyasfaltování cesty kolem budovy bývalého Agrostroje většina obyvatel Vrahovic uvítala. Prašná stezka vedoucí mezi zdí strojírenského podniku a železniční tratí byla vždy hojně využívána, a to jak pěšími, tak i cyklisty. Nyní vám na ní ovšem hrozí pokuta. Jak je to možné? Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) totiž nepovažuje komunikaci za bezpečnou. „Je to kvůli jejímu výustění u železničního přejezdu ve Vrahovické ulici. Cyklista jedoucí po stezce kolem Agrostoje by na něj mohl vjet, aniž by předtím projel kolem výstražného zařízení upozorňujícího na vlak. Za to od železniční inspekce hrozila velká pokuta. Jako řešení se nám nabízelo pouze vybudování samostatných závor pro cyklisty. Ty by však přišly na sedmsetpadesát tisíc korun,” vysvětlil Večerníku Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy prostějovského městského úřadu. On sám přitom zákaz vjezdu pro cyklisty nepovažuje za právě šťastný. „Snažili jsme se zástupce SŽDC přesvědčit, aby se celá situace vyřešila upozorněním ´Cyklisto, sesedni z kola´, umístěným dvacet metrů před přejezdem. Bohužel tato varianta nám neprošla...,“ dodal Nakládal.

A tak nám tu vznikl vskutku nevídaný paradox. Zatímco po prašné cestě vedoucí kolem Agrostroje projížděly stovky cyklistů denně beztrestně, po té asfaltové jim za to oficiálně hrozí pokuta...

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments