Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 zakazAsi se nedá spočítat, kolikrát každý z obyvatel Vrahovic mířící například na hokej či volejbal na bicyklu projel kolem budovy bývalého Agrostroje do Barákovy ulice. Přestože se stezka vedoucí mezi budovou a železniční tratí před dvěma roky dočkala nového asfaltového koberce, na konci loňského roku na ni byla umístěna značka „zákaz vjezdu všech vozidel“. Ta platí i pro jízdní kola. Opatření, které by mělo sloužit bezpečnosti cyklistů, se lidem z Vrahovic jeví jako hodně velká hovadina.

Vyasfaltování cesty kolem budovy bývalého Agrostroje většina obyvatel Vrahovic uvítala. Prašná stezka vedoucí mezi zdí strojírenského podniku a železniční tratí byla vždy hojně využívána, a to jak pěšími, tak i cyklisty. Nyní vám na ní ovšem hrozí pokuta. Jak je to možné? Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) totiž nepovažuje komunikaci za bezpečnou. „Je to kvůli jejímu výustění u železničního přejezdu ve Vrahovické ulici. Cyklista jedoucí po stezce kolem Agrostoje by na něj mohl vjet, aniž by předtím projel kolem výstražného zařízení upozorňujícího na vlak. Za to od železniční inspekce hrozila velká pokuta. Jako řešení se nám nabízelo pouze vybudování samostatných závor pro cyklisty. Ty by však přišly na sedmsetpadesát tisíc korun,” vysvětlil Večerníku Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy prostějovského městského úřadu. On sám přitom zákaz vjezdu pro cyklisty nepovažuje za právě šťastný. „Snažili jsme se zástupce SŽDC přesvědčit, aby se celá situace vyřešila upozorněním ´Cyklisto, sesedni z kola´, umístěným dvacet metrů před přejezdem. Bohužel tato varianta nám neprošla...,“ dodal Nakládal.

A tak nám tu vznikl vskutku nevídaný paradox. Zatímco po prašné cestě vedoucí kolem Agrostroje projížděly stovky cyklistů denně beztrestně, po té asfaltové jim za to oficiálně hrozí pokuta...

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments