Dobré dopoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 zakazAsi se nedá spočítat, kolikrát každý z obyvatel Vrahovic mířící například na hokej či volejbal na bicyklu projel kolem budovy bývalého Agrostroje do Barákovy ulice. Přestože se stezka vedoucí mezi budovou a železniční tratí před dvěma roky dočkala nového asfaltového koberce, na konci loňského roku na ni byla umístěna značka „zákaz vjezdu všech vozidel“. Ta platí i pro jízdní kola. Opatření, které by mělo sloužit bezpečnosti cyklistů, se lidem z Vrahovic jeví jako hodně velká hovadina.

Vyasfaltování cesty kolem budovy bývalého Agrostroje většina obyvatel Vrahovic uvítala. Prašná stezka vedoucí mezi zdí strojírenského podniku a železniční tratí byla vždy hojně využívána, a to jak pěšími, tak i cyklisty. Nyní vám na ní ovšem hrozí pokuta. Jak je to možné? Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) totiž nepovažuje komunikaci za bezpečnou. „Je to kvůli jejímu výustění u železničního přejezdu ve Vrahovické ulici. Cyklista jedoucí po stezce kolem Agrostoje by na něj mohl vjet, aniž by předtím projel kolem výstražného zařízení upozorňujícího na vlak. Za to od železniční inspekce hrozila velká pokuta. Jako řešení se nám nabízelo pouze vybudování samostatných závor pro cyklisty. Ty by však přišly na sedmsetpadesát tisíc korun,” vysvětlil Večerníku Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy prostějovského městského úřadu. On sám přitom zákaz vjezdu pro cyklisty nepovažuje za právě šťastný. „Snažili jsme se zástupce SŽDC přesvědčit, aby se celá situace vyřešila upozorněním ´Cyklisto, sesedni z kola´, umístěným dvacet metrů před přejezdem. Bohužel tato varianta nám neprošla...,“ dodal Nakládal.

A tak nám tu vznikl vskutku nevídaný paradox. Zatímco po prašné cestě vedoucí kolem Agrostroje projížděly stovky cyklistů denně beztrestně, po té asfaltové jim za to oficiálně hrozí pokuta...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-