Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 stadionV obuvi je vstup na led zimního stadionu zakázán! Toto pravidlo neplatí pouze v Prostějově, ale i na ostatních zimní stadionech po celé České republice. Neznalost v této věci ovšem vede k řadě nedorozumění. A někdy i k dětským slzám... Jak tedy naučit dítě bruslit, když je Drozdovický rybník letos vypuštěný?

Paní Petra, jejíž celé jméno má redakce k dispozici, vzala své čtyřleté dítě poprvé do Víceúčelové haly v Prostějově. Chtěla, aby se tu naučilo bruslit. Řádně zaplatila vstupné, přesto byla po pár minutách ze zimáku vykázána. Jak je to možné? „Paní mi vysvětlila, že svojí obuví ničím led. Žádné upozornění o zákazu vstupu bez bruslí na led jsem však nikde neviděla. Dcera se při odchodu neubránila slzám. Co mám dělat? Na rybník, který je letos vypuštěný, ji vzít nemůžu. Mám prý vést dítě ke sportu, příště však bude asi lepší sedět u televize...,“ netajila své rozčarování čtenářka Petra. Podle ní se nejedná o ojedinělý případ. „Mluvila jsem s kamarádkou, které tak z ledu vyhodili pro změnu tatínka s dcerkou,“ dodala.

Jak se Večerníku podařilo zjistit,  na led se bez bruslí skutečně nesmí. Podle vedení Domovní správy byste tím mohli ohrozit bezpečnost ostatních i svoji. „Vstup na ledovou plochu je povolen jen v bruslích, jde o běžnou praxi na všech zimních stadionech. Je to kvůli bezpečnosti.  Z obuvi se totiž na led přenáší nečistoty a kamínky, které mohou způsobit vážné zranění bruslařů. Navíc stabilita návštěvníků v běžné obuvi bývá na ledě menší a může tak dojít ke zranění,“ vysvětlil šéf Domovní správy v Prostějově Vladimír Průša.

Mohou se to lidé někde na zimním stadionu dozvědět? „Opatření je jasně a zřetelně uvedeno v návštěvním řádu, který je umístěn na zimním stadionu. V průběhu bruslení je zde také umístěna cedule, která na tento zákaz upozorňuje,“ reagoval Průša.

Co tedy mamince Petře a ostatním zbývá? Pokud chtějí dítě naučit bruslit, musí si tedy na „zimáku“ sami na nohy nasadit brusle. Příklady pravda táhnou. Na druhou stranu zůstává otázkou, zda v takovém případě bude jejich stabilita na ledě skutečně vyšší...

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments