Dobré ráno, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 stadionV obuvi je vstup na led zimního stadionu zakázán! Toto pravidlo neplatí pouze v Prostějově, ale i na ostatních zimní stadionech po celé České republice. Neznalost v této věci ovšem vede k řadě nedorozumění. A někdy i k dětským slzám... Jak tedy naučit dítě bruslit, když je Drozdovický rybník letos vypuštěný?

Paní Petra, jejíž celé jméno má redakce k dispozici, vzala své čtyřleté dítě poprvé do Víceúčelové haly v Prostějově. Chtěla, aby se tu naučilo bruslit. Řádně zaplatila vstupné, přesto byla po pár minutách ze zimáku vykázána. Jak je to možné? „Paní mi vysvětlila, že svojí obuví ničím led. Žádné upozornění o zákazu vstupu bez bruslí na led jsem však nikde neviděla. Dcera se při odchodu neubránila slzám. Co mám dělat? Na rybník, který je letos vypuštěný, ji vzít nemůžu. Mám prý vést dítě ke sportu, příště však bude asi lepší sedět u televize...,“ netajila své rozčarování čtenářka Petra. Podle ní se nejedná o ojedinělý případ. „Mluvila jsem s kamarádkou, které tak z ledu vyhodili pro změnu tatínka s dcerkou,“ dodala.

Jak se Večerníku podařilo zjistit,  na led se bez bruslí skutečně nesmí. Podle vedení Domovní správy byste tím mohli ohrozit bezpečnost ostatních i svoji. „Vstup na ledovou plochu je povolen jen v bruslích, jde o běžnou praxi na všech zimních stadionech. Je to kvůli bezpečnosti.  Z obuvi se totiž na led přenáší nečistoty a kamínky, které mohou způsobit vážné zranění bruslařů. Navíc stabilita návštěvníků v běžné obuvi bývá na ledě menší a může tak dojít ke zranění,“ vysvětlil šéf Domovní správy v Prostějově Vladimír Průša.

Mohou se to lidé někde na zimním stadionu dozvědět? „Opatření je jasně a zřetelně uvedeno v návštěvním řádu, který je umístěn na zimním stadionu. V průběhu bruslení je zde také umístěna cedule, která na tento zákaz upozorňuje,“ reagoval Průša.

Co tedy mamince Petře a ostatním zbývá? Pokud chtějí dítě naučit bruslit, musí si tedy na „zimáku“ sami na nohy nasadit brusle. Příklady pravda táhnou. Na druhou stranu zůstává otázkou, zda v takovém případě bude jejich stabilita na ledě skutečně vyšší...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-