Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 stadionV obuvi je vstup na led zimního stadionu zakázán! Toto pravidlo neplatí pouze v Prostějově, ale i na ostatních zimní stadionech po celé České republice. Neznalost v této věci ovšem vede k řadě nedorozumění. A někdy i k dětským slzám... Jak tedy naučit dítě bruslit, když je Drozdovický rybník letos vypuštěný?

Paní Petra, jejíž celé jméno má redakce k dispozici, vzala své čtyřleté dítě poprvé do Víceúčelové haly v Prostějově. Chtěla, aby se tu naučilo bruslit. Řádně zaplatila vstupné, přesto byla po pár minutách ze zimáku vykázána. Jak je to možné? „Paní mi vysvětlila, že svojí obuví ničím led. Žádné upozornění o zákazu vstupu bez bruslí na led jsem však nikde neviděla. Dcera se při odchodu neubránila slzám. Co mám dělat? Na rybník, který je letos vypuštěný, ji vzít nemůžu. Mám prý vést dítě ke sportu, příště však bude asi lepší sedět u televize...,“ netajila své rozčarování čtenářka Petra. Podle ní se nejedná o ojedinělý případ. „Mluvila jsem s kamarádkou, které tak z ledu vyhodili pro změnu tatínka s dcerkou,“ dodala.

Jak se Večerníku podařilo zjistit,  na led se bez bruslí skutečně nesmí. Podle vedení Domovní správy byste tím mohli ohrozit bezpečnost ostatních i svoji. „Vstup na ledovou plochu je povolen jen v bruslích, jde o běžnou praxi na všech zimních stadionech. Je to kvůli bezpečnosti.  Z obuvi se totiž na led přenáší nečistoty a kamínky, které mohou způsobit vážné zranění bruslařů. Navíc stabilita návštěvníků v běžné obuvi bývá na ledě menší a může tak dojít ke zranění,“ vysvětlil šéf Domovní správy v Prostějově Vladimír Průša.

Mohou se to lidé někde na zimním stadionu dozvědět? „Opatření je jasně a zřetelně uvedeno v návštěvním řádu, který je umístěn na zimním stadionu. V průběhu bruslení je zde také umístěna cedule, která na tento zákaz upozorňuje,“ reagoval Průša.

Co tedy mamince Petře a ostatním zbývá? Pokud chtějí dítě naučit bruslit, musí si tedy na „zimáku“ sami na nohy nasadit brusle. Příklady pravda táhnou. Na druhou stranu zůstává otázkou, zda v takovém případě bude jejich stabilita na ledě skutečně vyšší...

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments