Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 tiskovkaNad bývalým managementem zkrachovalého Oděvního podniku se stahuje smyčka! Na úterý dvaadvacátého ledna totiž Krajské ředitelství Policie ČR v Olomouci svolalo tiskovou konferenci k vývoji celkové kriminality v roce 2012, na níž ovšem nejvíce zaujala informace o pomalu končícím vyšetřování událostí, které vedly k pádu prostějovského oděvního gigantu. A podle všeho policie již chystá první obvinění konkrétních osob!

Jak prozradil šéf krajské hospodářské kriminálky Petr Hanák,  chýlí se k závěru vyšetřování neslavného konce Oděvního podniku v Prostějově. A podle všeho to nebude tečka jen ekonomická, ale padnou i závažná obvinění z kriminálních činů! „V této chvíli se vyhodnocují znalecké posudky. Komplexní vyšetřování je velice náročné, posuzuje se vyhodnocení listinných a účetních dokladů, na jehož základě bude rozhodnuto o našem dalším postupu v trestní věci,“ sdělil plukovník Petr Hanák, vedoucí odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci s tím, že ukončení vyšetřování se plánuje na konec února, nejpozději na začátek března tohoto roku.

Dají se skutečně očekávat první obvinění? „Prověřujeme spáchání trestných činů úvěrového podvodu ke škodě České spořitelny ve výši 1,2 miliardy, dále trestný čin zpronevěry a také zneužití informací v obchodním styku. Vyšetřování se týká bývalého managementu Oděvního podniku, řádově pěti až šesti lidí,“ dodal Petr Hanák s tím, že pokud se vina jednotlivých členů bývalého vedení Oděvního podniku prokáže, hrozí jim až desetileté tresty odnětí svobody.

Bohužel, kriminalisté nevyhověli přání Večerníku a neprozradili, koho se může obvinění z výše uvedených trestných činů týkat, ani koho policie vyšetřuje. „Takovou odpověď zatím nečekejte, to by mohlo narušit celý průběh vyšetřování. Konkrétnější můžeme být až ve chvíli, kdy bude celá kauza uzavřena,“ odpověděl nám plukovník Petr Hanák. 

Podaří se tedy krajské hospodářské kriminálce rozplést „záhadu“, kdo rozkradl Oděvní podnik a kdo za podvod a zpronevěru bude pykat?

PROSTĚJOVSKÝ Večerník nejenže bude závěr vyšetřování pochopitelně pečlivě sledovat, ale v uplynulém týdnu se vydal po stopách těch, co mohou mít pád gigantu a tím i výrazně vyšší nezaměstnanost v celém regionu na svědomí...

VÍTE NĚCO VY O PŘÍČÍNÁCH KRACHU ODĚVNÍHO PODNIKU? BYLI JSTE U TOHO, KDYŽ SE GIGANT HROUTIL? CO PODLE VÁS ZAPŘÍČINILO, ŽE JE DNES MNOHO ŽEN BEZ PRÁCE? POMOZTE ROZPLÉST UZLY A NAPIŠTE NÁM NA E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-