Ani tentokrát nebyla porušena výsledková tradice prestižních derby mezi přerovskými a prostějovskými hokejisty. V dohrávce 12. kola tohoto prvoligového ročníku se na ledě MEO Arény radoval z obvyklého vítězství tamní HC ZUBR, čímž znovu potvrdil jak dlouhodobě lepší bilanci vzájemných střetnutí, tak své mnohem vyšší postavení v tabulce.

Domácí mohli v hanácké bitvě velmi rychle otevřít skóre. Uběhlo jen pár vteřin, když Hrabalovu ránu tečoval Pšurný a dorážkou se snažil prosadit Dostálek. O chvíli později zahrozili Jestřábi. Motlochova střela však minula bránu, stejně jako Vachutkovo zakončení po průniku. Hosté záhy získali na svoji stranu i přesilovku, tu ale modro-žlutí bez problémů ubránili. Krátce po ní měl gól na holi Svoboda, kterému naservíroval puk Kubeš, jenže zakončovatel se u pravé tyče neprosadil. Skóre tak otevřeli v 11. hosté. Chlán vyhrál buly a z bleskové přihrávky za Holíka zacílil Žálčík – 0:1. Přerované ale byli ve ztrátě jen dvě minuty. Kučeřík si parádní kličkou vytvořil cestu před Bláhu, kde si na kotouč počíhal Pšurný a doklepl jej – 1:1. Stejný hráč mohl v poslední minutě úvodní třetiny otočit vývoj, tentokrát si však jeho dorážku po Kubešově palbě Bláha pohlídal.

Druhá perioda nabídla zkraje přesilovku turů, leč netrvala dlouho. Kubešovi sice pokus od modré nesedl, ale puk trefil Dostálka do brusle a od té se odrazil do klece – 2:1. Modro-žlutí měli i další šance, zejména spolupráce Čípa s Hejcmanem hlasitě volala po třetím gólu. V polovině duelu se naopak musel předvést Holík, jemuž se podařilo vyřešit jak útočný výpad Ouřady, tak i tutovku Mrázka, který mohl potrestat chybu v obraně. Na domácí straně zanedlouho málem zvyšoval Dluhoš, odražený touš si však nejprve musel zpracovat a Bláha jeho ránu lapil. Zubři byli v závěru prostřední části aktivnější, když Dostálek mohl zakončovat po rychlé souhře Kubeše s Pšurným. Jenže vyšel naprázdno, stejně jako na konci 38. minuty poté, co se k němu znovu se štěstím odrazila černá pryž.

Ve třetím dějství oba rivalové pohrdli přesilovkou, proto výběr HC stále držel těsný náskok. Devět minut před koncem navíc favorit udeřil potřetí. Hejcman uvolnil mezi kruhy Čípa, jehož střelu sice brankář vytěsnil mimo, ale Štefka z úhlu trefil Bláhu do zad, od kterých kotouč spadl do svatyně. Prostějovští však rychle zareagovali, Chlán si v 54. sjel před Holíka a trefou nad rameno opět snížil – 3:2. Rozhodnutí měl pak na holi Hejcman, ale při brejku mu utekl puk, proto borci LHK mohli ještě pokračovat v dramatickém závěru. Po šanci Chlána u levé tyče jejich naděje definitivně zhasly, neboť přišel faul Pěnčíka a v přesilovce dal těsně před koncem razítko na triumf domácích Číp – 4:2.

ÚSTY TRENÉRŮ

Vladimír KOČARA – HC ZUBR Přerov

„Po delší době přijel Prostějov výborně připravený. Prvních deset minut jsme s jeho hrou měli problémy, ale pak jsme podle mě už měli zápas ve svých rukou. Škoda jen, že jsme nevyužili víc šancí, které se nám naskytly. Přesto jde o zasloužené vítězství podpořené výborným Holasem v bráně.“

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov

„Zápas byl vyrovnaný, domácí jsme určitě překvapili naším pojetím hry. Měli jsme svoje možnosti, ale po hloupých chybách bohužel dovolili Přerovu dát dvě branky. Utkání však bylo pořád otevřené, bohužel ve druhé třetině neproměníme ani samostatný nájezd… Je to pořád dokola: máme šance, ale nedáme góly.“

Chance liga mužů ČR 2020/21 – 12. kolo

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov

4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Doležal, Kučeřík), 22. Dostálek (Kubeš, Pšurný), 51. Štefka (Číp, Hejcman), 60. Číp (Štefka, Hejcman) – 11. Žálčík (Chlán, Hrníčko), 54. Chlán (Pěnčík, Mrázek).

Rozhodčí: Koziol, Skopal – Hranoš, Konvička. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Sestava Přerova: Holík – Hrabal, Kubeš, Forman, Zbořil, Krisl, Dluhoš, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Ryšavý, Süss, Svoboda – Václavek, Indrák, Macuh. Trenéři: Vladimír Kočara a Jakub Grof.

Sestava Prostějova: Bláha – Hrdinka, Matyáš, Piegl, Drtil, Krejčí, Staněk, Pěnčík – Vachutka, Podlaha, Mrázek – Antoníček, Kaut, Novák – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Jandus, Motloch, Ouřada. Trenéři: Jiří Šejba, Ivo Peštuka a Jiří Vykoukal.

„Zápas byl vyrovnaný, domácí jsme určitě překvapili naším pojetím hry.“ Jiří Šejba, kouč Jestřábů

Pondělí 11. ledna 2021

Dohrávka 2. kola: Vrchlabí – Vsetín 2:3 (0:3, 0:0, 2:0). Branky: 55. Urban, 56. Jirků (Matýs) – 13. Vítek (Šilhavý, Hořanský), 16. Pechanec (Gorčík, Bartko), 20. Půček (Klimek, Kucharczyk).

Dohrávka 3. kola: Litoměřice – Kolín 5:1 (2:0, 2:0, 1:1). Branky: 3. T. Svoboda (Beran, Miškář), 20. Urban (Jindra, Výtisk), 27. L. Stehlík (Pajer, Soukup), 32. Marcel (T. Svoboda, Beran), 41. Miškář (T. Svoboda, Beran) – 47. J. Martínek (L. Stehlík, Semirád).

Dohrávka 11. kola: Ústí nad Labem – Šumperk 4:1 (1:0, 3:1, 0:0). Branky: 17. Klikorka (Trávníček, Matějček), 30. Trávníček (Severa), 32. Matějček (M. Bláha, Furch), 36. Protasenja (Furch) – 40. T. Král (Krejčiřík, P. Kratochvíl) * Přerov – Prostějov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) * Havířov – Třebíč 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) Branky: 59. Rašner (Bořuta, Adamský) – 13. Bittner (Hrubec, Nedbal), 47. Bittner (Krliš, Furch) * Kadaň – Sokolov 4:6 (2:1, 1:1, 1:4) Branky: 10. M. Zabloudil (T. Běluha, Chlouba), 18. J. Svoboda (Houška, Kubát), 26. Trefný (Havlín, M. Zabloudil), 48. Houška (Kubát, J. Svoboda) – 8. D. Tůma (J. Pohl, Kverka), 22. T. Rohan (Švec, A. Rulík), 52. D. Tůma (M. Kadlec, Tureček), 53. D. Zeman (Šik), 54. Kadeřávek (M. Kadlec), 60. Švec.

Dohrávka 12. kola: Kladno – Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Branky: 7. Hajný (Štochl, Hlava), 55. Kubík (Marosz) – 29. Vomáčka (Křepelka, Strnad).