Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K příjemnému posezení na terase Zlechova máme zas o něco blíž. Ruinu legendárního hotelu získal nový majitel již před pěti lety. Z celého objektu tehdy zůstávaly jen základy a obvodové zdi. Přestože rekonstrukce probíhá pomaleji, než se původně očekávalo, její výsledky jsou již jasně patrné. Zdá se, že jeden z nejvýraznějších „Stínů minulosti“ na Prostějovsku by tak mohl konečně zmizet...

Konečně je už i na první pohled jasně patrné, že to nový majitel Zlechova myslí s rekonstrukcí vážně. Vymlácená okna bývalého hotelu jsou po téměř dvaceti letech minulostí. „Opravy stále pokračují, přestože postupují výrazně pomaleji, než jsem původně očekával. Kromě nových oken už máme částečně udělané i rozvody elektřiny, tepla a vody v celém objektu. Přesto je tu stále spousta práce. Po stavební stránce není rekonstrukce problém, vše ovšem komplikují jednání s úřady. S otevřením zřejmě budeme muset počkat až do začátku příští sezóny. Stále přitom platí, že nejprve zpřístupníme restauraci nacházející se v přízemí, teprve později ubytování v horním patře,“ popsal Večerníku aktuální situaci Ladislav Koláček.

Jak šel čas na Zlechově
Mezi veřejností dost známý objekt se nachází nedaleko místa, kde se před vybudováním přehrady už od středověku rozkládaly rybníky. Největší z nich se jmenoval právě Zlechov, podle něhož byl pojmenován i hotel. Po první světové válce zde postavil Alois Vojáček výletní hospodu, která se stala oblíbeným místem nejen místních rybářů, ale i obyvatel Prostějova. V roce 1942 však vyhořela. Po druhé světové válce nechal na stejném místě Robert Víšek vybudovat stavitelem J. Páclem z Plumlova hotel Zlechov, který byl otevřen od roku 1948. Tehdy se jednalo o prestižní zařízení s celoročním provozem, které nabízelo jedenáct dvoulůžkových pokojů, restauraci, kavárnu, výčep a vinárnu. Hojně bylo využíváno k různým oslavám, svatbám či zvěřinovým hodům. Do hotelu se pravidelně sjížděla prostějovská společenská smetánka.
V roce 1956 došlo ke znárodnění a hotel převzala Jednota Prostějov, která jej provozovala dalších téměř čtyřicet let. V roce 1992 se o Zlechov přihlásili dědicové prvního majitele, Ivo a Richard Víškovi. Do roku 1999 hotel pronajímali, poté se nemovitost rozhodli prodat. Tehdy byl ještě v dobrém stavu. Bohužel jeho další majitel ho nechal zchátrat.
S plány na jeho opravu pak přišel Jindřich Skácel, který objekt koupil v roce 2007. Na jeho opravu ovšem nesehnal dostatek peněz. Hotel byl téměř rok v nabídce realitních kanceláří, když jej v dubnu 2012 získal podnikatel působící v oblasti stavebnictví. Ten s ním má od samého počátku smělé plány. „Náš záměr je jasný. Chceme hotel opravit a provozovat!” vyjádřil se již před pěti lety Ladislav Koláček. Nyní se jeho slova začínají konečně naplňovat...

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments