Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 devkyMožná byste se divili, kolik menších butiků a jiných obchůdků v Prostějově i okolí provozují ženy, které peníze na rozjezd svého podnikání získaly převážně prostitucí v zahraničí. Jen do slovinského Mariboru jich svého času vyjelo hned několik desítek. Blízkým řekly, že odjíždějí pracovat jako takzvané „go-go“ tanečnice, skončily však coby prostitutky. Další dívky za podobným účelem vyrážely do Řecka, ale i dalších zemí...

Řada mladých dívek vyrazila ve svém raném věku do světa, aby se již s penězi v kapse a na účtech, které si vydělaly zejména prostitucí, následně některé z nich vrátily do Prostějova, kde nyní v rodném městě čile podnikají. Další zůstaly „v oboru“ a provozují erotické priváty, jiné zkusily štěstí jinde... O tom, jak to v obchodě s „bílým masem“ z Prostějova chodilo a jak jeho hlavní aktérky žijí nyní, Večerník exkluzivně hovořil jak s jednou z žen, která si výše zmíněným osobně prošla, tak i s provozovatelkou kdysi vyhlášené „peep show“ v hlavním městě Slovinska!

Zákulisí obchodu s bílým masem nám nejprve přiblížila jedna z dívek, která se nejstarším řemeslem  světa živila jako řadová prostitutka. „Vždycky mě bavilo tancovat a snila jsem o tom, že bych se tím jednou mohla i živit. Měla jsem ráda všechny tance, ale hlavně ty diskotékové. Když mě paní Markéta lákala do Slovinska, říkala mi, že tam budu v luxusním klubu fungovat jako go go tanečnice, že budu pouze tančit u tyče a za to mi budou pohádkově platit. Dlouho jsem zvažovala, jestli do toho mám jít. Nakonec jsem se rozhodla to zkusit...,“ pustila se do vyprávění svého životního příběhu žena, která si z pochopitelných důvodů nepřála zveřejnit své jméno. „Možná by se pár lidí v mém okolí divilo...“ Dobrá, říkejme ji tedy Eva.

Jak už to v takových případech leckdy bývá, po příjezdu do Slovinska byla řada věcí jinak, až nakonec měla být Eva k prostituci donucena. „Je pravda, že některé holky si nedělaly iluze o tom, do čeho jdou. To ovšem nebyl můj případ. Já jsem byla svým způsobem trochu naivní... Ale rozhodně jsem nebyla sama! Když jsme však dorazily do  Slovinska, tak se všichni kolem mě tvářili, že je úplně jasné, jak budu s návštěvníky podniku i spát. To jsem ovšem odmítala. Když jsem odjížděla z Prostějova, zněla naše domluva jinak,“ zopakovala Eva. Bohužel, narazila. „Provozovatelka mi ovšem tvrdila, že jsem blbá, když si nechci vydělat velké peníze jako ostatní holky. Sice jsem pořád trvala na svém, ve finále jsem ovšem neměla na vybranou. A tak se de facto dala na prostituci. Jinak bych se ale asi nikdy domů ani nevrátila...,“ posteskla si sympatická dáma.

S provozovatelkou zmiňovaného podniku, které děvčata do Slovinska a dalších zemí lákala, se Večerník sešel v jedné z prostějovských kaváren. Ona sama viděla celou věc jinak. „Ty holky přijely do Slovinska vydělat prachy. Co čekaly?! Že budou nějaké go go tanečnice? Prosím vás, to říkaly jenom rodině, aby o ně neměla strach. Pokud ale nechtěly chodit na plac, tak jsme je nenutili. Zájem o tuto práci totiž byl velký, mohli jsme si vybírat. Do našeho podniku navíc docházela bohatá klientela - poslanci, senátoři, úspěšní podnikatelé, ředitelé bank. A všichni ti chlapi se chtěli pobavit, ne se otravovat se znuděnou, nervózní ženskou. Prostě takovou, jakou měli doma...,“ ohlédla se za ´zlatou dobou´ žena, která byla přímo v centru dění. „Naše holky si opravdu mohly vydělat velké peníze, ale muselo z nich něco vyzařovat, musely být okouzlující. Proto bylo potřeba, aby byly v naprosté pohodě, komunikovaly s klienty, i když se jim třeba nelíbili. To by nějaká ubrečená holka, která je ve stresu z toho, že se jí u nás nelíbí a že se chce vrátit domů, nezvládla,“ dodala paní Markéta na vysvětlenou, že nikdo nikoho k ničemu nenutil. A ona rozhodně nebyla jediná Prostějovanka, kdo se něčím podobným ve své době úspěšně živil. Kromě ní se obchodu s dívkami například věnovala i jistá Radka Z., jenž se zaměřovala nikoliv na Slovinsko, ale především na Řecko. Následně si společně se svým řeckým přítelem založila i cestovní kancelář Tsakis, která ovšem již před lety zkrachovala. Jejího partnera pak na několik let zavřeli kvůli loupežnému přepadení, k němuž došlo na Slovensku.

Podle paní Markéty většina z jejích někdejších zaměstnankyň nyní žije relativně normální život. „Mají děti, jedna z nich je už dokonce babičkou,“ usměje se. „Další z holek, které u mě pracovaly, dnes vlastní privát u Sigmy v Olomouci, kde zaměstnává třináct holek a je mi vděčná, že neskončila jako feťačka na ulici. Některé pak v klidu a pohodě se vdaly a  zůstaly v zahraničí, jiné se vrátily domů s balíkem peněz a v Prostějově si založily třeba butik. O minulosti už se ale dnes s nikým nebaví. Proč by někomu měly vyprávět, jak někde souložily za dva tisíce marek?“ vyjádřila se čtyřiačtyřicetiletá Markéta, která si ve svém pohnutém životě prožila neuvěřitelné vzlety i pády. Sama se prý diví, že to všechno mohla přežít. Vzhledem k oboru svého podnikání totiž měla dlouhá léta kontakty s lidmi z podsvětí, což svádělo člověka až za hranu zákona...

Na toto, ale i další téma z této branže připravujeme článek do některého z příštích čísel Večerníku. Zima je sice studená, naše zprávy však však zaručeně zahřejí... 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-