Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zeman3Máme prezidenta. Dobrá zpráva jistě je, že v řadě výrazných politiků, kteří v demokratických časech obývali Pražský hrad, přibude další barvitá osobnost. Češi a Moravané prostě na Hradě chtějí mít „krále“, ke kterému mohou vzhlížet. I proto se prezidentské volbě přikládal v posledních dnech daleko větší význam, než jaké jsou jeho reálné pravomoci.  Lidé si „zavolili“, ale po čase zjistí, že prezident toho moc nezmůže, i když to bude zkušený politik, jako je Miloš Zeman. Brzo tak možná budou zklamaní i ti, kteří byli v sobotu večer na vítězné straně.

Rozdělená země

První přímá volba ostatně nepřinesla mnoho pozitiv. Druhé kolo rozdělilo společnost na dvě protichůdné půlky, které si moc nerozumí. Navíc voliči obou kandidátů pocházejí z odlišných prostředí, takže se ještě více rozevřely protiklady v národě. Ti, kteří chtěli přímou volbu, protože se jim nelíbili intriky a nepravosti před nepřímou volbou prezidenta, už teď vědí, že přímá volba přináší minimálně stejně podrazů, pomluv a negativismu.  

Výsledky voleb velmi pravděpodobně ovlivnily zejména předvolební debaty. Těch bylo až příliš a v některých se již jen opakovalo to, co jsme slyšeli v předcházejících. Zeman ale dokázal v pravou chvíli zabrnkat na nacionalistickou strunu a postavil vítězství na nacionalismu a opoziční náladě. Prezidentské volby byly dosud nejpřímějším střetem pravice a levice v českých dějinách a levá část z něj vyšla vítězně díky Zemanově sázce na negativní kampaň.

U nás je Milošovo

Prostějov a zbytek okresu tentokrát volily téměř shodně. Ve městě i v jeho okolí byl poměr téměř přesně dvě ku jedné pro Zemana. Náš okres patřil mezi hlavní bašty Miloše Zemana v celé zemi a potvrdil svou aktuální silnou levicovost. Přes levicový triumf, ale volební sobota přinesla naději i pro pravici, protože K. Schwarzenberga volilo při shodné účasti více voličů než ODS a TOP 09 v předcházejících parlamentních volbách dohromady...

Petr Sokol

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-