Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 mozartkaJak Večerník informoval minulý týden, zástupci hygienické stanici potvrdili výskyt žloutenky u jednoho předškoláka z prostějovské mateřské školy. To doslova zvedlo ze židle šéfa odboru školství prostějovského magistrátu Františka Říhu. Ten totiž o závažné nákaze nebyl informován! A nebyl nám tak schopen říct, o jakou školku se jedná... Tak jsme se prostě vydali pátrat na vlastní pěst. A ve spolupráci s F. Říhou bylo vyřazovací metodou záhy jasné, že dítě nakažené touto takzvanou nemocí špinavých rukou nenavštěvovalo školku zřizovanou městem!

Už od pondělí jsem se na tento případ zaměřil, obvolal jsem všechny ředitelky mateřských škol zřizovaných magistrátem. A potvrdilo se, že případ žloutenky žádná z nich netajila, prostě v naší školce k této nákaze nedošlo,“ uvedl v pátek Večerníku František Říha. A tak jsme začali pátrat sami. Hygienici znovu odmítli prozradit, o kterou školku jde. Zbývaly tři, které nejsou v kompetenci městské správy. „Já to důrazně odmítám, žádná žloutenka v naší školce neřádí,“ odpověděl na náš dotaz Jaroslav Fidrmuc, ředitel Cyrilometodějského gymnázia a Mateřské školy v Prostějově. „Už jste čtvrtý, který se mě na to ptá. Ani v naší školce k výskytu žloutenky nedošlo,“ bránila se Hana Smékalová, vedoucí učitelka Mateřské školy v Mozartově ulici. Ovšem v tu chvíli byl Večerník už blízko odhalení.

Zůstávala poslední možnost, a to speciální školka rovněž v Mozartově ulici, kterou provozuje kraj a je vedena pod společným názvem Střední škola, základní škola a mateřská škola Prostějov, Komenského ulice číslo 10. A ředitel tohoto školského zařízení přiznal barvu! „Ano je to u nás, u jednoho z předškoláků docházejícího do Speciální mateřské školy v Mozartově ulici diagnostikovali před třemi týdny žloutenku typu A. Ale nedělejte z toho žádnou senzaci, nejedná se o nic závažného. Nakaženo je pouze jediné dítě, které si tuto nemoc přineslo odněkud z místa bydliště. Jedná se o mimoprostějovské dítě,“ řekl nám do telefonu Radim Janáček, ředitel celého školského komplexu. „Nyní jednáme přesně podle striktních pokynů hygieniků. Byly vydezinfikovány třídy, chodby a veškeré zařízení. Děti si mnohem častěji pod dohledem učitelek myjí ruce. Dle mého názoru už žádné nebezpečí rozšíření žloutenky nehrozí, nakažené dítě je samozřejmě v domácím léčení,“ dodal Radim Janáček.

Podle mnohých ale školka měla zveřejnit tuto skutečnost. „Kdyby k jakémukoliv případu nákazy žloutenky došlo ve škole či školce řízenou městem, určitě bych to dal na vědomí široké veřejnosti, hlavně rodičům dětí. Už proto, aby sami zvážili možná rizika a byli opatrní,“ uzavřel toto téma František Říha, vedoucí odboru školství prostějovského magistrátu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-