Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 spurnaStalo se, co očekával málokdo. Nejdříve v osobním rozhovoru s primátorem a pak celé radě města oznámila dlouholetá ředitelka Městského divadla v Prostějově svoji rezignaci! „Ano, končím. Deset let ve funkci je tak akorát,“ potvrdila ve čtvrtek exkluzivně Večerníku Alena Spurná.

„Rada města jednala o co nejbližším zadání výběrového řízení na pozici ředitele či ředitelky Městského divadla v Prostějově. Paní Spurná nám totiž oznámila, že k 30. červnu tohoto roku ve své funkci končí,“ oznámil na středeční tiskové konferenci horkou novinku Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova, čímž šokoval nejenom nás.

Večerník pochopitelně začal pátrat po důvodech tak rázného a hlavně nečekaného kroku dlouholeté a úspěšné ředitelky prostějovského divadla. Odpovědi jsme se dočkali přímo u zdroje. „Jste první novinář, který se mě na důvody rezignace ptá, i když jsem tušila, že někdo přijde... Podívejte se, mám za sebou deset let, byla jsem jmenována do funkce na Mikuláše roku 2002 a nastoupila jsem 3. ledna následujícího roku, kdy jsem vystřídala předchůdkyni Janu Zikmundovou. Ona sama byla ředitelkou divadla jedenáct let a také já mám dnes pocit, že po té samé dekádě to chce skončit,“ svěřila se nám

s první pohnutkou k odstoupení Alena Spurná. „Navíc mám dojem, že jsem jaksi dosáhla vrcholu ve své práci, která rozhodně nebyla a není jednoduchá. A to vám řekne každý ředitel příspěvkové organizace. Všechny důvody k rezignaci vycházejí z mého nejhlubšího osobního přesvědčení. Tato práce opravdu vyčerpává

a mnohdy se už těžko hledá nová motivace...,“ přidala další důvod. „Chce to prostě novou krev a natáhnout koleje dál. Nějaké vize do budoucna jsem ještě měla, ale opravdu cítím, že divadlo potřebuje zcela nový drajf!“

Jak Večerník posléze ale zjistil, je tu ještě jeden nezanedbatelný důvod touhy dlouholeté ředitelky po změně. „Přiznám se, že mi tato práce bude chybět, ale stejně tak mi chybělo učení, když jsem do divadla přecházela z gymnázia.

A vám to mohu říct, i když stále ještě nechci být konkrétní, ráda bych se vrátila právě do školství...,“ dodala stále ještě ředitelka Městského divadla v Prostějově Alena Spurná, s níž Večerník připravuje do jednoho z příštích vydání exkluzivní rozhovor.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-