Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 plesTak tohle tady ještě nebylo! Předminulý víkend, konkrétně v noci z pátku na sobotu, došlo na maturitním plese Obchodní akademie v Prostějově k hromadné rvačce s krvavým prolitím! Podle informací Večerníku vše vyprovokoval osmadvacetiletý muž, který v přízemí Společenského domu začal pěstmi hájit čest své sestry proti dalšímu výtržníkovi. Do incidentu se nešťastně zapojila trojice členů bezpečnostní agentury, která však s opilými a agresivními mladíky začala prohrávat na body, zvláště pak, když členy ochranky začala fackovat i zmíněná slečna!

Situace se vyhrotila až do té podoby, že mezi klubko hlava nehlava se mlátících osob vletěli ve snaze urovnat spor i studenti z maturitního ročníku, a dokonce i jejich rodiče! „Hromadnou rvačku několika osob museli řešit posádky tří policejních aut a stejný počet autohlídek městské policie. Aktéři bitky byli hodně agresivní, policisté byli přinuceni použít donucovací prostředky a pouta,“ potvrdil Večerníku nefalšovanou řežbu Pavel Novák, šéf prostějovské Policie ČR.

Stále více svědků považuje za viníky členy ochranky!

V tuto chvíli už přes čtyři tisíce návštěvníků webových stránek www.vecernikpv.cz si přečetlo naši páteční zprávu o nebývalém incidentu, ke kterému došlo v sobotu 26. ledna hodinu po půlnoci ve Společenském domě na maturitním plese Obchodní akademie v Prostějově. Jak popisujeme i na dnešní titulní straně, fyzická potyčka dvou mužů se nakonec zvrhla v hromadnou rvačku několika osob! Do ní se zapojili i členové ochranky, kteří se podle vyjádření ředitele olomoucké bezpečnostní agentury snažili zajistit pořádek. Aby však bylo vše ještě zamotanější, během uplynulého víkendu se Večerníku ozvaly desítky lidí, které tvrdí, že krvavou bitku ve Společenském domě vyprovokovala právě ochranka, jejíž zásah byl nepřiměřeně brutální!

„V sobotu 26. ledna 2013 kolem jedné hodiny po půlnoci vyjížděli prostějovští policisté k incidentu fyzického napadení mezi šesti osobami, k němuž došlo na jedné ze společenských akcí v Prostějově. Vzhledem k tomu, že jedna z osob na výzvy policistů nereagovala, ničila majetek a existovala důvodná obava, že bude v protiprávním jednání pokračovat, byly proti ní použity donucovací prostředky. Osoba byla zajištěna a předvedena na policejní služebnu. Jednalo se o osmadvacetiletého muže, který byl po provedení úkonů ze zajištění propuštěn,“ vydala oficiální zprávu o incidentu prostějovská policie prostřednictvím své mluvčí Ireny Urbánkové.

„Nevím o tom nic,“ odbyla první dotaz Večerníku Eva Lošťáková, ředitelka Obchodní akademie v Prostějově. Když jsme namítli, že jako ředitelka školy, jejíž studenti se stali účastníky hromadného incidentu při maturitním plese, by o situaci měla něco vědět, uvedla jen vyhýbavě, že na celou věc má svůj názor. „Jako škola jsme nebyli organizátorem této společenské akce, tím bylo Sdružení rodičů a přátel školy. A proč o tom chcete vůbec psát? Když ochranka, která na celou akci měla dohlížet, něco vyprovokuje, tak vy nás budete ještě popotahovat v novinách?! Nashledanou...,“ ukončila rázně hovor ředitelka školy a položila telefon.

Večerník se proto vydal přímo do Společenského domu, kde zjišťoval další informace o incidentu. „Došlo tady v přízemí u toalet ke rvačce dvou nebo tří osob ve věku od pětadvaceti do třiceti let se členy ochranky. Pak se do incidentu zamíchal ještě jeden starší muž a několik dalších studentů se snažilo obě bojující strany od sebe roztrhnout. Byl jsem u toho, když do ´kulturáku´ vtrhli policisté, sám jsem je pak dovedl k místu rvačky. Proti jednomu z nejagresivnějších mužů použili pouta a dokonce i pepřový sprej. Co bylo důvodem bitky, to fakt nevím, u začátku jsem nebyl. Ale ti dva muži neustále provokovali a naváželi se i do ostatních návštěvníků plesu, kteří procházeli kolem. Vykládá se, že rvačku vyprovokovala ochranka, já jsem ale jen viděl, jak „sekuriťáci“ se snažili roztrhnout ty rváče,“ svěřil se Večerníku se svým svědectvím mladý pracovník údržby Společenského domu. „Co se týká způsobené škody, nejde o nic zásadního. Bylo poškozeno umyvadlo na WC, rozbito zrcadlo na chodbě před toaletami a pak také některý z účastníků incidentu prokopl drátěné prosklené dveře. Výše škody určitě nepřesáhne pět tisíc korun. Každopádně ale její úhradu budeme požadovat po viníkovi této rvačky,“ vyjádřil se Večerníku ke způsobené škodě Roman Vejmola, jednatel Společenského domu v Prostějově. Jak dodal, něco podobného ještě nezažil. „Na každé společenské akci dojde k nějakým šťouchancům, ale nikdy to nepřerostlo do takových rozměrů. To mluvím i o následném zásahu ochranky a poté i policie,“ krčil rameny Vejmola.

Jelikož se během uplynulého víkendu množila nejen v diskusi pod internetovým článkem svědectví o tom, že hromadnou rvačku vyprovokovala přílišná brutalita členů ochranky, oslovili jsme také ředitele olomoucké bezpečnostní agentury, kterou si pořadatelé najali k zabezpečení pořádku na akci. „Na plese Obchodní akademie v Prostějově dohlížela na pořádek ve Společenském domě tříčlenná ochranka naší bezpečnostní agentury. Co se týká zmíněného konfliktu, naši pracovníci se snažili zasáhnout ve chvíli, kdy došlo ke rvačce dvou podnapilých mužů v přízemních prostorách u toalet. Když se členové ochranky snažili dvojici zápasících mužů roztrhnout, tyto okamžitě přestal zajímat vzájemný spor a pustili se do členů naší agentury. Jednoho muže naší ochranky dokonce přihlížející slečna začala fackovat. Brzy nato se do incidentu zapojili i další návštěvníci plesu, situace začala být neudržitelná. Pak přijeli policisté a ti se pustili i do naší ochranky. V té mele totiž nebylo na první pohled jasné, kdo je kdo...,“ popsal Večerníku situaci ze svého pohledu Matěj Lakomý, ředitel Bezpečnostní agentury ELSI-NERO v Olomouci. Zároveň Večerníku kategoricky popřel, že by jeho pracovníci při zásahu přesáhli únosnou mez. „Kdybychom v té chvíli nezasáhli, budeme terčem kritiky. Teď jsme si plnili své povinnosti a kritizují nás taky...,“ nechápavě kroutil hlavou Matěj Lakomý.

Kde je tedy pravda a kdo může za neobvyklou bitku při stužkovacím plese maturantů z Obchodní akademie? Večerník bude pochopitelně vývoj událostí bedlivě sledovat. Důležité bude pochopitelně policejní vyšetřování. „Policie prověřuje veškeré okolnosti incidentu, samozřejmě i úlohu a postup členů bezpečnostní agentury. A také nezanedbatelný fakt ohledně několika podnapilých mladistvých osob,“ dodala na úplný závěr Irena Urbánková, mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-