Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 libusinkaPřed několika lety se radnice vytasila s nápadem zprůjezdnit doposud zaslepené ulice Tetín a Libušinka pro běžnou dopravu. Hlavním důvodem byla snaha ulevit z dopravního hlediska nadmíru přetížené Tylově ulici. Jak ovšem Večerník aktuálně zjistil, oba tyto záměry skončily u radních v šuplíku…

„Je pravda, že ještě před třemi lety jsme o těchto návrzích velmi vážně uvažovali a oba projekty připravovali. Narazili jsme však na tvrdý odpor občanů bydlících v těchto lokalitách. Například na Tetíně si lidé zvykli na klid a bezpečí, zároveň jsme tady museli přihlédnout k faktu, že v ulici sídlí zařízení pro zdravotně postižené děti a plná doprava by je pochopitelně mohla ohrozit. Zároveň jsme postupem času zjistili, že zprůjezdnění této ulice by přetížené „Tylovce“ zas až tak nepomohlo. Proto jsme tyto projekty takzvaně uložili k ledu a těžko říct, zda je někdy vůbec oživíme,“ pokrčila rameny Alena Rašková, náměstkyně primátora, která je v Prostějově zodpovědná za dopravu. Jak jsme se ale dozvěděli, od zprůjezdnění nedaleké Libušinky se sice také upustilo, ale v tomto případě je možné, že v nedaleké budoucnosti tudy bude doprava přece jen vpuštěna. „Tudy by řidiči mohli dostat možnost projet a vyhnout se tak přetížené křižovatce Tylovy ulice s Wolkerovou. Jenomže při výjezdu na Brněnskou by mohli odbočit pouze doprava, neboť odbočení doleva s ohledem na blízkost křižovatky nepovoluje zákon,“ uvedla Alena Rašková.

Obyvatelé obou prostějovských ulic tedy zatím mohou být v klidu. A co se týká Tylovy ulice, tady prý město řeší spíše problém s parkováním než s nadměrným dopravním provozem.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-