Dobrý podvečer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Tropické teploty posledních dní vyhnaly Prostějovany k vodě  a  kromě aquaparku je už otevřeno i vrahovické koupaliště. V padesátimetrovém bazénu si uplynulou sobotu užívali letních radovánek i tito mladíci. Letos je přitom oblíbený „koupák“ ve Vrahovicích otevřen naposledy v režii místních sokolů, pak jej čeká rekonstrukce a provoz v režii Domovní správy.

Při sobotní návštěvě Večerníku nebylo vrahovické koupaliště plné, přestože odpolední teploty vystoupaly hodně nad třicítku. „Trošku jsem z toho zklamaný, ale dopoledne bylo pod mrakem, tak lidi asi zvolili chatu nebo chalupu,“ postěžoval si Rudolf Raška, starosta Sokola Vrahovice. Vzápětí ale nasadil úsměv. „Koupaliště se nám podařilo otevřít tak, jak jsme slíbili, tedy patnáctého června. Nejdříve jsme napustili jen dětský bazén a první víkend jsme nevybírali vstupné. Od pondělí devatenáctého června jsme ale rozjeli provoz naplno. Chceme se letos důstojně rozloučit s provozováním tohoto rodinného koupaliště,“ uvedl Raška. 
Voda v padesátimetrovém bazénu ve Vrahovicích měla v sobotu odpoledne čtyřiadvacet stupňů. Tedy lidově řečeno, byla jako kafe!


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments