Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.5.2018
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Tropické teploty posledních dní vyhnaly Prostějovany k vodě  a  kromě aquaparku je už otevřeno i vrahovické koupaliště. V padesátimetrovém bazénu si uplynulou sobotu užívali letních radovánek i tito mladíci. Letos je přitom oblíbený „koupák“ ve Vrahovicích otevřen naposledy v režii místních sokolů, pak jej čeká rekonstrukce a provoz v režii Domovní správy.

Při sobotní návštěvě Večerníku nebylo vrahovické koupaliště plné, přestože odpolední teploty vystoupaly hodně nad třicítku. „Trošku jsem z toho zklamaný, ale dopoledne bylo pod mrakem, tak lidi asi zvolili chatu nebo chalupu,“ postěžoval si Rudolf Raška, starosta Sokola Vrahovice. Vzápětí ale nasadil úsměv. „Koupaliště se nám podařilo otevřít tak, jak jsme slíbili, tedy patnáctého června. Nejdříve jsme napustili jen dětský bazén a první víkend jsme nevybírali vstupné. Od pondělí devatenáctého června jsme ale rozjeli provoz naplno. Chceme se letos důstojně rozloučit s provozováním tohoto rodinného koupaliště,“ uvedl Raška. 
Voda v padesátimetrovém bazénu ve Vrahovicích měla v sobotu odpoledne čtyřiadvacet stupňů. Tedy lidově řečeno, byla jako kafe!


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • amima
  • dar sluchu
  • adp sanco
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.