Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 havarie1Pondělní kluzké vozovky zřejmě podcenili muž i žena za volanty osobních vozidel. Řidič za Horním Štěpánovem vyjel ze silnice a prudký náraz do stromu zranil dva jeho spolujezdce. Na dálnici pak nezvládla předjíždění řidička, která si to „rozdala“ se svodidly.

Lehké zranění si vyžádala havárie, ke které došlo v pondělí krátce před třetí hodinou ranní mezi Horním Štěpánovem a obcí Pohora. „Z provedeného šetření na místě vyplývá, že dvaapadesátiletý řidič vozidla Opel Corsa nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, která byla zasněžená. Po průjezdu prudkou levotočivou zatáčkou nezvládl řízení, sjel mimo silnici a narazil do stromu. Během nehody utrpěli dva spolujezdci z tříčlenné osádky vozidla lehké zranění a byli sanitním vozidlem převezeni do prostějovské nemocnice na ošetření. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou, hmotná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun,“ seznámila www.vecernikpv.cz s průběhem a následky havárie Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

06 havarieNaštěstí bez zranění se obešla druhá pondělní havárie, ke které došlo v půl sedmé večer na rychlostní komunikaci ve směru z Brna na Olomouc, v katastru města Prostějov.  „Pětačtyřicetiletá řidička vozidla Peugeot předjížděla před ní pomaleji jedoucí vozidlo. Po předjížděcím manévru se vracela zpět do svého jízdního pruhu, volantem však zřejmě zatočila více vpravo a narazila do svodidel. Od nich se vozidlo odrazilo vlevo, kde narazilo do levých svodidel.  Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou, nikdo zraněn nebyl, škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun,“ uvedla Irena Urbánková.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-