Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve dnech 16. až 18. června reprezentoval Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov na celostátní přehlídce SOČ v Boskovicích Tomáš Ovad (O7.B). Se svou prací Vliv velikosti nanočástic stříbra na zesílení signálu v Ramanových spektrech adeninu obsadil v oboru chemie páté místo.

Jak přínos vědecké práce, tak vynikající jazyková vybavenost studenta GJW mu zároveň zajistily nominaci do pokračující mezinárodní soutěže. Bez povšimnutí by neměla zůstat ani skutečnost, že Ovadova práce byla oceněna Ústavem fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR.
A jak úspěšný víkend zhodnotil Tomáš sám? „Ačkoliv jsem cítil, že jsem si s náročnými otázkami poroty v obou jazycích poradil bez větších potíží, vysoké šance na úspěch jsem si nedával... Zvláště potom, co jsem viděl obhajoby ostatních soutěžících a nesmírně vysokou úroveň jejich prací. Vyhlášení výsledků mi pak přineslo veliké překvapení. Na mezinárodní soutěž se už velice těším, protože se díky ní budu moci naučit mnoho nových věcí a poznat spoustu zajímavých lidí,“ se svými dojmy se svěřil mladý vědec, který příští rok bude na Gymnáziu Jiřího Wolkera maturovat.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments