Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nahled plachetka_2Tvrdé k.o. utrpěl kdysi slavný boxer Ľudovít Plachetka. Dvaačtyřicetiletý někdejší reprezentant boxoval před šesti lety i BC DTJ Prostějov, jemuž pomohl k bronzu. Tehdy chystal velký comeback... Nyní je ale všechno jinak a jeho životní stezka zase zamířila špatným směrem. Olomoucký vrchní soud mu potvrdil osmiletý trest za znásilnění sestry jeho družky.

Plachetka byl v mládí velkou českou sportovní nadějí. V roce 1996 dokonce reprezentoval ČR na olympijských hrách v Atlantě. V roce 1997 se však z ringu vrhl na šikmou plochu zločinu, když zavraždil svou tchýni. Za to dostal třináctiletý trest, z něhož si odseděl devět roků, pak byl podmínečně propuštěn za dobré chování.

Plachetka začal žít novým životem. Našel si přítelkyni a zplodil s ní dvě děti. Jak šel čas, stále více se mu však líbila také mladší sestra jeho přítelkyně.V horkém srpnovém dni roku 2011 se pak neovládl, když tehdy dvacetiletou dívku vezl někam autem. Zastavil před garáží, sklopil sedadlo spolujezdce a na sestru přítelkyně se vrhl. Proti její vůli jí stáhl leginy, kalhotky, osahával ji a nakonec ji znásilnil.

Už krajský soud ho uznal vinným ze znásilnění a vyměřil mu osmiletý trest. Plachetka se však proti rozsudku odvolal. V odvolání tvrdil, že vše je spiknutí rodiny jeho přítelkyně, která se ho chtěla zbavit.

„Žádného znásilnění jsem se nedopustil,“ prohlásil Plachetka před trestním senátem vrchního soudu. S pomocí populárně-vědeckých časopisů se pak snažil soud přesvědčit, že znásilnění v autě by ani nebylo technicky možné a dožadoval se provedení rekonstrukce aktu. V závěrečném návrhu žádal soud, aby ho obžaloby zprostil, případně aby věc vrátil krajskému soudu k dalšímu dokazování.

„Odvolání obžalovaného se jako nedůvodné zamítá,“ vynesl nakonec verdikt předseda trestního senátu Jaroslav Zbožínek a dodal: „Krajský soud provedl dokazování nad rámec běžného dokazování. Odvolání obžalovaného nemohlo na závěrech nalézacího soudu nic změnit. Ani po seznámení se s odbornou literaturou jsme nemohli nic změnit.“ Soud konstatoval, že Plachetka se trestné činnosti dopustil opakovaně, navíc v době, kdy byl v podmínce.

Bývalého boxera tak čeká dvanáct let za mřížemi. Kromě osmi let za znásilnění sestry přítelkyně si bude muset odpykat i čtyři roky, které mu byly podmínečně prominuty z trestu za vraždu tchýně.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-