Dobrý podvečer, dnes je středa 21.2.2018
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tohle zaslouží uznání! V době, kdy se bez nároku na honorář obvykle dočkáte pouze nějaké té pomluvy či udání, se pustila skupinka mladých nadšenců do obnovy známého místa na Záhoří, kde řada z nás prožila nezapomenutelné chvíle. Výsledek jejich práce určitě stojí za poklonu.

Pak že zadarmo ani kuře nehrabe! Milovníci jízdy na horských kolech sdružení do spolku „Bikers Minds“ přemýšleli trošku jinak, než bývá dnes obvyklé. Na Záhoří, kam se svými koly často rádi míří, se u křížku rozhodli vytvořit nové posezení. V sousedství památky v té době rostly přestárlé stromy. „Zašel jsem za starostou Mostkovic s tím, že chci toto místo oživit a vykácet nebezpečné stromy, které už měly svá léta za sebou. Z jednoho se stal odpadkový koš a zbylé už byly poškozeny hnilobou,“ popsal Roman Hájek, který se následně s partou kamarádů pustil do práce. Vykáceli nejen stromy, ale i ostružiny a vyčistili místo od dalšího plevele. Pokácené dřeviny jim pak použily jako materiál na pár laviček, stůl a posezení u ohniště. „Práce na tom bylo opravdu hodně a nikdo nám nic nezaplatil, vše jsme dotovali z našeho spolku, který spojuje horskou cyklistiku a lidi v Prostějově a okolí,“ dodal Hájek, který zároveň poděkoval všem, kteří se na projektu podíleli. „Ještě nám zbývá vysázet nové stromy. Nebojte, všechno bude,“ přislíbil s vírou, že podobné příklady by mohly motivovat i další lidi.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Puma 2017-07-17 12:54
Doba,kdy kdejaká politická "vepř" všechno rozkrade a postaví si z ukradeného tak akorát vlastní barák a nakoupí SUV,tak to je opravdu lepší se vrátit k akcím "Z".Ale jen pokud ta věc bude sloužit normálním lidem a nejen k tomu,aby se političtí zloději a hloupé novinářské hyeny-na úsilí lidí,zviditelňo vali.
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě