Dobrý večer, dnes je pátek 28.7.2017
svátek slaví Viktor,
zítra Marta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tohle zaslouží uznání! V době, kdy se bez nároku na honorář obvykle dočkáte pouze nějaké té pomluvy či udání, se pustila skupinka mladých nadšenců do obnovy známého místa na Záhoří, kde řada z nás prožila nezapomenutelné chvíle. Výsledek jejich práce určitě stojí za poklonu.

Pak že zadarmo ani kuře nehrabe! Milovníci jízdy na horských kolech sdružení do spolku „Bikers Minds“ přemýšleli trošku jinak, než bývá dnes obvyklé. Na Záhoří, kam se svými koly často rádi míří, se u křížku rozhodli vytvořit nové posezení. V sousedství památky v té době rostly přestárlé stromy. „Zašel jsem za starostou Mostkovic s tím, že chci toto místo oživit a vykácet nebezpečné stromy, které už měly svá léta za sebou. Z jednoho se stal odpadkový koš a zbylé už byly poškozeny hnilobou,“ popsal Roman Hájek, který se následně s partou kamarádů pustil do práce. Vykáceli nejen stromy, ale i ostružiny a vyčistili místo od dalšího plevele. Pokácené dřeviny jim pak použily jako materiál na pár laviček, stůl a posezení u ohniště. „Práce na tom bylo opravdu hodně a nikdo nám nic nezaplatil, vše jsme dotovali z našeho spolku, který spojuje horskou cyklistiku a lidi v Prostějově a okolí,“ dodal Hájek, který zároveň poděkoval všem, kteří se na projektu podíleli. „Ještě nám zbývá vysázet nové stromy. Nebojte, všechno bude,“ přislíbil s vírou, že podobné příklady by mohly motivovat i další lidi.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Puma 2017-07-17 12:54
Doba,kdy kdejaká politická "vepř" všechno rozkrade a postaví si z ukradeného tak akorát vlastní barák a nakoupí SUV,tak to je opravdu lepší se vrátit k akcím "Z".Ale jen pokud ta věc bude sloužit normálním lidem a nejen k tomu,aby se političtí zloději a hloupé novinářské hyeny-na úsilí lidí,zviditelňo vali.
Citovat
  • Navos farm
  • Hestego
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Kterou z politických stran byste v létě 2017 volili?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Postup eskáčka.

 Fotbalisté 1.SK Prostějov sice v přípravě doposud jen prohrávali, ale první soutěžní prověrku zvládli na výbornou. Na půdě Mohelnice vyhráli první kolo MOL Cupu 3:1, takže se svěřenci nového kouče Oldřicha Machaly mohou těšit na středeční los druhého dějství tuzemského poháru.

 

Zbavit se psa utopením?

Tohle může udělat jenom magor! Policisté vyšetřují drastický případ ze Ptení, kde majitel hodil psa do hluboké studny. Hasičům se ho sice podařilo vytáhnout, ovšem zvíře delší pobyt ve studené vodě nepřežilo. Proč to muž udělal, není dosud známo, vyšetřovatelé na otázky neodpovídají.

Osobnost týdne

TOMÁŠ SOMR
Jako neodmyslitelná součást a duše mezinárodního festivalu Keltská noc připravil i letos vynikající podívanou. Do kempu Žralok se o uplynulém víkendu sjely na dva tisíce fanoušků výborné muziky, starých keltských řemesel a fantastického jídla i pití. Prostě akce mezinárodního rozměru.


30 somr

Číslo týdne

11


Průtrž mračen z pondělí 10. července zanechala v Prostějově ještě větší škody, než se na první pohled zdálo. Proudy vody totiž také zdržely stavební práce při rekonstrukci náměstí Spojenců. Firma tak magistrátu ohlásila, že doba rekonstrukce se letos protáhne o jedenáct dní.

Výrok týdne

„JEDNEJTE RYCHLE, ODLÉTÁM NA ALJAŠKU!“


Lidovec Petr Kousal byl při jednání
zastupitelstva nervózní, v kapse ho
totiž hřály letenky na dovolenou...