Dobré odpoledne, dnes je pondělí 20.11.2017
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tohle zaslouží uznání! V době, kdy se bez nároku na honorář obvykle dočkáte pouze nějaké té pomluvy či udání, se pustila skupinka mladých nadšenců do obnovy známého místa na Záhoří, kde řada z nás prožila nezapomenutelné chvíle. Výsledek jejich práce určitě stojí za poklonu.

Pak že zadarmo ani kuře nehrabe! Milovníci jízdy na horských kolech sdružení do spolku „Bikers Minds“ přemýšleli trošku jinak, než bývá dnes obvyklé. Na Záhoří, kam se svými koly často rádi míří, se u křížku rozhodli vytvořit nové posezení. V sousedství památky v té době rostly přestárlé stromy. „Zašel jsem za starostou Mostkovic s tím, že chci toto místo oživit a vykácet nebezpečné stromy, které už měly svá léta za sebou. Z jednoho se stal odpadkový koš a zbylé už byly poškozeny hnilobou,“ popsal Roman Hájek, který se následně s partou kamarádů pustil do práce. Vykáceli nejen stromy, ale i ostružiny a vyčistili místo od dalšího plevele. Pokácené dřeviny jim pak použily jako materiál na pár laviček, stůl a posezení u ohniště. „Práce na tom bylo opravdu hodně a nikdo nám nic nezaplatil, vše jsme dotovali z našeho spolku, který spojuje horskou cyklistiku a lidi v Prostějově a okolí,“ dodal Hájek, který zároveň poděkoval všem, kteří se na projektu podíleli. „Ještě nám zbývá vysázet nové stromy. Nebojte, všechno bude,“ přislíbil s vírou, že podobné příklady by mohly motivovat i další lidi.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Puma 2017-07-17 12:54
Doba,kdy kdejaká politická "vepř" všechno rozkrade a postaví si z ukradeného tak akorát vlastní barák a nakoupí SUV,tak to je opravdu lepší se vrátit k akcím "Z".Ale jen pokud ta věc bude sloužit normálním lidem a nejen k tomu,aby se političtí zloději a hloupé novinářské hyeny-na úsilí lidí,zviditelňo vali.
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově