Dobré dopoledne, dnes je pondělí 25.9.2017
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tohle zaslouží uznání! V době, kdy se bez nároku na honorář obvykle dočkáte pouze nějaké té pomluvy či udání, se pustila skupinka mladých nadšenců do obnovy známého místa na Záhoří, kde řada z nás prožila nezapomenutelné chvíle. Výsledek jejich práce určitě stojí za poklonu.

Pak že zadarmo ani kuře nehrabe! Milovníci jízdy na horských kolech sdružení do spolku „Bikers Minds“ přemýšleli trošku jinak, než bývá dnes obvyklé. Na Záhoří, kam se svými koly často rádi míří, se u křížku rozhodli vytvořit nové posezení. V sousedství památky v té době rostly přestárlé stromy. „Zašel jsem za starostou Mostkovic s tím, že chci toto místo oživit a vykácet nebezpečné stromy, které už měly svá léta za sebou. Z jednoho se stal odpadkový koš a zbylé už byly poškozeny hnilobou,“ popsal Roman Hájek, který se následně s partou kamarádů pustil do práce. Vykáceli nejen stromy, ale i ostružiny a vyčistili místo od dalšího plevele. Pokácené dřeviny jim pak použily jako materiál na pár laviček, stůl a posezení u ohniště. „Práce na tom bylo opravdu hodně a nikdo nám nic nezaplatil, vše jsme dotovali z našeho spolku, který spojuje horskou cyklistiku a lidi v Prostějově a okolí,“ dodal Hájek, který zároveň poděkoval všem, kteří se na projektu podíleli. „Ještě nám zbývá vysázet nové stromy. Nebojte, všechno bude,“ přislíbil s vírou, že podobné příklady by mohly motivovat i další lidi.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Puma 2017-07-17 12:54
Doba,kdy kdejaká politická "vepř" všechno rozkrade a postaví si z ukradeného tak akorát vlastní barák a nakoupí SUV,tak to je opravdu lepší se vrátit k akcím "Z".Ale jen pokud ta věc bude sloužit normálním lidem a nejen k tomu,aby se političtí zloději a hloupé novinářské hyeny-na úsilí lidí,zviditelňo vali.
Citovat
 • KSČM
 • SPD Okamura
 • Jelínek Svět klobásek
 • Fotbalový turnaj v Kralicích na Hané
 • maier
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Velkolepá akce.

Středeční Burza práce a vzdělání ve Společenském domě v Prostějově i jeho okolí nejenže potěšila, ale dokonce předčila veškerá očekávání. Při svém druhém ročníku zaznamenala ještě vyšší návštěvnost než vloni, i zájem firem a zástupců škol či učilišť. Každý se snažil do svých řad přilákat nové zájemce. 

 

Taková fušeřina!

Není to tak dávno, co magistrát měl obrovské trápení s firmou Skanska, která ani natřikrát nedokázala úspěšně dotáhnout rekonstrukci dlažby před radnicí na náměstí T. G. Masaryka. Když se konečně zdálo, že je chodník v pořádku, uplynulou sobotu se zde propadl pod starším chodcem. Je to vůbec možné?!

Osobnost týdne

KAMILA ŠTĚTAŘOVÁ
39 02 rafaelova copySedmadvacetiletá boubelka z Pivína se minulé úterý zúčastnila finále sooutěže MISS Prima křivky 2017 v Praze. Korunky za vítězství v soutěži, ve které mají prioritu krásné oblé křivky, se sice nedočkala. Výhru však slavila ve vložené soutěži, v níž o nejkrásnější ženě hlasovali uživatelé Facebooku. 

Číslo týdne

69 999 987

Nedejte se zmást, v případě tohoto čísla nejde o jackpot Sportky! Bez třinácti korun rovných sedmdesát milionů korun ale dluží aktuálně občané Prostějově své radnici. Neplatiči mají na magistrátu „sekeru“ především za odvoz odpadu, nájemné a pokuty za dopravní přestupky. 

Výrok týdne

„TAK VELKÝHO

HAJZLA HOLT

NA ZÁDECH

NEODNESU!“

Šofér bagru, který s píchlou pneumatikou

zaparkoval na vyhrazeném parkovišti

před redakcí Večerníku, se takto svérazně

omlouval, že zabírá místo našim vozidlům