Dobré ráno, dnes je sobota 21.4.2018
svátek slaví Alexandra,
zítra Evľénie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tohle zaslouží uznání! V době, kdy se bez nároku na honorář obvykle dočkáte pouze nějaké té pomluvy či udání, se pustila skupinka mladých nadšenců do obnovy známého místa na Záhoří, kde řada z nás prožila nezapomenutelné chvíle. Výsledek jejich práce určitě stojí za poklonu.

Pak že zadarmo ani kuře nehrabe! Milovníci jízdy na horských kolech sdružení do spolku „Bikers Minds“ přemýšleli trošku jinak, než bývá dnes obvyklé. Na Záhoří, kam se svými koly často rádi míří, se u křížku rozhodli vytvořit nové posezení. V sousedství památky v té době rostly přestárlé stromy. „Zašel jsem za starostou Mostkovic s tím, že chci toto místo oživit a vykácet nebezpečné stromy, které už měly svá léta za sebou. Z jednoho se stal odpadkový koš a zbylé už byly poškozeny hnilobou,“ popsal Roman Hájek, který se následně s partou kamarádů pustil do práce. Vykáceli nejen stromy, ale i ostružiny a vyčistili místo od dalšího plevele. Pokácené dřeviny jim pak použily jako materiál na pár laviček, stůl a posezení u ohniště. „Práce na tom bylo opravdu hodně a nikdo nám nic nezaplatil, vše jsme dotovali z našeho spolku, který spojuje horskou cyklistiku a lidi v Prostějově a okolí,“ dodal Hájek, který zároveň poděkoval všem, kteří se na projektu podíleli. „Ještě nám zbývá vysázet nové stromy. Nebojte, všechno bude,“ přislíbil s vírou, že podobné příklady by mohly motivovat i další lidi.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Puma 2017-07-17 12:54
Doba,kdy kdejaká politická "vepř" všechno rozkrade a postaví si z ukradeného tak akorát vlastní barák a nakoupí SUV,tak to je opravdu lepší se vrátit k akcím "Z".Ale jen pokud ta věc bude sloužit normálním lidem a nejen k tomu,aby se političtí zloději a hloupé novinářské hyeny-na úsilí lidí,zviditelňo vali.
Citovat
  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Na podzim nás čekají senátní volby. Máte jasno, z kterého subjektu bude váš kandidát?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Příjezd hvězd.

Že je Prostějov epicentrem setkání tuzemských hvězd všeho druhu, není žádná novinka. Potvrdil to i uplynulý týden, kdy jej navštívilo hned několik slavných osobností v čele s Markem Ebenem, Jiřím Lábusem, Josefem Vojtkem, Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem či skupinou Chinaski. To se ale máme...

Naprosto nepolepšitelní.

Blokové čištění města je noční můrou pro mnoho řidičů. Asi ale s výjimkou těch, kteří absolutně nerespektují skutečnost, že úklid ulic i parkovacích míst je prostě potřebný. Nechat svůj vůz na jeden den jinde, je snad ani nenapadne. Za první dva týdny úklidu tak už strážníci registrují skoro padesát přestupků! 

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

TOMÁŠ OVÁD
Nedávno devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera si před maturitou z češtiny, francouzštiny, fyziky, chemie a matematiky odskočil na asijský kontinent, kde uspěl na prestižním vědeckém klání v čínském Pekingu, odkud si dovezl stříbro. Roste z něj nadějný vědec, zní stále více hlasů.  

ovad

Číslo týdne

2,8
Tohle Prostějovsko od dob komunistické totality nepamatuje! Úřad práce České republiky vydal aktuální statistiku nezaměstnanosti, ze které vyplývá další rekord pro celý region. Míra lidí bez práce se už dostala výrazně pod tři procenta, tudíž firmy mají kritickou nouzi o nové pracovníky. Co s tím?

Výrok týdne

„„K ŽÁDNÉMU VÝTOKU NEDOŠLO!“

Takto svérázně okomentovala náměstkyně prostějovské primátorky Ivana HEMERKOVÁ počin mladíků směrem k básníkovi Jiřímu Wolkerovi, který odpočívá na lavičce před radnicí.