Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jako odborník přes ekonomiku by se snad ani před soud kvůli nevedení účetnictví a neplacení daní neměl dostat! Přesto bývalý bankéř Emil Macků nyní čelí obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Minulé úterý se u Okresního soudu v Prostějově uskutečnilo již čtvrté odročené líčení, přičemž ani to nepřineslo rozsudek. Jednateli Stavebnin House + City z Kraliček přitom hrozí až pětiletý trest. Večerník jednání navštívil.

Dnes už bývalý jednatel stavebnin, které jsou aktuálně v likvidaci, nedohlížel na účetnictví firmy, nezpracovával ani roční účetní uzávěrky a v letech 2011 až 2015 neodváděl ani daně. A co víc, za uvedenou dobu dokázal nasekat firemní dluhy v řádech milionů korun. „Pokud můžeme sečíst škodu státu za neodvedené daně i množství pohledávek za obžalovaným Emilem Macků, dostaneme se k částce sedmi milionů korun,“ prozradil Večerníku Jaroslav Miklenda, okresní státní zástupce.
Soudce Petr Vrtěl si v úterý 18. července předvolal svědkyni Kateřinu Koldovou a přes videokonferenční spojení vyslechl rovněž jejího syna Vlastimila, který je v současnosti ve vazební věznici kvůli výrobě a pašování drog do Polska. Ten působil dva roky také jako jednatel uvedených stavebnin, přičemž do funkce jej dosadila právě jeho matka. Soudce Vrtěl chtěl zjistit pravou příčinu, proč se ve firmě nevedlo účetnictví. „Já jsem se svým otcem vlastnila stavební společnost a před pěti lety jsme se rozhodli, že založíme další firmu, která se bude zabývat prodejem stavebnin. Hledali jsme jednatele a nabídl se nám pan Macků. Jako pracovníka prostějovské banky jsme ho znali, přicházeli jsme s ním často do styku. Jako druhého jednatele jsem jmenovala syna Vlastimila, byl mladý a chtěla jsem, aby se něčemu přiučil,“ pustila se do objasňování Kateřina Koldová. „Aniž bych musela, panu Macků jsem často pomáhala s účetnictvím, vedla jsem seznam příjmových i výdajových dokladů. Všechno je to zaevidováno v počítači, který zabavila policie. Kdo ale vytvářel účetní uzávěrku a podával daňová přiznání, to vám musí říct tady pan Macků, já ve stavebninách neměla žádnou funkci. Jenom jsem občas pomáhala,“ přidala Kateřina Koldová. Podle obžalovaného ale tato žena firmu ve skutečnosti ovládala. „Já spoléhal na ni, že veškeré účetní doklady řádně zpracovává,“ povzdechl si Emil Macků.
Ani z Vlastimila Koldy soudce Vrtěl nedostal informace o tom, kdo se vlastně ve firmě HOUSE + CITY staral o účetnictví. „Je pravda, že do funkce mě dosadila matka. Působil jsem jako jednatel asi dva roky, ale ve skutečnosti jsem firmu nijak neřídil, pracoval jsem ve skladu. Ptal jsem se mámy, jestli je firma v pořádku a jestli mi nehrozí nějaký průšvih. Ujistila mě, že nikoliv,“ prohlásil přes videokonferenční spojení z vazební věznice dnes už šestadvacetiletý Vlastimil. „A to vám nebylo divné, že jako jednatel pracujete pouze jako dělník a nechtějí vás pustit k žádným firemním dokladům?“ zeptal se předseda senátu. „Nestaral jsem se o to! Já na papíry nikdy nebyl stavěný a byl jsem rád, že mám nějakou práci. Placen jsem byl ovšem jen jako skladník, za funkci jednatele jsem žádné odměny nepobíral,“ opáčil mladý recidivista.
Soudní přelíčení bylo i po jeho výpovědi opět odročeno, tentokrát na začátek října tohoto roku. Pokud se nezjistí, kdo měl ve firmě odpovědnost za vedení účetnictví a podávání daňových přiznání, bude zřejmě k zodpovědnosti pohnán bývalý bankéř Emil Macků.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-1 #2 Kazuko 2018-02-13 19:51
I have checked your blog and i've found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool
that can help you to create 100% unique articles, search for: Boorfe's
tips unlimited content

Here is my blog post; ZandraSmall: https://Theodore21.jimdo.com
Citovat
+1 #1 Libor Kobylka 2017-10-02 18:52
Emil Macků je bývalý spolupracovník STB co říct víc?
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě