Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jako odborník přes ekonomiku by se snad ani před soud kvůli nevedení účetnictví a neplacení daní neměl dostat! Přesto bývalý bankéř Emil Macků nyní čelí obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Minulé úterý se u Okresního soudu v Prostějově uskutečnilo již čtvrté odročené líčení, přičemž ani to nepřineslo rozsudek. Jednateli Stavebnin House + City z Kraliček přitom hrozí až pětiletý trest. Večerník jednání navštívil.

Dnes už bývalý jednatel stavebnin, které jsou aktuálně v likvidaci, nedohlížel na účetnictví firmy, nezpracovával ani roční účetní uzávěrky a v letech 2011 až 2015 neodváděl ani daně. A co víc, za uvedenou dobu dokázal nasekat firemní dluhy v řádech milionů korun. „Pokud můžeme sečíst škodu státu za neodvedené daně i množství pohledávek za obžalovaným Emilem Macků, dostaneme se k částce sedmi milionů korun,“ prozradil Večerníku Jaroslav Miklenda, okresní státní zástupce.
Soudce Petr Vrtěl si v úterý 18. července předvolal svědkyni Kateřinu Koldovou a přes videokonferenční spojení vyslechl rovněž jejího syna Vlastimila, který je v současnosti ve vazební věznici kvůli výrobě a pašování drog do Polska. Ten působil dva roky také jako jednatel uvedených stavebnin, přičemž do funkce jej dosadila právě jeho matka. Soudce Vrtěl chtěl zjistit pravou příčinu, proč se ve firmě nevedlo účetnictví. „Já jsem se svým otcem vlastnila stavební společnost a před pěti lety jsme se rozhodli, že založíme další firmu, která se bude zabývat prodejem stavebnin. Hledali jsme jednatele a nabídl se nám pan Macků. Jako pracovníka prostějovské banky jsme ho znali, přicházeli jsme s ním často do styku. Jako druhého jednatele jsem jmenovala syna Vlastimila, byl mladý a chtěla jsem, aby se něčemu přiučil,“ pustila se do objasňování Kateřina Koldová. „Aniž bych musela, panu Macků jsem často pomáhala s účetnictvím, vedla jsem seznam příjmových i výdajových dokladů. Všechno je to zaevidováno v počítači, který zabavila policie. Kdo ale vytvářel účetní uzávěrku a podával daňová přiznání, to vám musí říct tady pan Macků, já ve stavebninách neměla žádnou funkci. Jenom jsem občas pomáhala,“ přidala Kateřina Koldová. Podle obžalovaného ale tato žena firmu ve skutečnosti ovládala. „Já spoléhal na ni, že veškeré účetní doklady řádně zpracovává,“ povzdechl si Emil Macků.
Ani z Vlastimila Koldy soudce Vrtěl nedostal informace o tom, kdo se vlastně ve firmě HOUSE + CITY staral o účetnictví. „Je pravda, že do funkce mě dosadila matka. Působil jsem jako jednatel asi dva roky, ale ve skutečnosti jsem firmu nijak neřídil, pracoval jsem ve skladu. Ptal jsem se mámy, jestli je firma v pořádku a jestli mi nehrozí nějaký průšvih. Ujistila mě, že nikoliv,“ prohlásil přes videokonferenční spojení z vazební věznice dnes už šestadvacetiletý Vlastimil. „A to vám nebylo divné, že jako jednatel pracujete pouze jako dělník a nechtějí vás pustit k žádným firemním dokladům?“ zeptal se předseda senátu. „Nestaral jsem se o to! Já na papíry nikdy nebyl stavěný a byl jsem rád, že mám nějakou práci. Placen jsem byl ovšem jen jako skladník, za funkci jednatele jsem žádné odměny nepobíral,“ opáčil mladý recidivista.
Soudní přelíčení bylo i po jeho výpovědi opět odročeno, tentokrát na začátek října tohoto roku. Pokud se nezjistí, kdo měl ve firmě odpovědnost za vedení účetnictví a podávání daňových přiznání, bude zřejmě k zodpovědnosti pohnán bývalý bankéř Emil Macků.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-1 #2 Kazuko 2018-02-13 19:51
I have checked your blog and i've found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool
that can help you to create 100% unique articles, search for: Boorfe's
tips unlimited content

Here is my blog post; ZandraSmall: https://Theodore21.jimdo.com
Citovat
+1 #1 Libor Kobylka 2017-10-02 18:52
Emil Macků je bývalý spolupracovník STB co říct víc?
Citovat
  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.