Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Desítky let jsme byli zvyklí na to, že Priorem mezi nablýskanými regály korzují davy lidí. Deset dní po svém zavření obchodní dům nabízí zcela jiný obrázek. V pondělí si ho převzali stavebníci. Oficiálně tak odstartovala jeho rekonstrukce, díky které by se komunistický obchoďák měl proměnit v moderní Zlatou bránu.

Více jak týden po uzavření Prioru lidé stále přicházejí k jeho dveřím a snaží se dostat do obchodního domu, kam byli desítky let zvyklí chodit nakupovat. Nemají však šanci, kromě potravin Billa je Prior od začátku února zavřený. Pokud by se však dovnitř dostali, asi by byli šokováni. Místo vyleštěných tradičních regálů se zbožím by zde našli pouze vyklizený prostor, který zaplňuje odstraněné obložení stropů a podlah. „V pondělí 11. února si Prior převezmou stavebníci, čímž oficiálně začne jeho rekonstrukce,” sdělil Adolf Vlk, jednatel společnosti Prior. Po rekonstrukci by se měl obchodní dům pod novým názvem Zlatá brána opět otevřít v listopadu letošního roku.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-