Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 14.12.2017
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dosavadní léto mnoho dní zalitých sluncem s vysokými teplotami nepřineslo. I proto plavce potěšilo, že uplynulou středu 26. července byly opět otevřeny městské lázně. Ty by v budoucnu měly sloužit hlavně sportovcům, pro veřejnost by měl vzniknout nový krytý bazén u aquaparku. Ten sice bude zřejmě poloviční, jak se původně předpokládalo, zato v něm lidé najdou vířivky a další atrakce.

Bazén v lázních je od tohoto týdne přístupný od středy do neděle v rozmezí 10:00 až 18:00 hodin. Loni přišlo využít služeb městského zařízení přes 116 000 lidí, což byl historický rekord. Bude-li charakter letošního léta pokračovat i nadále, mohlo by toto číslo být znovu překonáno.
Otázkou zůstává, co s lázněmi dál? Jak známo, vedení magistrátu totiž chystá výstavbu nového krytého bazénu u prostějovského aquaparku. O jeho rozměrech však dosud nebylo rozhodnuto. „Původně jsme plánovali padesátimetrový bazén. Od této myšlenky však upouštíme. Jeho výstavba by přišla na zhruba čtyři sta milionů korun, splácení úvěru by odčerpalo veškeré prostředky, které dáváme do sportu. Na hokej či fotbal by se již nedostávalo. Rovněž další provoz velkého bazénu by pro naše město byl neúměrně nákladný,“ vyjádřil se první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD) s tím, že na provoz lázní se doplácí pět milionů korun ročně.
Ohledně velikosti nového bazénu nedávno proběhl seminář zastupitelů s odborníky. „Bylo nám doporučeno postavit pětadvacetimetrový krytý bazén doplněný o vířivky a další atrakce, jako je tomu třeba v Uherském Hradišti. Nechceme skončit jako v Pardubicích, kde vznikl padesátimetrový bazén, který nyní bude sloužit výhradně ke sportovním účelům. Pro občany zde budou muset postavit nový a kratší s teplejší vodou,“ prozradil Fišer.
V budoucnosti by tak v Prostějově měly vedle sebe fungovat dva kryté pětadvacet metrů dlouhé bazény. „Lázně budou určeny převážně sportovním plavcům a nový bazén u aquaparku široké veřejnosti,“ nastínil jejich účel Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #6 Pepa 2017-08-08 10:10
Cituji Kulda:
Jasně, žádné překvapení. Napřed v tichosti zamítnut bazén na zimákem, kde kromě jiného šlo využít odpadní teplo ze zimáku, místo toho Černoškova tělocvična pro vyvolené. Teď místo 50 jen 25 m. Hlavně že atrakce, opět a zase, nezapomenout na tobogány. Proč se neinformovali třeba v Olomouci na plaveckém stadionu, tam padesátka funguje se vším, tedy normální výřivka atd. A pára, součást plaveckých areálů všude kromě Prostějova (myšleno současně s bazénem, ne jako tady v PV). A společně s plaváním pro veřejnost se i trénuje, plavci, akvabely a další. Jednoho krásného dne lázně doslouží a pak zase bude bazénu málo. Proč jsme v Prostějově tak jednodušší?

S bazénem na Kostelecké to byla dacárna.Některé skupiny mají za to že bez pana poloboha Č by v Prostějově sport nebyl.CHce někdo aby tady byl sport masově organizovaný?A pak se nikdo jiný do bazénu nedostane a to samé na stadion?
Citovat
+2 #5 Kulda 2017-08-07 01:21
Proč by jako nový bazén nemohl mít na délku 50 m? Když se podíváte na pětadvacítku, je spíš takové cákadlo, opravdu to není žádná výhra. Byl jste někdo plavat v lázních jen při trochu větší návštěvnosti? Máme šest drah, stačí aby tam bylo najednou cca deset lidí a vyhýbání si je složitější.
Dále by mne zajímalo, kdo spočítal 400 mil. Kč za stavbu 50 m bazénu. Není to už trochu přemrštěná úvaha? Pokud někdo počítá, že 25 m bude za poloviční cenu, tedy že 50 m bude stát jednou tolik, no to je tedy úvaha. Ať se radní Fišer místo studií např. Pardubického bazénu, jednou sebere a jede se podívat na plavecký stadion v Olomouci? Soudný člověk by poté mluvil docela jinak.
Spíše mě z celé této kauzy vyplývá fakt, že cena 400 mil. je záměrně nadsazená, a taky že zase pár lidem ztuční bankovní konta. Protože jak už víme, na západ od nás se staví s hlavou na krku a ne v oblacích, za menší náklady než u nás a taky kvalitněji, i architektonicky .
Citovat
+5 #4 Alenka R. 2017-08-07 00:57
Protože do sportu mluví vypasená a květovaná akvabela Hemerková, bazén nebude !!! Jděte se kousnout.!!! :-?
Citovat
+6 #3 Zatloukal Miroslav 2017-08-06 19:39
Je to presne z toho duvodu,ze radnici ovladaji tak jak pise Jarda Novak,porad stejna zlodejska hova..
Citovat
+9 #2 JARDA NOVÁK 2017-08-06 08:41
Kuldo,odpovím na otázku proč jsme jednodušší. Vedle ukazuje průzkum voleb. Je dobré že konečně socani a bolševici asi neuspějí,ale když vidím jejich nástupce hlavně Ano a PV je mě blijno. Vždyť to jsou ti samí akorát změnili strany.
Citovat
+16 #1 Kulda 2017-08-04 12:13
Jasně, žádné překvapení. Napřed v tichosti zamítnut bazén na zimákem, kde kromě jiného šlo využít odpadní teplo ze zimáku, místo toho Černoškova tělocvična pro vyvolené. Teď místo 50 jen 25 m. Hlavně že atrakce, opět a zase, nezapomenout na tobogány. Proč se neinformovali třeba v Olomouci na plaveckém stadionu, tam padesátka funguje se vším, tedy normální výřivka atd. A pára, součást plaveckých areálů všude kromě Prostějova (myšleno současně s bazénem, ne jako tady v PV). A společně s plaváním pro veřejnost se i trénuje, plavci, akvabely a další. Jednoho krásného dne lázně doslouží a pak zase bude bazénu málo. Proč jsme v Prostějově tak jednodušší?
Citovat
 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla