Dobrý večer, dnes je pátek 20.10.2017
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dosavadní léto mnoho dní zalitých sluncem s vysokými teplotami nepřineslo. I proto plavce potěšilo, že uplynulou středu 26. července byly opět otevřeny městské lázně. Ty by v budoucnu měly sloužit hlavně sportovcům, pro veřejnost by měl vzniknout nový krytý bazén u aquaparku. Ten sice bude zřejmě poloviční, jak se původně předpokládalo, zato v něm lidé najdou vířivky a další atrakce.

Bazén v lázních je od tohoto týdne přístupný od středy do neděle v rozmezí 10:00 až 18:00 hodin. Loni přišlo využít služeb městského zařízení přes 116 000 lidí, což byl historický rekord. Bude-li charakter letošního léta pokračovat i nadále, mohlo by toto číslo být znovu překonáno.
Otázkou zůstává, co s lázněmi dál? Jak známo, vedení magistrátu totiž chystá výstavbu nového krytého bazénu u prostějovského aquaparku. O jeho rozměrech však dosud nebylo rozhodnuto. „Původně jsme plánovali padesátimetrový bazén. Od této myšlenky však upouštíme. Jeho výstavba by přišla na zhruba čtyři sta milionů korun, splácení úvěru by odčerpalo veškeré prostředky, které dáváme do sportu. Na hokej či fotbal by se již nedostávalo. Rovněž další provoz velkého bazénu by pro naše město byl neúměrně nákladný,“ vyjádřil se první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD) s tím, že na provoz lázní se doplácí pět milionů korun ročně.
Ohledně velikosti nového bazénu nedávno proběhl seminář zastupitelů s odborníky. „Bylo nám doporučeno postavit pětadvacetimetrový krytý bazén doplněný o vířivky a další atrakce, jako je tomu třeba v Uherském Hradišti. Nechceme skončit jako v Pardubicích, kde vznikl padesátimetrový bazén, který nyní bude sloužit výhradně ke sportovním účelům. Pro občany zde budou muset postavit nový a kratší s teplejší vodou,“ prozradil Fišer.
V budoucnosti by tak v Prostějově měly vedle sebe fungovat dva kryté pětadvacet metrů dlouhé bazény. „Lázně budou určeny převážně sportovním plavcům a nový bazén u aquaparku široké veřejnosti,“ nastínil jejich účel Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #6 Pepa 2017-08-08 10:10
Cituji Kulda:
Jasně, žádné překvapení. Napřed v tichosti zamítnut bazén na zimákem, kde kromě jiného šlo využít odpadní teplo ze zimáku, místo toho Černoškova tělocvična pro vyvolené. Teď místo 50 jen 25 m. Hlavně že atrakce, opět a zase, nezapomenout na tobogány. Proč se neinformovali třeba v Olomouci na plaveckém stadionu, tam padesátka funguje se vším, tedy normální výřivka atd. A pára, součást plaveckých areálů všude kromě Prostějova (myšleno současně s bazénem, ne jako tady v PV). A společně s plaváním pro veřejnost se i trénuje, plavci, akvabely a další. Jednoho krásného dne lázně doslouží a pak zase bude bazénu málo. Proč jsme v Prostějově tak jednodušší?

S bazénem na Kostelecké to byla dacárna.Některé skupiny mají za to že bez pana poloboha Č by v Prostějově sport nebyl.CHce někdo aby tady byl sport masově organizovaný?A pak se nikdo jiný do bazénu nedostane a to samé na stadion?
Citovat
+2 #5 Kulda 2017-08-07 01:21
Proč by jako nový bazén nemohl mít na délku 50 m? Když se podíváte na pětadvacítku, je spíš takové cákadlo, opravdu to není žádná výhra. Byl jste někdo plavat v lázních jen při trochu větší návštěvnosti? Máme šest drah, stačí aby tam bylo najednou cca deset lidí a vyhýbání si je složitější.
Dále by mne zajímalo, kdo spočítal 400 mil. Kč za stavbu 50 m bazénu. Není to už trochu přemrštěná úvaha? Pokud někdo počítá, že 25 m bude za poloviční cenu, tedy že 50 m bude stát jednou tolik, no to je tedy úvaha. Ať se radní Fišer místo studií např. Pardubického bazénu, jednou sebere a jede se podívat na plavecký stadion v Olomouci? Soudný člověk by poté mluvil docela jinak.
Spíše mě z celé této kauzy vyplývá fakt, že cena 400 mil. je záměrně nadsazená, a taky že zase pár lidem ztuční bankovní konta. Protože jak už víme, na západ od nás se staví s hlavou na krku a ne v oblacích, za menší náklady než u nás a taky kvalitněji, i architektonicky .
Citovat
+5 #4 Alenka R. 2017-08-07 00:57
Protože do sportu mluví vypasená a květovaná akvabela Hemerková, bazén nebude !!! Jděte se kousnout.!!! :-?
Citovat
+6 #3 Zatloukal Miroslav 2017-08-06 19:39
Je to presne z toho duvodu,ze radnici ovladaji tak jak pise Jarda Novak,porad stejna zlodejska hova..
Citovat
+9 #2 JARDA NOVÁK 2017-08-06 08:41
Kuldo,odpovím na otázku proč jsme jednodušší. Vedle ukazuje průzkum voleb. Je dobré že konečně socani a bolševici asi neuspějí,ale když vidím jejich nástupce hlavně Ano a PV je mě blijno. Vždyť to jsou ti samí akorát změnili strany.
Citovat
+16 #1 Kulda 2017-08-04 12:13
Jasně, žádné překvapení. Napřed v tichosti zamítnut bazén na zimákem, kde kromě jiného šlo využít odpadní teplo ze zimáku, místo toho Černoškova tělocvična pro vyvolené. Teď místo 50 jen 25 m. Hlavně že atrakce, opět a zase, nezapomenout na tobogány. Proč se neinformovali třeba v Olomouci na plaveckém stadionu, tam padesátka funguje se vším, tedy normální výřivka atd. A pára, součást plaveckých areálů všude kromě Prostějova (myšleno současně s bazénem, ne jako tady v PV). A společně s plaváním pro veřejnost se i trénuje, plavci, akvabely a další. Jednoho krásného dne lázně doslouží a pak zase bude bazénu málo. Proč jsme v Prostějově tak jednodušší?
Citovat
 • supersektor
 • finsis
 • olympic
 • Pozvánka na box
 • koncert
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI „U RYBÁŘE“?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu