Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 rozhonovaPřed rokem se prostějovská radnice snažila prodat dva domy i s romskými rodinami v Rozhonově ulici soukromému zájemci. Jeden se dokonce i objevil, ale údajně na nátlak rozbouřených Romů od záměru koupit tyto nemovitosti ustoupil. A nyní se magistrát rozhodl zkusit štěstí podruhé...

„Rada města řešila neutěšený technický stav domů v Rozhonově ulici číslo dva a dvanáct, na Jiráskově náměstí čtyři i ve Vodní ulici číslo jedenáct. Tyto domy byly určeny k prodeji v rámci první a druhé vlny prodeje bytových domů, opakovaně pak byly nabízeny ke koupi nájemcům bytů umístěných v těchto domech. Z důvodu jejich nezájmu pak byly tyto nemovitosti opětovně nabídnuty k prodeji třetím osobám, ani v tomto případě jsme se však nesetkali se zájmem...,“ shrnul dosavadní události Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Že o domy nebyl zájem, není zas až taková pravda. Konkrétně o „Rozhonku“ zájem byl, ale po vlně odporu ze strany romských rodin nejmenovaný majitel realitní kanceláře od koupě upustil. „A teď že nám chce barák radnice prodat znovu? Vůbec nic o tom nevím, dozvídáme se to poprvé od vás! Nevím, co to radnice zase zkouší a proč mění názor. Před rokem nám řekli, že dům zůstane ve vlastnictví Domovní správy a nyní tohle. Nechápu to...,“ podivoval se při našem telefonátu Ladislav Lakatoš, jednatel občanského sdružení olašských Romů Dunera.

Magistrát ale svůj krok zdůvodňuje nedostatkem financí na údržbu nemovitostí, které se nyní znovu pokusí prodat. „Rada města na své poslední schůzi rozhodla opětovně zahájit proces prodeje těchto čtyř nemovitostí. Důvodem jsou vyčíslené náklady na opravy všech jedenácti bytů v těchto domech, které dosahují celkově bezmála dvou a půl milionu korun! Další prostředky je nutné investovat do oprav společných prostor domů. A město prostě tyto peníze nemá,“ vysvětlil Pospíšil.

Obavy z dalších obstrukcí romských rodin z Rozhonovy ulice prý nemá. „Protestovat jim nepomůže, pokud mají zájem, mohou si domy koupit...,“ zaslal jasný vzkaz současným nájemníkům náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-