Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To jsou ale paradoxy! Zatímco ještě minulý týden byla voda v Plumlovské přehradě hodnocena „jedničkou“ a všichni si pochvalovali její nádhernou čistotu, dnes je situace rapidně odlišná! Hygienici vydali důrazné varování, aby lidé do přehrady vůbec nevstupovali, voda je díky sinicím nebezpečná!

Krajská hygienická stanice vydala včera večer důrazný zákaz koupání v Plumlovské přehradě. Důvodem je výskyt nebezpečných sinic, které mají vliv na zdraví lidí i zvířat. „Podráždění sliznic toxiny sinic se může při koupání ve výše znečištěné vodě projevit například zánětem spojivek. I při neúmyslném polknutí vody bohaté na výskyt sinic se mohou projeti účinky na zažívací trakt člověka, tedy nevolnost, zvracení či průjem,“ uvádí Eva Čehovská, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. „Toxiny sinic jsou způsobilé samozřejmě i k otravám domácích zvířat,“ dodala Čehovská.
Hygienici proto vydali opatření, které vodu v přehradě označuje jako nebezpečnou ke koupání a vyslovili jeho zákaz.„Dočasný zákaz používání vody ke koupání bude zrušen, pokud pominou důvody pro vydání tohoto opatření obecné povahy, tedy v případě vyhovujících výsledků laboratorních rozborů vzorků vody v koupacím místě. O této skutečnosti bude veřejnost informována,“ dodala Čehovská

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+3 #3 Bob 2017-08-11 07:37
Na přehradě voda nebyla ani nebude 100% ke koupání, osobně bych do té žumpy nevlezl ani v neoprenu. Je zvláštní, že ještě v úterý byla voda jako křišťál i když jsem tam osobně byl a byla plná sinic. Tak člověk opravdu neví, kde se ty vzorky odebírají.
Citovat
+5 #2 Puma 2017-08-11 06:37
Všichni v okolí přehrady ví,že ta firma co to bagrovala si psala bagrovaná nákladní auta plná bahna ,co nikdy nebyla-vybagrov ala se jen menší část bahna a v Brně má pověst mafiánů.Jen Čurečka z KDU-ČSL jede dál ve svém snu o čistotě...... :lol: :lol: :lol: :lol: Asi v tom jede taky.Nějaké výpalné na něj jistě taky zbylo.
Citovat
+3 #1 náměstek Fischer 2017-08-10 20:52
Zas to Láznička s Kocourkem POSRALI!! V této žumpě se už nemělo koupat 14 dní !!!
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově