Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To jsou ale paradoxy! Zatímco ještě minulý týden byla voda v Plumlovské přehradě hodnocena „jedničkou“ a všichni si pochvalovali její nádhernou čistotu, dnes je situace rapidně odlišná! Hygienici vydali důrazné varování, aby lidé do přehrady vůbec nevstupovali, voda je díky sinicím nebezpečná!

Krajská hygienická stanice vydala včera večer důrazný zákaz koupání v Plumlovské přehradě. Důvodem je výskyt nebezpečných sinic, které mají vliv na zdraví lidí i zvířat. „Podráždění sliznic toxiny sinic se může při koupání ve výše znečištěné vodě projevit například zánětem spojivek. I při neúmyslném polknutí vody bohaté na výskyt sinic se mohou projeti účinky na zažívací trakt člověka, tedy nevolnost, zvracení či průjem,“ uvádí Eva Čehovská, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. „Toxiny sinic jsou způsobilé samozřejmě i k otravám domácích zvířat,“ dodala Čehovská.
Hygienici proto vydali opatření, které vodu v přehradě označuje jako nebezpečnou ke koupání a vyslovili jeho zákaz.„Dočasný zákaz používání vody ke koupání bude zrušen, pokud pominou důvody pro vydání tohoto opatření obecné povahy, tedy v případě vyhovujících výsledků laboratorních rozborů vzorků vody v koupacím místě. O této skutečnosti bude veřejnost informována,“ dodala Čehovská

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+3 #3 Bob 2017-08-11 07:37
Na přehradě voda nebyla ani nebude 100% ke koupání, osobně bych do té žumpy nevlezl ani v neoprenu. Je zvláštní, že ještě v úterý byla voda jako křišťál i když jsem tam osobně byl a byla plná sinic. Tak člověk opravdu neví, kde se ty vzorky odebírají.
Citovat
+5 #2 Puma 2017-08-11 06:37
Všichni v okolí přehrady ví,že ta firma co to bagrovala si psala bagrovaná nákladní auta plná bahna ,co nikdy nebyla-vybagrov ala se jen menší část bahna a v Brně má pověst mafiánů.Jen Čurečka z KDU-ČSL jede dál ve svém snu o čistotě...... :lol: :lol: :lol: :lol: Asi v tom jede taky.Nějaké výpalné na něj jistě taky zbylo.
Citovat
+3 #1 náměstek Fischer 2017-08-10 20:52
Zas to Láznička s Kocourkem POSRALI!! V této žumpě se už nemělo koupat 14 dní !!!
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě