Dobré ráno, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

To jsou ale paradoxy! Zatímco ještě minulý týden byla voda v Plumlovské přehradě hodnocena „jedničkou“ a všichni si pochvalovali její nádhernou čistotu, dnes je situace rapidně odlišná! Hygienici vydali důrazné varování, aby lidé do přehrady vůbec nevstupovali, voda je díky sinicím nebezpečná!

Krajská hygienická stanice vydala včera večer důrazný zákaz koupání v Plumlovské přehradě. Důvodem je výskyt nebezpečných sinic, které mají vliv na zdraví lidí i zvířat. „Podráždění sliznic toxiny sinic se může při koupání ve výše znečištěné vodě projevit například zánětem spojivek. I při neúmyslném polknutí vody bohaté na výskyt sinic se mohou projeti účinky na zažívací trakt člověka, tedy nevolnost, zvracení či průjem,“ uvádí Eva Čehovská, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. „Toxiny sinic jsou způsobilé samozřejmě i k otravám domácích zvířat,“ dodala Čehovská.
Hygienici proto vydali opatření, které vodu v přehradě označuje jako nebezpečnou ke koupání a vyslovili jeho zákaz.„Dočasný zákaz používání vody ke koupání bude zrušen, pokud pominou důvody pro vydání tohoto opatření obecné povahy, tedy v případě vyhovujících výsledků laboratorních rozborů vzorků vody v koupacím místě. O této skutečnosti bude veřejnost informována,“ dodala Čehovská

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+3 #3 Bob 2017-08-11 07:37
Na přehradě voda nebyla ani nebude 100% ke koupání, osobně bych do té žumpy nevlezl ani v neoprenu. Je zvláštní, že ještě v úterý byla voda jako křišťál i když jsem tam osobně byl a byla plná sinic. Tak člověk opravdu neví, kde se ty vzorky odebírají.
Citovat
+5 #2 Puma 2017-08-11 06:37
Všichni v okolí přehrady ví,že ta firma co to bagrovala si psala bagrovaná nákladní auta plná bahna ,co nikdy nebyla-vybagrov ala se jen menší část bahna a v Brně má pověst mafiánů.Jen Čurečka z KDU-ČSL jede dál ve svém snu o čistotě...... :lol: :lol: :lol: :lol: Asi v tom jede taky.Nějaké výpalné na něj jistě taky zbylo.
Citovat
+3 #1 náměstek Fischer 2017-08-10 20:52
Zas to Láznička s Kocourkem POSRALI!! V této žumpě se už nemělo koupat 14 dní !!!
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne